Новини Одеси та Одеської області

Хрестові, торкси та шестигранні: як не заплутатися в різноманітті типів викруток

Хрестові, торкси та шестигранні: як не заплутатися в різноманітті типів викруток

Викрутки — прості, але вкрай важливі і незамінні ручні інструменти, як для дрібних домашніх робіт, так і для промислових підприємств. На сьогодні існує величезна кількість типів кріплення і для кожного з них передбачена своя викрутка. У цій статті ми коротко пробіжимося по найпоширеніших стандартах кріплення і викрутках для їх з’єднання.

Купити в Україні якісні викрутки можна від компанії Polax. Бренд з 2015 року випускає понад 1500 позицій, до яких, крім викруток, входить широкий перелік інструментів. Зокрема малярний, слюсарний, оздоблювальний, вимірювальний, кріпильний, садовий та інші. Більш детально з асортиментом і цінами можна ознайомитися на сайті.

Прямі викрутки

У народі цей тип викруток часто називають «плоскою» і рідше — «шліцьовою». Це один із найстаріших і водночас найпростіших типів кріплення. Представлена у вигляді металевого стрижня з плоским наконечником, який вставляється в проріз шліца гвинта або шурупа.

За останні роки цей стандарт кріплення здає позиції і зустрічається все рідше.  Додаткова не пряма функція прямої викрутки — можливість щось підчепити, підколупнути або виступити в ролі зубила за допомогою удару по викрутці молотком.

Особливості прямих викруток

Надійність — справляється з «впертим» кріпленням, де більш «просунуті» викрутки можуть підвести.

Ковзання — може прослизати й випадати зі шліца, пошкоджуючи кріплення або поверхні.

Хрестоподібні викрутки

Хрестові викруткиУ народі їх частіше називають «хрестовими». Представлені у вигляді стрижня з хрестоподібним наконечником. Такий підхід більш рівномірно розподіляє крутний момент на кріплення і мінімізує прослизання наконечника зі шліца, гвинта або гайки.

Основні типи хрестоподібних викруток

Існує близько п’яти видів стандартів, зокрема, регіональні та вузькоспрямовані. У нашому регіоні найчастіше зустрічаються два типи:

  • Phillips (PH) — використовується повсюдно (у побуті, будівництві, автопромі, електроніці) і є найпоширенішим стандартом.
  • Pozidriv (PZ) — поліпшена версія Phillips з додатковими пазами, яка створює більш надійне з’єднання наконечника зі шліцом.

Особливості хрестоподібних викруток

  • Менше зусиль — крутний момент прикладається одразу до чотирьох осей, через що необхідне зусилля і частота прослизань на порядок менші.
  • Універсальність — найпоширеніший тип кріплення.

Зіркоподібні викрутки

торкси викруткиЦей тип викруток маркують латинськими літерами: «TORX». Тому в народі їх так і називають: «торкс», «торекс». Являють собою стрижень з унікальним шестикутним зіркоподібним наконечником.

За останні роки цей тип кріплення став зустрічатися все частіше і використовується для широкого кола завдань: автомобільна промисловість, будівництво, електротехніка, монтаж меблів і побутової техніки.

Особливості торкс викруток

  • Рівномірне навантаження — якщо хрестоподібні викрутки під час прикладання навантаження розподіляють його на чотири осі кріплення, то тут таких осей більше, через що ще більше знижується ризик пошкодження голівки гвинта під час затягування/розгортання.
  • Стійкість до стиснення — з тієї ж причини ресурс інструменту і кріплення служить на порядок довше.
  • Ефективніше магнітить — особливість форми полегшує магніту утримувати гвинт на наконечнику.

Український бренд polax пропонує набори викруток, викруток і біт найбільш популярних стандартів за порівняно невеликою ціною. З актуальними пропозиціями та цінами можна ознайомитися на офіційному сайті.

Шестигранні викрутки

шестигранні викруткиНайчастіше їх називають «шестигранниками», але правильніше буде — «гексагональні» або «інбусові». Маркуються однією літерою «H», іноді «HEX» і являють собою все той самий стрижень із шестигранним наконечником.

Разом з «торкс» активно набирають популярність і завойовують свої ніші. застосовуються для широкого спектра завдань: автомобільної промисловості, металообробці, складанні меблів, велосипедної індустрії, індустрії іграшок.

Особливості шестигранних викруток

  • Надійне з’єднання — шестигранний профіль забезпечує міцне захоплення головки гвинта/гайки, навіть за високих навантажень.
  • Точність — ідеально підходять для точних робіт, де потрібна акуратність.

*на правах реклами

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції