Новини Одеси та Одеської області

Перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні: 26 травня

Перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні: 26 травня

Головні теми: У нас справи гірші, ніж минулого року, але кращі, ніж наступного», —президент Світового економічного форуму. ЄС хоче швидше експропріювати майно та гроші російських олігархів поки це не у всіх країн ЄС це виходить. Чому? Україна звинувачує НАТО: воно нічого не робить проти Росії. США позбавляють Росію можливості погасити зовнішній борг. ШВЕДСЬКА та фінська делегації знову зустрінуться з турецькими офіційними особами на переговорах про вступ до НАТО. Італія каже ні газовому шантажу Росії. Дубай став притулком для російських олігархів, зірок шоу бізнесу, середнього класу, нових стартапів та російських IT -компаній. Інструкторка з танців з Україна починає навчати танців канадців. Патріарх Кирил, важливий союзник для Путіна. Москва прискорює отримання громадянства в районах, які вона контролює, і знімає призовний вік

Європа

Австрія. «KURIER» – «Прожектор»

На вершині гори. Найважливіші у світі. У ці дні в Давосі зустрічаються політична та бізнес-еліта. Висока щільність лімузинів та чорних костюмів. Зустріч пінгвінів на чарівній горі.

Снігу немає, але тим для розмов достатньо. Війна в Європі, ізоляція в Китаї, збої в ланцюжках постачання, зростання цін. Глобалізація працювала більш гладко. «У нас справи гірші, ніж минулого року, але кращі, ніж наступного», — каже президент Світового економічного форуму.

Келих із шампанським мало не випав з рук від шоку. Навіть у Бориса Джонсона було цікавіше коли показувати фотографії з його вечірок. Для британського прем’єр-міністра з проблемною зачіскою це переростає на похмілля «Partygate». З огляду на новини, це майже хороша новина, що мавпа віспа не стає пандемією. І твоє власне життя недостатньо гламурне, щоб бути розтоптаним по телевізору у разі розлучення.

«Оголошення про збір коштів для України»

Допомагаємо разом!

Сім’я Допоможіть Україні

Ситуація драматична. Інфраструктура значною мірою зруйнована – у багатьох місцях немає ні електрики, ні води.

У спільній кампанії з Австрійським Червоним Хрестом KURIER підтримує сім’ї, які потребують допомоги на території та на кордонах.

 

«Vorarlberger Nachrichten»–  «Росія хоче ближче прив’язати до себе окуповані території в Україні»

Більше ніж через три місяці після початку війни президент Володимир Путін підписав новий указ: жителям окупованих українських областей Херсонської та Запорізької областей легше отримати російське громадянство.

Президент України Володимир Зеленський у середу повторив, що про поступку території не може бути й мови – навіть не в обмін на припинення війни. «Україна буде воювати, поки не поверне всю свою територію», – сказав Зеленський.

Бельгія. «De Standaard» – «Як Росія свідомо обстрілює мирних жителів касетними бомбами та залізним дощем. Журналістам вдалося побачити сліди неточної зброї масового враження на північ від Києва. Ця зброя, яка вбила сотні мирних жителів.

Німеччина. «Morgenpost». Надпис на фото: «Не забувайте нас»

Підпис під фото: Обличчя війни. Гамбурзький фотограф Хамі Рошан подорожував три тижні через Україну. Він задокументував руйнування, насильство та зворушливі моменти людяності.

«Neue Westfälische» – «ЄС хоче швидше експропріювати олігархів»

З початку війни в Україні яхти неодноразово затримувалися у ЄС. Але російським мільярдерам дуже часто вдається уникнути покарання.

Розкішні яхти, вілли, приватні літаки: на думку Комісії ЄС, у російських олігархи мають бути експропрійовані. Не можна давати змоги обійти санкції ЄС. З цією метою влада запропонувала визнати ухилення від санкцій кримінальним злочином на всій території ЄС.

Крім того, будуть жорсткі правила конфіскації активів і конфіскації. Такі пропозиції, щоправда, не відповідають вимогам України використати російські державні гроші для реконструкції. Загалом з початку війни держави ЄС заморозили активи російських олігархів на суму майже 10 мільярдів євро. Але, за даними Комісії ЄС, мільярдерам все ж таки надто часто вдається обійти санкції.

Це також пов’язано з тим, що обхід санкцій не в усіх країнах ЄС караний. За словами комісара ЄС з питань юстиції Дідера Рейндерса, в основному це кримінальне діяння у дванадцяти країнах. З іншого боку, у Словаччині та Естонії це призвело лише до адміністративних покарань.

Тому Комісія ЄС запропонувала включити такий обхід санкцій до списку злочинів ЄС. Це дозволить однаково переслідувати порушення у всіх країнах ЄС та встановлювати мінімальні покарання. І олігархи, і їхні помічники, такі як банкіри та юристи, мають понести покарання. Але поки що не вистачає реалізації – у тому числі й у Німеччині. На початку травня в урядових колах Німеччини говорилося, що закони ще не призначені для «полювання на олігархів».

Ірландія. «The Irish Times» – «Президент Зеленський заявив, що Росія повинна повернутися до своїх довоєнних позицій як перший крок перед переговорами»

Італія. «La Stampa» – « Драги каже ні – путінському шантажу газом».

«Corriere della Sera» – «Зеленський говорить, що військової допомоги недостатньо».

  • Український лідер у Давосі.
  • Путін відвідує поранених солдатів
  • Пшениця, є гіпотеза про китайський супровід кораблів та вантажів”

«Україна звинувачує НАТО: воно нічого не робить проти Росії»– «Libero».

Іспанія. «ARA» – «США позбавляють Росію можливості погасити зовнішній борг».

Швеція. «Expressen» – «Цифри показують Путін програє». «Фото з нової зустрічі із Зеленським»

Туреччина. «Daily Sabah» – «Не дивлячись на обіцянки США І РОСІЇ, YPG/PKK все ще близько до турецького кордону»

Терористична організація РКК та її сирійське крило, як і раніше, становлять загрозу для Туреччини та сирійців, які живуть поблизу кордону, незважаючи на обіцянки США та Росії відвести терористів на 30 кілометрів (18,6 миль) від південного кордону Туреччини.

Туреччина уклала окремі угоди зі США та Росією про виведення загонів YPG/PKK, оскільки турецькі збройні сили (TSK) проводили операцію «Джерело світу», яка розпочалася 9 жовтня 2019 року на півночі Сирії.

Шведська та фінська делегації в Анкарі обговорять заявки НАТО

ШВЕДСЬКА та фінська делегації зустрінуться з турецькими офіційними особами у середу, щоб обговорити їхні розбіжності щодо їхніх заявок на членство в НАТО після того, як Анкара висловила занепокоєння щодо підтримки скандинавськими країнами терористичних угруповань. Консультації із заявок двох країн на членство в НАТО пройдуть в Анкарі.

«Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до трансатлантичного альянсу після вторгнення Росії в Україну».

«Декілька людей загинули внаслідок російського нападу на міста на сході України, оскільки Москва зосередила свою увагу на Донбасі»

Росїйські війська розпочали наступ на міста на сході України, зруйнувавши кілька будинків та вбивши мирних жителів, заявили вчора українські офіційні особи, оскільки Росія зосередила свої атаки на промисловому Донбасі. Росія намагається захопити дві області Донбасу, на які претендують сепаратисти, Донецьку та Луганську.

У самій східній частині контрольованого Україною Донбаського котла місто Сєвєродонецьк на східному березі річки Сіверський Донець та його близнюк Лисичанськ на західному березі стали ключовим полем бою.

Азія

Кувейт. «Kuwait Times»  – «У пошуках нового старту росіяни переїжджають до Дубая»

Підприємці, юристи та арт-дилери є одними з тих, хто збирається до фінансового центру в багатих на нафту Об’єднаних Арабських Еміратах, які розчарували Вашингтон та інших західних союзників, відмовившись приєднатися до голосування Ради Безпеки ООН, яке засуджує війну Росії.

ОАЕ, які мають дипломатичні та економічні зв’язки як зі Сполученими Штатами, так і з Росією, вже давно вітають росіян, як середнього класу, так і мільйонерів, особливо в Дубаї, відомому як ігровий майданчик багатих.

Кількість російських підприємців і стартапів зросла в «десять разів» порівняно з минулим роком у Міжнародному управлінні вільних зон (IFZA), сказав Йохен Кнехт, генеральний директор IFZA,

«Насправді це почалося з IT-компаній, компаній, що займаються програмним забезпеченням, але зараз ми бачимо всі типи компаній – художні галереї, перепродаж та торгівлю запчастинами», – сказав він. «Вони приходять із співробітниками, їм потрібні офісні приміщення та склади». Кнехт сказав, що російських інвесторів «дуже раді» в ОАЕ, де іноземці становлять більшість з приблизно 10-мільйонного населення.

Їх приваблює легкість відкриття бізнесу та перспектива кращих можливостей у міру того, як санкції кусають вдома, і більш привітне середовище, оскільки ставлення до росіян загострюється.

Дубай є одним із семи еміратів в ОАЕ, чия вигідна податкова система та стратегічне розташування між Європою та рештою Азії вже давно зробили його привабливим для бізнесу.

Серед них є олігархи, зокрема колишній власник футбольного клубу “Челсі” Роман Абрамович, який у березні шукав будинок у Дубаї, повідомляє інформаційне агентство Bloomberg.- Не тільки мільйонери – Є також “багато російських знаменитостей – акторів і співаків – які вже володіли тут нерухомістю, але зараз переїжджають до Дубая, подають заявки на отримання інвесторської візи”

Відколи в лютому почалася війна в Україні, емірат став резервною базою, і не тільки для мільйонерів.

Санкції, запроваджені проти Москви, створюють серйозні виклики для російських компаній – чи то з точки зору постачальників, клієнтів, робочої сили чи логістики. Виступаючи в парламенті в квітні, голова російського центрального банку Ельвіра Набіулліна попередила про “труднощі” і “структурні перетворення” російської економіки через виснажливі санкції. “Труднощі виникають у всіх секторах, як у великих, так і в малих компаніях”, – сказала вона.

“Я юрист, який займається міжнародним правом. Я думаю, що скоро в Росії не буде міжнародних проектів”, – сказала Невська, яка поїхала з Москви, щоб відкрити офіс в Дубаї. Але для неї, як і для багатьох інших громадян Росії, почати нове життя в іншому місці непросто. Оскільки російські кредитні картки заблоковані за кордоном, а Москва обмежує відтік іноземної валюти, переїзд є проблемою.

Понад місяць Невська розповідала, що намагається повернути 5000 євро, які вона перерахувала з Москви до Дубая, але які застрягли у фінансовій системі через обмеження європейських банків.

“Я не вважаю це справедливим для себе, тому що я не підсанкціонований, і всі мої гроші заморожені в Росії”, – сказала вона. «Ми не змогли взяти з собою багато грошей, ми могли взяти лише 10 000 доларів, щоб прожити тут кілька місяців. Це мало».

Глобальні санкції загалом стосуються представників вищого середнього класу, які, на відміну від олігархів, рідко мають альтернативні паспорти чи іноземні рахунки, сказала Невська. Але вона сказала, що вдячна за перебування в Дубаї, додавши, що є багато «можливостей для бізнесу».”Я не почуваюся тут злочинцем, до мене ставляться як до нормальної людини”, – сказала вона. «Немає антиросійських настроїв».

США та Канада

Канада. «The Guardian» – «У пошуках нового життя»

Український інструктор із вдячністю приступає до занять після прибуття до P.E.I.* у квітні

Три місяці тому Поліна Салабай святкує можливість повернутися до того, що в неї виходить найкраще – викладання танців.

Втікши з розідраної війною країни у пошуках притулку в P.E.I, Салабай перенесла свою пристрасть до танців у танцювальну студію Downstreet Dance Studio у Шарлоттауні. Але її шлях навчання танцям на острові тривав роками. Оскільки сестра вже іммігрувала на острів трьома роками раніше, Салабай і її мати намагалися приєднатися до неї в P.E.I. Навіть із поданими візами та дозволами на навчання її заяви продовжували відхилятися.

“Мені багато разів відмовляли, і я почав думати, що це не моя місія бути тут”, – сказав Салабай в інтерв’ю SaltWire Network. Все змінилося у лютому, коли в Україні вибухнула війна, і її заява на отримання візи була швидко задоволена. Салабай та її мати змогли перетнути кордон із Польщею. Їхня подорож на острів завершилася емоційною зустріччю в аеропорту Шарлоттауна у квітні. Але на возз’єднанні помітно був відсутній один член сім’ї – її батько.

Українські чоловіки віком від 18 до 60 років були зобов’язані залишатися в країні та з’явитися до військкоматів. Але проблеми зі здоров’ям обмежили можливість її батька приєднатися до української армії, надавши йому виняток, щоб нарешті перетнути кордон із країни.

«Зараз він у Польщі, чекає на візу. Я сподіваюся, що все буде гаразд, і він приєднається до нас», – сказав Салабай. Проживши на острові трохи більше місяця, Салабай все ще звикає до зміни темпу життя, яке вона залишила позаду.

“Тут (на P.E.I.) все спокійно, і для мене це трохи незвично”, – сказав Салабай. «Я (намагаюся) відновити свою діяльність в Україні тут». Це означає повернення до свого коріння в танці.

* Острів Принца Едварда — однойменні острів і провінція на сході Канади,

США. «WSJ» – «Впливовий церковний союзник Путіна допомагає зміцнювати підтримку війни»

Патріарх Кирил, лідер мільйонів російських православних, зображує святу боротьбу

У неділю на початку квітня лідер Російської православної церкви стояв у кафедральному соборі Збройних сил Росії під Москвою і виголосив проповідь на підтримку війни президента Володимира Путіна. Це було того ж дня, коли західні лідери засудили повідомлення про масові вбивства українських мирних жителів у Бучі російськими військами. «Саме ми зламали хребет фашизму, який завоював би світ, якби не Росія», — сказав патріарх Кирил у супроводі російських солдатів у формі всередині величного будинку, присвяченого перемозі Росії над нацистськими військами, що вторглися у Другій світовій війні. “Бог допоможе нам і сьогодні”.

Після вторгнення Росії в Україну 24 лютого патріарх Кирил, важливий союзник Путіна, поставив моральний авторитет Російської православної церкви прямо за президентом, надаючи йому критичну підтримку в країні, де 63% населення ідентифікують себе як православний.

У проповідях, що транслюються на спеціалізованих православних телеканалах та YouTube, 75-річний патріарх, який очолює церкву з 2009 року, зображує війну як священну боротьбу проти Заходу за збереження того, що він називає російським світом – російський світ – об’єднання східнослов’янських земель, включаючи Україну, під московським духом.

«Los Angeles Times» – «Росія прагне міцнішого захоплення України»

Москва прискорює отримання громадянства в районах, які вона контролює, і знімає призовний вік, оскільки бореться за захоплення Донбасу.

Arizona. «Путін відкриває українцям швидкий шлях до громадянства». Армія прийме старших добровольців

Підпис під фото: «У середу мешканець збирає речі зі свого пошкодженого будинку після нападу Росії на Покровськ на сході України. Дві ракети вдарили по місту, поранивши щонайменше чотирьох людей та пошкодивши ряд будинків».

«NYT» – «Потрапили в приціль Росії». Жителі Сєвєродонецька перебувають в облозі, оскільки на сході України загострюються бої

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції