Якщо після повноцінного сну ви все ще відчуваєте постійну втому, це може свідчити про наявність синдрому хронічної втоми. Чим викликане це захворювання та як з ним боротися, пояснила невролог вищої категорії Наталія Гомоненко.
Це хронічне системне захворювання, для якого характерні постійна слабкість, як фізична, так і психічна, що не зникає навіть після тривалого відпочинку.
За статистикою, жінки стикаються з цією проблемою майже втричі частіше, ніж чоловіки. Окрім того, пацієнти з синдромом хронічної втоми часто страждають і від інших неврологічних порушень, як-от неврози, панічні атаки та мігрені.
Раніше симптоми цього синдрому прирівнювали до неврастенії, депресії або іпохондрії, пояснюючи їх авітамінозом чи ослабленням імунітету. Проте вже наприкінці ХХ століття його офіційно визнали самостійним соматичним захворюванням.
На сьогодні точні причини виникнення синдрому залишаються невідомими. Проте відомо, що перевтома нервової системи та зниження життєвих сил можуть бути спровоковані низкою факторів:
Читайте також: Курси першої медичної допомоги: де безкоштовно цьому навчають в Одесі
Основна ознака синдрому хронічної втоми — це постійна втома, яка не минає навіть після відпочинку. Додатково можуть спостерігатися такі симптоми:
Також можливі скарги на біль у горлі, збільшення лімфовузлів, порушення травлення, зміни апетиту та надмірну сонливість.
Синдром хронічної втоми діагностують після щонайменше шести місяців прояву клінічних симптомів. Оскільки більшість з них можуть бути пов’язані з іншими захворюваннями, діагноз встановлюють після виключення ендокринних, інфекційних, аутоімунних та онкологічних причин.
Лікування залежить від конкретних причин виникнення синдрому. Воно може включати прийом антидепресантів, противірусних препаратів, імуномодуляторів, вітамінів і протизапальних засобів. Рекомендовано також проходження фізіотерапевтичних процедур і психотерапію.
Читайте також:
У Чорному морі з'явилася смертельно небезпечна риба – тетраодон (відомий також як фугу). Цей хижак… Read More
Продовжуємо розповідати про цікаві історичні одеські кафе та ресторани. Цього разу вирішили відправитися в Аркадію.… Read More
Через спекотну погоду на автомобільних дорогах Одеської області введено тепловий режим: рух вантажних автомобілів обмежений. Read More
Якщо вам здалося, що в Одесі стало більше української, вам не здалося. І відбувається це… Read More
Служба безпеки України (СБУ) кваліфікує вибух авто, який пролунав сьогодні вранці, 5 липня, у Київському… Read More
У руках – дві валізи, в очах – доросла рішучість. Сімнадцятирічна Лєра Сидорова з Нової… Read More