Новини Одеси та Одеської області

Як працювати з «Довідником еквівалентності лікарських засобів»?

Як працювати з «Довідником еквівалентності лікарських засобів»?

Мабуть, усім відомо, що ліки з різною назвою, можуть містити одну й ту ж діючу речовину. Також препарати з однаковою діючою речовиною можуть кардинально відрізнятися в ціні та по-різному впливати на перебіг процесу лікування. Як замінити на аналог препарат, який виписав лікар і якого наразі немає в аптеці, та де знайти достовірну інформацію про препарати-аналоги?

Що таке «Довідник еквівалентності лікарських засобів»?

В Україні існує «Довідник еквівалентності лікарських засобів», який є як в електронному варіанті — rx.ua, так і в друкованому. Першочергово довідник було розроблено як інформаційний осередок для лікарів та фармацевтів. В друкованому вигляді його можна зустріти на столі чи не кожного лікаря. Та після появи електронної форми довідника, ним почали активно користуватися звичайні люди, щоб ознайомитися з достовірною інформацією про той чи інший препарат та дізнатися про його аналоги.

Довідник на сайті поділено на зручні розділи:

  1. Лікарські засоби. У цьому розділі представлений перелік препаратів в алфавітному порядку.
  2. Класифікація лікарських засобів (еквівалентність). Розробники зібрали в цьому розділі всю необхідну інформацію про лікарські засоби та аналоги.
  3. Виробники лікарських засобів — цей розділ подає повну інформацію про чинних виробників лікарських засобів.
  4. Еквівалентність лікарських засобів в Україні — містить інформацію про різні лікарські препарати, які можуть надавати однаковий лікувальний ефект.

Також довідник містить розділи АТХ (ATC) класифікація та МНН (INN) класифікація, які призначені виключно для фахівців.

лікарськи засоби

Чому важливо перевіряти інформацію по довідникові?

Незалежно від того, який препарат виписано та яка фармацевтична компанія його виробляє, кожен пацієнт має отримати ефективне та дієве лікування. Найголовніше, щоб препарат не виявився підробкою. У «Довіднику еквівалентності лікарських засобів» зібрано виключно справжні препарати, які мають всі необхідні документи, сертифікати та ліцензії. Також за допомогою довідника можна підібрати замінник для ліків, на які виписано рецепт, якщо їх немає в аптеці. В довіднику легко можна підібрати аналог, переглянути його склад, а також перевірити дозування та спосіб прийому.

Для нефахівців інформація носить ознайомчий характер!

Інформація, яка подана в довідникові для звичайних користувачів, які не є фармацевтами та лікарями, носить виключно довідковий характер. Все, про що йдеться в довіднику, не є вичерпною інструкцією до дії. Перед тим як замінити один препарат на інший — обов’язково треба проконсультуватися із лікуючим лікарем та прочитати інструкцію до нового препарату.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: