Новини Одеси та Одеської області

Автоцивілка в умовах воєнного часу: чому важливо оформити поліс

Автоцивілка в умовах воєнного часу: чому важливо оформити поліс

Страховка автомобіля актуальна за різних обставин. Введення воєнного стану не стало винятком.

Деякі автовласники у зв’язку з нестабільною ситуацією у регіоні та країні не стали продовжувати поліс. Подібна поведінка хибна. Обов’язок щодо оформлення автоцивілки та її продовження не скасовували. І у разі виявлення водій зобов’язується сплатити штраф.

Як отримати ОСАЦВ у воєнний час

Обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності або автоцивілка оформляється звичним шляхом. Процедура ніяк не змінилася після запровадження воєнного стану на території країни. Достатньо лише зайти на сайт страхової компанії та вказати такі дані:

  • місце реєстрації авто прописки власника машини;
  • технічні характеристики авто;
  • вік водія.

У процесі оформлення варто вказувати місце реєстрації власника машини, а чи не страхувальника. При необхідності водій може отримати автоцивілку в електронному вигляді і зберігати її в пам’яті смартфона. Цей документ має аналогічну юридичну силу, як і паперовий. Особливо актуально для тих, хто бажає скоротити список паперів, які потрібно постійно носити із собою.

Як працює відшкодування збитків в умовах воєнного часу

Насамперед варто запам’ятати, що автовласники, що зазнали збитків у результаті військових дій, наприклад наїзду танка або попадання ворожого снаряда, не можуть розраховувати на отримання відшкодування збитків. У всіх інших випадках необхідно слідувати наступній інструкції:

  • переконатися у відсутності постраждалих осіб, у тому числі з боку пішоходів, інакше — звернутися до найближчого відділення невідкладної допомоги;
  • попередити про аварію, що відбулася, — встановити спеціальний знак у разі його наявності, вимкнути двигун і включити аварійні вогні;
  • викликати співробітників поліції, які зафіксують факт ДТП;
  • зателефонувати за номером страхової компанії, вказаним у полісі;
  • зафіксувати фото- та відеоматеріали місця аварії, вони знадобляться для складання оцінки працівниками страхової.

При завданні невеликої шкоди — не більше 50 тис. грн, рекомендується оформити Європротокол, доступний в електронному форматі. страхування Незважаючи на введення воєнного стану в країні, здійснення страхових виплат йде в колишньому режимі. Досить лише своєчасно та коректно оформити документацію. Інакше на порушника чекає не лише оплата штрафу, а й компенсація завданих збитків здоров’ю та майну з власної кишені. Власний автомобільний транспорт також доведеться ремонтувати за власний рахунок. У разі виявлення слідів алкоголю в крові у водія-винуватця ДТП, машина може бути вилучена для потреб армії.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: