Вибір стиральної машини – це важливий та відповідальний момент. Розповідаємо з чого розпочати покупку та на що звертати увагу.
Один із найбільших виборів пральних машин в Україні зі зручним каталогом та фільтрами для сортування доступний у магазині Фокстрот. Для мешканців Запоріжжя він доступний за посиланням https://www.foxtrot.com.ua/ru/shop/zaporozhye/stiralki.html.
Вибір місця встановлення
Габарити пральних машин не дозволяють ставити їх, де захочеться. Зазвичай це якийсь проміжок на кухні, ванній, у коморі або зовсім – машинка буде вбудована.
Тому перед покупкою важливо визначитися з місцем встановлення та зробити необхідні виміри ширини, висоти та глибини того місця, куди планується встановлення.
А далі, відштовхуючись від вимірів підбирати відповідну пральну машинку. Здебільшого вони мають низку стандартних розмірів ШхВхГ:
- 60х85х45 см – з фронтальним завантаженням;
- 40х90х60 см – з вертикальним завантаженням;
- з глибиною 33 см – вузькі машинки
Вибір типу завантаження білизни
Фронтальні — більш традиційна та звична форма з круглими дверцятами спереду. Вони дозволяють ставити спереду ємність для білизни, а верхню частину використовувати як поличку.
Вертикальні компактніші, потужніші, але не дуже зручні для людей з низьким зростанням.
Вибір пральної машини з сушаркою або без
У деяких випадках, коли річ потрібна відразу після прання, сушіння буде дуже доречним. Також сушка нагоді для великої родини або в квартирі, де немає можливості розмістити мотузку для білизни.
У всіх інших випадках функція сушіння в пральній машині – приємне доповнення, без якого можна обійтися.
Вибір машинки із захистом від протікання
Одним із варіантів захисту є перекриття подачі води в пральну машину, коли вона не працює. Але при цьому ризик затопити сусідів все одно лишається.
Другий спосіб – вбудований по заводу захист від протікання в самій машині, яка може бути часткова або повна. Другий варіант кращий т.к. частковий захист не дуже надійний і спрацьовує лише при попаданні води в корпус прання.
Вибір двигуна та бака
Найкомфортнішим за зносостійкістю, шумністю роботи, якістю віджиму і вищим ККД є інверторний двигун. Але він дуже чутливий до стрибків напруги в електромережі.
Другим важливим моментом є бак. В останні роки виробники масово оснащують прання литими барабанами. Але бувають ще й розбірні.
Литий бак не дозволить усунути одну з найчастіших поломок – зношування підшипників. Бак доведеться міняти цілком, що в більшості випадків не доцільно і простіше замінити пральну машинку цілком.
Вибір прання за додатковими характеристиками
Важливими показниками є:
- клас енергоспоживання;
- витрата води;
- рівень шуму;
- якість віджиму.
Вибір пральної машини за режимами прання
Найчастіше підійде базовий набір функцій прання. Такі машини дешевші і їх простіше ремонтувати у разі поломки.
Але це рівно доти, доки не спробуєш більш прогресивні режими. Серед таких можуть бути корисні:
- таймер або відкладений старт — дозволяє запускати прання так, щоб після закінчення білизну довго не залежалося в машині, наприклад, під ранок;
- функція дозавантаження після початку прання;
- функція прання конкретних речей — спорт, взуття, без порошку, експрес тощо
- контроль піни;
- діагностика при поломці;
- розумні та інтелектуальні режими;
- Wi-Fi — майже як таймер, але з віддаленим доступом та запуском прання у будь-який час