Прощаючись із 2021 роком, «Одесская жизнь» пропонує згадати, що найважливіше відбувалося у ці 12 місяців.
У 2021 році Україна боролася з ковідом, намагалася не допустити вторгнення Росії і підкоряла футбольні п’єдестали. Тим часом світ стежив за відходом найзнаменитішої жінки у політиці, за подіями у США, Білорусі та Афганістані.
СІЧЕНЬ
У перші дні січня в США прихильники Дональда Трампа взяли штурмом будівлю Конгресу, щоб завадити утвердити перемогу Джо Байдена на виборах. Загинули п’ятеро осіб. Проте 20 січня 46-й президент США все ж таки прийняв присягу перед тим самим будинком Капітолію.
Січень в Україні минув під знаком протестів. Мітинги «Стоп тарифний геноцид» розпочалися на Майдані, а пізніше пройшли у десятках українських міст, у тому числі й в Одесі. Учасники вимагали знизити тарифи на газ, його розподіл, електроенергію та опалення.
ЛЮТИЙ
2 лютого суд Москви замінив російському опозиціонеру Олексію Навальному умовний термін 3,5 роки на реальний. Представники Євросоюзу, США, культурних та ділових кіл заявили про політичну розправу «путінського режиму» над опозиціонером.
У лютому в Україні розпочалася довгоочікувана масова вакцинація від коронавірусу вакцинами AstraZeneca, Pfizer, Sinovac та Novavax. Сьогодні щеплення отримали 13,3 мільйона громадян, або 32% населення.
БЕРЕЗЕНЬ
400-метровий контейнеровоз “Еверґрін” сів на мілину в Суецькому каналі 23 березня і заблокував артерію на шість днів. До того моменту, як контейнеровоз вдалося звільнити, з обох боків каналу зібралися 422 торговельні судна.
З 17 березня в Україні значно зросли штрафи за порушення правил дорожнього руху, причому не лише для водіїв, а й для пішоходів та велосипедистів. Для автомобілістів мінімальний штраф зріс до 510 гривень, для пішоходів – до 255 гривень, для велосипедистів – до 340 гривень.
КВІТЕНЬ
9 квітня помер принц Філіп, герцог Единбурзький, чоловік королеви Єлизавети II. Він не дожив два місяці до свого сторічного ювілею. У королівського подружжя четверо дітей, вісім онуків та 10 правнуків.
На початку квітня на нашому кордоні було виявлено максимальну з 2014 року концентрацію російських військ — понад 80 тисяч. Тоді Київ та країни Заходу всерйоз заговорили про можливість нового вторгнення РФ.
ТРАВЕНЬ
Лідери країн Євросоюзу закликали авіаперевізників припинити польоти до Білорусі та над її територією, а також заборонити білоруським літакам польоти над Європою. Таке рішення ухвалили через примус до посадки в Мінську авіалайнера компанії Ryanair та затримання опозиційного білоруського журналіста Романа Протасевича.
11 травня Генеральний прокурор Ірина Венедиктова підписала підозру у держзраді народним депутатам від ОПЗЖ Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку. Раніше президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо застосування санкцій, внаслідок чого припинили мовлення в Україні телеканали «112 Україна», «ZIK» та «NewsOne».
ЧЕРВЕНЬ
У Чорному морі 28 червня стартували міжнародні навчання Sea Breeze-2021, що стали наймасштабнішими за останні 20 років. У плині тренувань відпрацьовували різні бойові сценарії: зіткнення десантних кораблів, маневри на суші, водолазні, морські операції, протиповітряну оборону, пошуково-рятувальні операції.
Також ми підбивали підсумки 2021 року в Україні: що обіцяла і що виконала влада 2011 року.
У червні збірна України з футболу просто приголомшила уболівальників. Команда під керівництвом Андрія Шевченка вперше в історії вийшла до плей-оф Чемпіонату Європи. Щоправда, там українська збірна завершила свої виступи, програвши збірній Англії з рахунком 0:4.
ЛИПЕНЬ
23 липня розпочалися XXXII літні Олімпійські ігри у Токіо. Українські спортсмени вибороли 19 олімпійських медалей — одну золоту, шість срібних та 12 бронзових. У медальному заліку Україна посіла 16 місце серед 206 країн-учасниць.
З 2 липня Україна почала запроваджувати COVID-сертифікати. В електронному вигляді внутрішнє та міжнародне свідоцтво про вакцинацію стало доступним у додатку «Дія», а у сімейного лікаря можна отримати паперовий сертифікат.
СЕРПЕНЬ
У серпні США офіційно завершили 20-річну місію в Афганістані. Бойовики руху «Талібан» одразу розпочали захоплення країни. Ніхто у світі не очікував, що Афганістан упаде так швидко. Армія просто здалася, президент Ашраф Гані втік, а права та свободи населення, особливо жінок, відкотилися на 20 років назад.
24 серпня Україна відзначала 30-річчя своєї незалежності. Цього дня паради пройшли у Києві – на Хрещатику та на Дніпрі, і в Одесі – морський. У параді в столиці взяли участь близько п’яти тисяч військовослужбовців, близько 400 одиниць військової техніки та повітряна колона. Всього в рамках святкування пройшло понад 150 заходів по всій країні.
ВЕРЕСЕНЬ
19 вересня на іспанському острові Пальма, що входить до архіпелагу Канарських островів, почалося виверження вулкана Кумбре-В’єха. Потоки лави попрямували до сіл. Внаслідок виверження було знищено понад 1000 будівель та евакуйовано 6000 осіб. Затих вулкан лише у середині грудня.
У вересні МОЗ України розробило систему привілеїв для громадян, які отримали вакцину від COVID-19: вони отримали право, як і раніше, ходити до театрів, музеїв, кінотеатрів, кафе та ресторанів — але за наявності COVID-сертифікату. А навчальні заклади, де вакцинували понад 80% колективу, змогли уникнути віддаленого режуиму роботи.
ЖОВТЕНЬ
У жовтні актор Алек Болдуін під час зйомок вестерну «Іржа» випадково вбив оператора — українку Галину Хатчінс, і поранив режисера Джоеля Соузу. У плині слідства з’ясувалося, що акторові дали револьвер, заряджений бойовим патроном. Звинувачень поки що нікому не пред’явлено.
Верховна рада 7 жовтня “зняла” Дмитра Разумкова з посади спікера парламенту. За це проголосували 284 нардепи, переважно з фракції «Слуга народу». Це стало результатом багатомісячного конфлікту з Банковою та «слугами». Наступного дня головою парламенту обрали Руслана Стефанчука.
ЛИСТОПАД
У листопаді Білорусь почала тиснути на Європу за допомогою мігрантів із Близького Сходу, цілеспрямовано звозячи їх до польського кордону. Після неодноразових спроб мігрантів прорватися до Європи, Польща та Литва закрили кордони та ввели режим надзвичайної ситуації.
На початку листопада ситуація на українсько-російському кордоні знову занепокоїла західних союзників. Їхні спецслужби припустили «високу ймовірність дестабілізації» з боку Росії вже цієї зими, після того як країна-агресор зібрала на наших рубежах понад 90 тисяч військових.
ГРУДЕНЬ
2 грудня Ангелу Меркель, яка керувала Німеччиною останні 16 років, урочисто провели з посади канцлера ФРН. Церемонія включала символічну локацію, улюблений панк-рок хіт часів юності Меркель і вищі військові почесті, передбачені законами країни для цивільної особи.
З 10 грудня в Україні заборонено безкоштовно роздавати клієнтам торгових точок будь-які пластикові кульки. У супермаркетах пакети, в які ми ще вчора спокійно вкладали овочі фрукти і навіть молочку, тепер коштують щонайменше 10 копійок, а їхнє безплатне поширення карається штрафами до 34 тисяч гривень.
Фото: з відкритих джерел
Раніше ми підбивали підсумки 2021 року в Одесі: що обіцяла і що виконала влада 2021 року.
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More