Новини Одеси та Одеської області

Можливості працевлаштування для українських випускників словацьких університетів

Можливості працевлаштування для українських випускників словацьких університетів

В останні роки Словаччина стала популярним напрямком для здобуття вищої освіти серед українських студентів. Країна пропонує якісне навчання за доступними цінами, а також хороші перспективи працевлаштування після закінчення ВНЗ.

1000 грн від держави на передплату друкованих медіа

За даними Spectator, на кінець 2023 року в словацьких університетах навчалося понад 10000 українців. Це вдвічі більше, ніж роком раніше. Така популярність обумовлена ​​кількома чинниками, окрім військово-політичних. По-перше, навчання в Словаччині коштує дешевше, ніж в інших країнах ЄС. Середня вартість навчання на бакалавраті становить від 2 до 5 тисяч євро на рік, залежно від спеціальності. По-друге, більшість програм на Slovak Study, особливо технічних та IT-спеціальностей, пропонується англійською мовою. Це позбавляє необхідності доучувати словацьку перед вступом. Зрештою, словацькі дипломи зізнаються у всьому ЄС, що відкриває випускникам широкі можливості для працевлаштування. Розглянемо їх докладніше.

Можливості працевлаштування у Словаччині

Словаччина є розвиненою індустріальною країною з сильною економікою та низьким рівнем безробіття В. 2024 він склав менше 5.5%. Для порівняння, в Україні цей показник перевищує 15%. Особливо потрібні в Словаччині фахівці в галузі інформаційних технологій, інженерії, машинобудування. Наприклад, за даними порталу Profesia.sk, у 2022 році 65% усіх вакансій припадало на технічні спеціальності. Найбільші роботодавці у цих сферах: Volkswagen Slovakia, Samsung, Kia Motors, IBM, AT&T, Dell, Lenovo, Accenture та інші транснаціональні корпорації, які відкрили у Словаччині свої представництва та заводи. Середня зарплата для інженерів складає 1400-1600 євро на місяць, розробники програмного забезпечення можуть розраховувати на 2-3 тисячі євро. Це значно вище за аналогічні посади в Україні. Окрім великого бізнесу, випускники словацьких вузів, як Кошиці університет Павла Йозефа Шафарика, можуть знайти роботу у місцевих ІТ-компаніях, стартапах, дослідницьких центрах. Завдяки держпідтримці останніми роками у Словаччині активно розвивається сфера інновацій. Ще однією перевагою є знання словацької мови. Хоча більшість вакансій не вимагають його на високому рівні, він може стати вирішальним фактором за інших рівних умов. Таким чином, Словаччина надає українським фахівцям широкий вибір вакансій із конкурентною зарплатою та можливостями кар’єрного зростання.

Можливості працевлаштування в ЄС

Випускники словацьких вишів також можуть претендувати на роботу в будь-якій країні Євросоюзу. Дипломи визнають у всьому ЄС без будь-яких додаткових процедур нострифікації. Особливо потрібні IT-фахівці та інженери. За даними LinkedIn, у 2022 році 38% усіх технічних вакансій у ЄС припадало на Німеччину, 12% – на Нідерланди, 10% – на Ірландію. Серед популярних напрямів:

  • Програмна інженерія, розробка програмного забезпечення, кібербезпека (Німеччина, Швеція)
  • Автомобілебудування (Німеччина, Чехія)
  • Електротехніка та електроніка (Австрія, Швейцарія)
  • Біотехнології та медтехніка (Данія, Бельгія)

Зарплати для інженерів та IT-шників у Європі починаються від 45-50 тисяч євро на рік і можуть сягати 80-100 тисяч на senior позиціях. При цьому вартість життя в європейських країнах може бути нижчою, ніж у великих українських містах. Наприклад, оренда однокімнатної квартири в Берліні чи Відні коштуватиме 700 євро на місяць. А з урахуванням соціальних пільг та медстрахування чистий дохід у результаті виявляється вищим. Таким чином, робота зі спеціальності в ЄС дозволяє українцям суттєво покращити свій добробут та якість життя. При цьому більшість країн не потребують дозволу на роботу для громадян ЄС, що спрощує працевлаштування.

Як збільшити шанси на працевлаштування

Щоб максимізувати свої шанси знайти хорошу роботу після словацького вишу, експерти рекомендують:

  • Вивчати мову країни, де планується працевлаштування. Знання мови завжди є великим плюсом у резюме.
  • Проходити стажування та практики під час навчання. Це допоможе набратися досвіду та налагодити зв’язки з потенційними роботодавцями.
  • Активно спілкуватися з іноземними студентами та викладачами. Можливо, хтось зможе порекомендувати вакансії у своїй країні.
  • Вивчити законодавство та особливості ринку праці в країнах ЄС. Це допоможе реалістично оцінити свої шанси та підготуватися до переїзду.
  • Починати пошук роботи заздалегідь під час останніх курсів навчання. Так більше часу на співбесіду та оформлення документів.
  • Завести профіль на міжнародних ресурсах для пошуку роботи, наприклад LinkedIn або Glassdoor. Багато європейських компаній шукають кандидатів саме там.
  • Розглянути варіанти стартапів та роботи фрілансером. Це хороший спосіб отримати досвід та контакти, навіть без офіційного працевлаштування одразу після вишу.

Висновки

Підсумовуючи все сказане вище, Словаччина та Євросоюз загалом надають найширші можливості працевлаштування для українських випускників місцевих університетів. Особливо потрібні технічні спеціальності – програмісти, інженери, IT-фахівці. Зарплати на ціх позиціях значно перевищують український рівень, що дозволяє суттєво покращити якість життя. Щоб максимізувати шанси, варто заздалегідь вивчити мову та ринок праці, пройти практики, завести профіль на міжнародних ресурсах пошуку роботи. Тоді диплом словацького вишу стане чудовим трампліном для побудови успішної міжнародної кар’єри.


*на правах реклами

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції