Новини Одеси та Одеської області

Бензиновий мотоблок: як купити та отримати максимальну ефективність

Бензиновий мотоблок: як купити та отримати максимальну ефективність

Бензиновий мотоблок – це незамінний помічник у сільському господарстві та садівництві. Тяжкі та рутинні завдання: оранка, культивація, аерація, і навіть прибирання снігу з мотоблоком виконуються значно швидше та легше. Розповідаємо, як вибрати мотоблок та домогтися від нього максимальної ефективності.

Вибір мотоблока під конкретні завдання

Мотоблок – це багатофункціональний пристрій. Перед його покупкою варто визначитися із завданнями, які він виконуватиме.

  • Оранка ґрунту. За допомогою додаткових пристроїв, мотоблок замінює сапку та лопату. Для цього знадобиться бензиновий мотоблок з відповідною потужністю.
  • Культивація. Якщо стоїть завдання обробки ґрунту після оранки, доведеться докупити відповідні пристрої.
  • Аерація ґрунту. Для покращення вентиляції кореневої зони рослин знадобиться мотоблок з аератором.
  • Обробка грядок. Дрібна ювелірна робота може вимагати компактний мотоблок з різними насадками.
  • Прибирання снігу. У зимову пору року на мотоблок можна встановити спеціальну лопату для прибирання снігу. У цьому випадку слід звернути особливу увагу на захист від води та потужність мотоблока.
  • Транспортування. За допомогою спеціального причепа мотоблок перетворюється на подобу мопеда з великим кузовом і здатний перевозити різні вантажі.

Правильно розставлені пріоритети дозволятимуть заощадити бюджет, купити максимально підходящий мотоблок з потрібними характеристиками та додатковим обладнанням.

Який вибрати мотоблок: ручний або самохідний

Бензиновий мотоблок

Ручні мотоблоки-культиватори зазвичай компактніші й легкі. З ними зручніше працювати на невеликих ділянках землі та на городах. Вони дешевші за самохідні, але процес обробки землі займе більше часу, тому що ручні моноблоки не мають власного приводу і для руху потрібно докладати зусиль.

Самохідні мотоблоки обладнані двигуном та приводом на колеса. Вони самі їдуть і не вимагають від оператора фізичних даних. Вони потужніші за ручні та можуть виконувати більш важку роботу, як оранка більших ділянок. При цьому вони дорожчі та вимагають обслуговування з відповідними навичками.

Наскільки потужним має бути мотоблок

Якщо у вас невелика ділянка з гарним ґрунтом і висаджуєте ви рослини «простіше», то потужність мотоблока не такий критичний показник. У деяких випадках значно важливішим буде показник ергономіки та ваги пристрою.

І навпаки, якщо бензиновий мотоблок буде застосовуватися для оранки важкого та щільного ґрунту, культивації, або для роботи з великими робочими органами, краще, щоб потужність була якомога більшою.

Ергономіка та зручність використання

Комфорт та зручність управління є одними з найважливіших факторів вибору мотоблока. Зручний пристрій суттєво спростить процес роботи та зробить його менш втомливим.

Бензиновий мотоблок

Для кращого розуміння, на що звертати увагу, рекомендуємо ознайомитися з оглядами на мотоблоки у блогерів на Ютубі. На перший погляд, складно уявити, як ті чи інші елементи управління, виступаючі частини та інші конструкційні рішення заважатимуть чи навпаки — допомагатимуть у роботі.

Загалом при виборі мотоблока звертайте увагу на наступні аспекти:

  • Руки та ширина керма. Елемент управління, з яким доведеться взаємодіяти постійно. Важливо, щоб вони були комфортними та підходили власнику за розміром.
  • Регулювання елементів керування. Дуже корисна функція. всі люди різні та можливість налаштувати обладнання під свої габарити спростить та полегшить процес роботи.

Двигун мотоблока: який краще вибрати

Найпоширенішими є бензинові і дизельні мотоблоки, але можуть зустрічатися навіть і електричні. Для невеликого акуратного городу дуже доречним може бути мотоблок на електротязі. Він не шумить та не викидає в атмосферу відпрацьоване паливо.

Дизельний мотоблок через дешевше паливо буде краще для великих ділянок землі, а також для надання бізнес-послуг з обробки землі.

Бензиновий мотоблок також, як і дизельний, підходить для складної роботи на великих ділянках, але собівартість буде вищою. Він чудово приживеться для особистих потреб і для додаткової роботи: допомога сусідам, прибирання снігу взимку та інше.

Бюджет та економічні аспекти

Досить часто вирішальним чинником купівлі будь-якої техніки, у тому числі мотоблока виступає ціна. Не варто поспішати з вибором. Добре подумайте, які завдання у перспективі міг би виконувати такий мотоблок. А що як ви почнете надавати послуги з обробки землі та збирання снігу своїм сусідам на платній основі. У таких випадках початковий фактор ціни на шкоду продуктивності дасть ознаки досить швидко.

Визначте бюджет, порівняйте вартість різних моделей мотоблоків і врахуйте той факт, що вартість мотоблока не закінчується відразу після покупки.

Важливо врахувати майбутні витрати:

  • додаткові пристрої для аграрних завдань;
  • регулярні витрати на паливо;
  • витрати на обслуговування та запчастини.

Також перед покупкою дізнайтесь у продавця про наявність гарантії та доступності запасних частин.


*на правах реклами

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції