Поява мишей у приміщенні зазвичай викликає паніку та хвилювання. Адже багато хто знає, що ці тварини є рознощиками інфекцій, активно забруднюють територію та псують продукти. Але в таких ситуаціях потрібно зберігати спокій і подумати про вибір ефективних методів боротьби.
Це може бути ультразвуковий відлякувач мишей (https://nasekomym.net/uk/borotba-z-gr-zunam/vidlyakuvachi-gryzuniv/), отрута та інші пристрої. Асортимент коштів величезний, але не поспішайте купувати перші з них. Потрібно спочатку розібратися в ситуації та ознайомитись із принципом дії.
Перші ознаки появи мишей
Потрапляючи до будинку чи квартири, дрібні шкідники намагаються пересуватися непомітно. Якщо всередину потрапили лише 1-2 особини, тоді в перші дні їх можна не помітити. Але, існує ряд характерних ознак, які допоможуть виявити щурів навіть якщо їм вдається втекти. Ось основні з них
- поява нових звуків (вдень можна почути незрозуміле шарудіння в стінах і підлозі, а вночі звук зазвичай посилюється і доповнюється тонким писком тварин);
- відчуття неприємного затхлого запаху (він нагадує гнилі продукти та сміття);
- поява дрібних довгастих темних фекалій (мишачий послід);
- дірки в упаковках продуктів та сліди від поїдання шкідниками.
Якщо у будинку є кішка, то при міграції щурів її поведінка помітно змінюється. Вона постійно насторожено бігає по кімнатах, сподіваючись знайти шкідника. Помітивши подібні ознаки, потрібно відразу пошукати засоби, що дозволяють вивести мишей із дому.
Причини появи мишей
Крім перших ознак варто дізнатися також про причини появи гризунів. Це допоможе надалі запобігти спробам проникнути в будинок. Спочатку потрібно дізнатися про шляхи, якими шкідники потрапляють усередину. Найчастіше вони використовують щілини у стінах, сміттєпровід, вентиляцію та каналізацію.
Причинами переміщення за цими конструкціями в квартиру можуть бути:
- крихти на столі;
- відкриті харчові відходи;
- постійне зберігання продуктів на столі та інших легкодоступних поверхнях;
- наявність великих запасів продуктів, що зберігаються з порушенням технології (актуально для складських будівель).
Ризики появи підвищуються, якщо будинок або квартира знаходиться поблизу складів та будівель сільськогосподарського призначення. Якою б не була ситуація, потрібно відразу відлякати мишей або використовувати кардинальні методи боротьби.
Ефективні способи боротьби з гризунами
Якщо в будинку чи квартирі були виявлені дрібні шкідники, то подбати про вибір дієвих коштів. Потрібно враховувати як кількість особин, а й тип будівлі.
Як позбутися мишей у квартирі?
У цьому випадку можна підібрати отруту у вигляді гранул з речовиною, що муміфікує. Розставляти отруту необхідно в місцях, де найчастіше чути звук шарудіння, біля щілин у стінах та біля каналізаційних труб. Якщо в квартирі є домашні тварини, тоді варто подумати про пацюків, пасток і ароматичних відлякувачів.
Як позбутися мишей у домі?
Для боротьби зі шкідниками в цьому приміщенні підходять ті ж пристрої, що і в квартирі, а також кілька додаткових методів. Щоб позбутися мишей у приватному будинку, можна застосовувати приманковий контейнер, електронну щурівку, гуманну мишоловку та клейову пастку. Для великих об’єктів можна використовувати ультразвукові відлякувачі.
Як боротися з мишами на дачі?
Приміщення, в яких люди не проживають постійно і зберігають деякі продукти і зібраний урожай, існує високий ризик появи «непрошених гостей». Для порятунку від настирливих жителів тут можна застосовувати щурівки, мишоловки, гранульовану отруту, а також пастки (клейові та клітини).
Як позбутися мишей у машині?
Транспортні засоби, що знаходяться в гаражах та інших приміщеннях, де мешкають щури, можуть стати для них новим місцем проживання. Особливо, якщо в машині є крихти та продукти. Зіткнувшись з такою ситуацією, просто підберіть спеціальний пристрій. Найбільш ефективними в цьому випадку є автомобільні відлякувачі різної потужності.
Як позбутися мишей у гаражі?
У технічних приміщеннях є оптимальні умови для проживання гризунів, тому власники часто шукають засоби для боротьби з ними. На щастя, асортимент таких пристроїв величезний. Якщо на території немає домашніх тварин, можна використовувати гранули з муміфікуючою речовиною. В інших випадках підійдуть ультразвукові відлякувачі, мишоловки, приманкові контейнери та спеціальні клітини.
Як прогнати мишей зі стелі?
І тут потрібен комплексний підхід. Спочатку гризунів необхідно виманити спеціальними приманками та розставити в тих місцях пастки, отруту або щури. Вид коштів необхідно підбирати залежно від чисельності особин, а також особливостей приміщення. Якщо в стелі оселилося кілька гризунів, тоді мишоловки достатньо.
Як вивести мишей зі стін будинку?
Щоб позбавитися мишей у домашніх умовах з будь-якого місця (у тому числі зі стін), потрібно розставити ефективні засоби в щілинах, вентиляції, а також у місцях, де проходять каналізаційні труби. Через них гризуни часто проникають у пошуках їжі, тому боротьба забезпечить необхідний результат. Можна використовувати отруту, гранули та спеціальний клей.
Як позбутися мишей народними засобами?
Крім спеціальних пристроїв, що продаються в магазинах, можна використовувати підручні пристрої. Якщо вибираєте народні засоби від мишей, зверніть увагу на екстракти рослин, які продаються у форматі ефірних олій. Це може бути м’ята, полин, кінза та коріандр. Допоможе також розчин оцту та хлорки.
Профілактика появи мишей
Боротьба з гризунами часто потребує багато зусиль і може затягуватись на деякий час. З цієї причини краще заздалегідь вжити заходів, які забезпечують профілактику їхньої появи. Наприклад, потрібно стежити, щоб на столі не було відкритих продуктів та крихт. Приміщення необхідно підтримувати у чистоті, а всі щілини закривати надійним матеріалом.
“Джерело: nasekomym.net”
*на правах реклами