Новини Одеси та Одеської області

Одеський майстер з Молдаванки: «Хочу, аби люди посміхалися!»

Одеський майстер з Молдаванки: «Хочу, аби люди посміхалися!»

«Хочу, аби люди посміхалися!», – ось так дуже просто виклав Петро Васильович Глєбов своє життєве кредо. А потім провів для мене екскурсію… по клумбі на вулиці Садиківській. О, ця клумба на старій тихій вулиці на Молдаванці!..

Казкова клумба на Садиківській

Клумба на Садиківській – з саморобним парканчиком. Дерева, кущі, а серед них – витвори з дерева. Усі вони – це роботи майстра Петра Глєбова. Тут усі звуть його «дядько Петро». Йому – вісімдесят чотири. І він постійно посміхається, хоча про себе розповідає дуже мало.

Одесский мастер Петр Глебов

Петро Глєбов

– Ви на роботи мої дивіться, про них питайте. От перехожі проходять повз клумби, а я придивляюсь уважно, аби зрозуміти: подобаються мої витвори, чи ні. Люди зупиняються, вивчають – і коли бачу посмішку на обличчі, то сам радію.

Цю клумбу з дерев’яними героями я побачила вперше у січні цього року. Зараз, улітку, знов проходила повз неї: робіт стало набагато більше, а сам Петро Васильович вже показує мені майбутню козу.

– От все думаю, з чого їй бороду зробити… Як тільки дерева починають обрізати, люди мені гілки приносять, деякі сам знаходжу. Буває, тільки побачу, а вже «сюжет» вимальовується.

Работа Петра Глебова

Работы Петра Глебова, будущая коза

Майбутня коза

«Треба думати про щось приємне»

Петро Васильович народився не в Одесі. Але живе тут вже дуже давно. Все життя працював будівельником. Жінку п’ять років тому поховав…

Свої роботи з дерева називає захопленням, хоча, як виявилося, попит на них великий. Навіть торгував якийсь час ними на Старокінному ринку.

– Потім вирішив: не буду торгувати. Зроблю на рідній вулиці отаку клумбу, хай людям приємно буде.

І знов повторює, як полюбляє, коли люди посміхаються. Бо, каже, люди зараз все більше сумні. А жити треба кожним днем, займатися чимось, чого душа потребує, думати про щось приємне. Життя ж одне, які б часи не випали на долю.

– Я от зранку просинаюсь і думаю про те, що сьогодні робитиму… Бачите, скільки в мене гілок зібралося! Хочу ще багато чого зробити… Ось майбутній фламінго, ось коза. Сусіди кажуть: «Принесемо вам ще гілок, тільки хай на клумбі нові фігурки будуть!». Дітям подобається, це ж – головне! І мені приємно, хочеться щось нове вигадати.

Поросятка з мамою, пташки на гілках, навіть чортик… Зайчик з бантиком. Петро Васильович каже, що цей заєць – дитячий улюбленець.

Материал для работ
Работы Петра Глебова, птичка
Работы Петра Глебова, птички
Работы Петра Глебова, поросята
Работы Петра Глебова, поросенок
Работы Петра Глебова, чертик
Работы Петра Глебова, Заяц
На улице Садиковской в Одессе

Від Бородатого до мавпи з гранатою

Бородатий чоловічок з якорем з’явився на цій клумбі одним з перших. Руки простягнув, а в долонях у нього монетки. Як виявилося, на Садиківський трапилася проблема із каналізаційною трубою. Сусіди всі не могли потрібну суму на ремонт зібрати. Ось Петро Васильович й зробив цього суб’єкта, на клумбі встановив «заради хохми». Каналізацію полагодили, а дерев’яний витвір і проживає з того часу на Садиківській…

Работы Петра Глебова, Некто

– Мене інколи питають про секрети життя людини на пенсії. А я й не знаю, що відповісти, бо немає ніяких секретів в мене. Роблю, що подобається і мені, і людям. Спортом займаюсь. Теж настрій підіймає. Ви мене про війну запитали… От вам і відповідь…

Відповідь – у вигляді однієї з робіт Петра Васильовича. У неї навіть назва є: «Мавпа з гранатою в руці». Якщо хтось не зрозумів, то можна прочитати напис нижче.

Работы Петра Глебова, обезьяна
Обезьяна с гранатой
Работы Петра Глебова, на дереве
Работы Петра Глебова, птица

Дерев’яні витвори Петра Глєбова наче живуть своїм життям. Люди сюди приходять інколи, аби просто подивитись, з новими роботами познайомитись, навіть сфотографуватись з ними.

А Петро Васильович на таку увагу до своїх дерев’яних героїв реагує з посмішкою. Дуже йому приємно.

І, мабуть, скоро з’явиться на старій клумбі на вулиці Садиківській його нова робота з дерева. І ще одна… І ще…

Аби ж тільки люди посміхалися!

Читайте також: Маленькі дива старого одеського провулка (фоторепортаж).

Фото авторки

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції