Мабуть, важко буде знайти багатоповерховий будинок, в якому не встановлено аудіодомофон, завдяки якому можна не виходячи з квартири відкрити двері під’їзду. Також дуже часто зустрічаються такі системи і в приватних садибах. Але функціонал, який пропонує аудіодомофон, набагато менший за ті можливості, які надають новітні системи відеодомофонів.
Які бувають відеодомофони?
Усі домофони з функцією відео можна розділити на три великі групи:
- аналогові;
- аналогові, в які вбудовано мережеві модулі;
- цифрові або IP-відеодомофони.
Аналогові моделі — найперші, які з’явилися на ринку. Їх можна придбати і сьогодні. Але вони вважаються застарілими, мають низьку якість та постійно потребують заміни компонентів, найчастіше — блоку живлення. Тому з кожним роком популярність таких відеодомофонів падає.
Аналогові домофони з мережевими модулями — найкраще рішення для тих, хто хоче отримати гарне устаткування за помірну ціну. Завдяки мережевому модулю відеодомофони можна з легкістю підключати до мережі інтернет через дротове або Wi-Fi-з’єднання.
Цифрові відеодомофони — найновіше слово в домофонії. Такі системи з легкістю транслюють виклики, завдяки їм можна проводити переговори та дистанційно відкривати двері свого помешкання. Цифрові відеодомофони — незамінні помічники, якщо необхідно створити безпечний простір в домі. До них можна підключати додаткові панелі, наприклад, камери спостереження, а також датчики, що відповідають за пожежну та охоронну сигналізації. Завдяки цифровому формату, такі відеодомофони можуть передавати велику кількість відео- та аудіофайлів. Багато цікавих пропозицій відеодомофонів можна переглянути за посиланням: https://triniti-sb.com.ua/
Який відеодомофон обрати?
Перше на що треба звернути увагу під час вибору домофону — тип помешкання.
Якщо ви живете в багатоповерховому будинку, то варто дізнатися, який домофон встановлено біля дверей під’їзду. Якщо аналогова панель, то можна купити квартирний аналоговий відеодомофон. В такому разі купувати для квартири цифрову панель нема сенсу. Навряд чи їх можна буде поєднати. Якщо біля вхідних дверей встановлена багатоабонентська IP-модель, то варто звернути увагу на її марку. Тоді для квартири треба купувати обладнання такої ж марки, інакше поєднати дві системи різних виробників не вийде.
Якщо ви власник приватного будинку, то з вибором відеодомофону проблем нема взагалі, тому що можна встановити будь-яку систему. Вибір залежить від фінансової спроможності замовника та бажання встановити додаткові пристрої: відеоспостереження, підключення датчиків пожежної безпеки тощо.
Вибираємо додаткові функції
Обираючи домофон окрім системного забезпечення також варто звернути увагу і на його зовнішній блок. Корпус зовнішнього блоку має бути міцний та захищений антивандальним корпусом. Камера відеодомофону також має бути оснащена захисним склом.
Якщо в домофоні є функція інфрачервоного підсвічування, то навіть в повній темряві можна побачити, хто прийшов.
Домофони, що містять функцію відеопам’яті, дають змогу записувати та зберігати невелику за обсягом відеоінформацію.
Вмонтовані в домофон інфрачервоні датчики, дозволяють робити фото або відео людини, яка потрапила в поле зору.
Деякі моделі домофонів оснащені функцією інформування господаря. Якщо встановити на телефон необхідний застосунок, то камера спостереження надсилатиме на телефон інформацію про те хто й коли підходив до вхідних дверей та що робив.