Статті

Одеська мерія занепоєна долею будинку Магнера біля Оперного

Історичний одеський будинок Магнера розташований у провулку Чайковського, 4, практично на розі з Приморським бульваром. У цьому – одна з його «гідностей», а заразом – і проблем. У мерії стурбувалися долею будівлі. На нещодавньому засіданні виконкому обговорювалося питання щодо створення комісії з обстеження цієї пам'ятки архітектури.

Будинок Магнера в Одесі обстежуватиме спеціальна комісія

Ось уже справді «щедро дісталося» старому будинку. Будівля є і національною пам’яткою архітектури та містобудування, і пам’яткою історії місцевого значення (у будівлі жив піаніст Еміль Гілельс), та виявленою пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення.

У чому проблема будівлі? Як ви самі здогадалися, у стані будинку Магнера. На нещодавньому засіданні виконкому Одеської міськради прозвучало, що у зв’язку з майбутнім ремонтом будинку Фука (Фуко) (Приморський бульвар, 15/пер. Чайковського, 2) будинок Магнера, що стоїть до нього, «впритул» може постраждати.

Будинок Фука – це той самий, який з давніх-давен захований за драпіруванням і потребує порятунку. Як це вплине на будинок Магнера? Чи не впаде? Відповіді на це питання має надати спеціальна комісія.

Таку комісію (це було ще до війни) одного разу вже було створено. Наразі прийнято рішення про створення ще однієї комісії, яка обстежує будівлю. Щоб уникнути, як наголосив мер Геннадій Труханов, «обвалу в самому центрі міста».

Одеський будинок Магнера: трохи історії та сьогоднішній день

Пам’ятник архітектури було збудовано у 1904 році за проектом архітектора Леоніда Чернігова у стилі модерн. Будувався як прибутковий будинок. Рік побудови, до речі, ще можна розглянути на фасаді.

На фасаді також є меморіальна табличка (встановлена в 2009 році) на честь Еміля Гілельса, який жив тут, і його сестри – скрипальки Єлизавети Гілельс.

Як повідомляє Архітектурна фотобаза PhotoBuildings, будинок входить до складу комплексу «Приморський бульвар».

Триповерховий будинок Бориса Магнера – житловий. Гарно виглядає, якщо, звичайно, не підходити близько і не вдивлятися деталі. Він весь у тріщинах і сколах… Як усе це виглядає дивіться на наших фото.

Можна, правда, ще розглянути колись чудову ліпнину на фасаді, багато фрагментів якої не «дожили» до наших днів…

Читайте також:

Фото автора

Share
Мария Котова

В журналистику пришла достаточно поздно, слишком затянулся «поиск себя». В работе над материалами придерживаюсь правила: читателю должно быть интересно, должно «цепануть». Уделяю много внимания подаче: считаю очень важным, чтобы это блюдечко получилось с достойной каемочкой. Автор четырех изданных книг прозы.

Recent Posts

  • Новини

Війна, день 1003: росія випробувала в Україні нову балістичну ракету

У середу, 21 листопада, Повітряні сили ЗСУ заявили про удар по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою.… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22
  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22
  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22
  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22
  • Новини

Церковні свята 22 листопада: прикмети, кого вшановують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More

2024-11-22