Новини Одеси та Одеської області

Де шукати актуальні новини про події України?

Де шукати актуальні новини про події України?

У зв’язку з подіями, що відбуваються в Україні, новини мають для нас першорядне значення. Ми часто засинаємо вночі з телефоном у руках, читаючи новини, і вранці одразу ж після пробудження хочемо дізнатися, чи не пропустили чогось важливого за ніч. Щоб не отруювати своє життя псевдоновостями, рекомендуємо читати перевірені ресурси та навчитися відрізняти новини від фейків та маніпуляцій.

Де українці читають новини?

Після початку повномасштабного вторгнення росії до України, жителі країни з подвоєною увагою стежать за тим, що відбувається, вивчаючи новини в інтернеті.

У довоєнний час пальма першості належала сайтам новин і порталам. Під час війни користувачі почали більше читати новини у соцмережах. Ми звикли до коротких новин, максимально приправлених емоціями людини, яка їх пише та готує до публікації. Такі новини не можна назвати новинами у звичному значенні цього слова.

У січні 2023 року покази новин у соціальних мережах значно знизилися. Люди втомилися від такої подачі інформації та повернулися до звичних джерел — новинам на сайті. Це пояснюється ще й тим, що читачі хочуть отримувати достовірну та перевірену інформацію. На інтернет-платформах новин готують професійні журналісти, які, перш ніж видати новину в ефір, перевірять кожне слово, зателефонують з експертом для того, щоб отримати консультацію і краще все розповісти читачеві. А ось новини для соцмереж готуються зовсім по-іншому. Для соціальних мереж першому місці швидкість подачі інформації, що у більшості випадків не виправдана. Тому й не дивно, що читачі віддають перевагу порталам новин.

актуальні новини

Як відрізнити справжню новину від фейків та дезінформації?

Дуже часто українці в соціальних мережах сперечаються про те, які новинні сайти читати, а які краще оминати, бо вони подають новини неякісно та грішать фейками. Щоб вибрати для себе інтернет-ЗМІ новин, навчитеся розділяти справжні новини від псевдоновостей. Ось кілька корисних порад:

  1. Якщо новина викликає у вас деструктивні емоції, такі як гнів, ненависть або навпаки жалість, то, швидше за все, що ви маєте справу з маніпуляцією. Професійні журналісти пишуть новини, подаючи інформацію нейтрально. У новинах не повинно бути емоцій автора та оціночних суджень. Усі оцінки та суб’єктивізм — це вже про авторську колонку чи аналітичний матеріал.
  2. Читайте ту саму новину на різних сайтах. Дуже важливо для цього використовувати перевірені джерела інформації.
  3. Новини читайте, завжди підключаючи критичне мислення. Якщо стаття переповнена емоціями, то краще пошукайте новину на цю тему, але на іншому інформаційному джерелі.
  4. Кожна новина має посилатися на джерело. Якщо ж такого в новині немає — ви маєте справу з фейком. Про це свідчить також використання у тексті загальних фраз, без конкретного уточнення джерела інформації, таких як, наприклад, «військові розповіли», «за словами експертів» тощо.
  5. Завжди звертайте увагу на те, чи збігається заголовок із основним текстом новини. Якщо заголовок носить клікбейтний характер і не відповідає тексту, то перед вами 100-відсотковий фейк.
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції