Який метал найдорожчий у світі?

Який метал найдорожчий у світі?

Цінність дорогоцінних металів у світі дуже висока через їхню малу кількість на планеті. Природні дорогоцінні метали трапляються у вигляді самородків або в складі різних руд. Ізотопи — синтетичні коштовні метали, які отримують у лабораторних умовах.

Метали від найбільш дешевого до найдорожчого

Процес видобутку природних металів досить трудомісткий, але отримання ізотопів у лабораторіях складніше та дорожче — їхня вартість сягає десятки мільйонів доларів за грам. Розгляньмо рейтинг із дев’яти найкоштовніших металів у світі.

9. Срібло

Природний недорогий метал, часто трапляється в самородному вигляді. Срібло використовують у виготовленні електроприладів, у космічній промисловості, в ювелірній промисловості. З нього виготовляють прикраси з декором із дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння — сережки, каблучки, кольє, підвіски та кулончики срібні мають нині неабиякий попит.

8. Реній

Метал сріблясто-білого кольору, який видобувають із молібденової та мідної руди. Для отримання 100 грамів ренію необхідно переробити близько 200 тонн руди. Реній використовують у хімічній та електронній промисловості, медицині, металургії.

7. Паладій

Сріблясто-білий легкий та пластичний метал. Паладій широко використовується в таких галузях:

  1. Ювелірна — еластичність металу дає можливість експериментувати з дизайном прикрас.
  2. Медична — використовують для виготовлення медичних препаратів.

Паладій використовують для створення антикорозійних покриттів.

6. Іридій

Сірий важкий метал крихкий та твердий одночасно, вирізняється високим рівнем стійкості до корозії та високою температурою плавлення. Застосовується у виготовленні медичних інструментів. Іридій додають у сплав для створення міцних ювелірних виробів.

5. Родій

Твердий метал стійкий до окислення та високих температур. У ювелірній промисловості використовують як верхнє покриття прикрас — виріб не тьмяніє та не чорніє. Родій використовують для виробництва автомобільних каталізаторів, дзеркал та фар.

4. Золото

Міцний, стійкий до корозії дорогоцінний метал, у природі трапляється тільки в чистому вигляді. Золото застосовують у стоматології, електронній та ювелірній промисловостях — для створення різноманітних ювелірних виробів: кулонів, сережок, ланцюжків, браслетів.

3. Платина

Зустрічається в природних сполуках з іншими металами. Використовується в ювелірній промисловості та медицині. Має приємне сріблясто-біле забарвлення, тож часто візуально його плутають зі сріблом.

2. Осмій-187

Є найщільнішою та водночас найкрихкішою речовиною на планеті. Отримання осмію в лабораторних умовах триває протягом 9 місяців. Осмій використовують у медицині, як каталізатор хімічних реакцій.

1. Каліфорній

Уперше штучним шляхом його отримали в Каліфорнійському університеті в 1950 році, звідси й походження назви. Каліфорній застосовується в медицині для променевої терапії ракових захворювань. Є найдорожчим у світі металом: вартість за 1 грам понад 10 мільйонів доларів. У ювелірній справі не застосовується.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції