Статті

Одеська мерія занепоєна долею будинку Магнера біля Оперного

Історичний одеський будинок Магнера розташований у провулку Чайковського, 4, практично на розі з Приморським бульваром. У цьому – одна з його «гідностей», а заразом – і проблем. У мерії стурбувалися долею будівлі. На нещодавньому засіданні виконкому обговорювалося питання щодо створення комісії з обстеження цієї пам'ятки архітектури.

Будинок Магнера в Одесі обстежуватиме спеціальна комісія

Ось уже справді «щедро дісталося» старому будинку. Будівля є і національною пам’яткою архітектури та містобудування, і пам’яткою історії місцевого значення (у будівлі жив піаніст Еміль Гілельс), та виявленою пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення.

У чому проблема будівлі? Як ви самі здогадалися, у стані будинку Магнера. На нещодавньому засіданні виконкому Одеської міськради прозвучало, що у зв’язку з майбутнім ремонтом будинку Фука (Фуко) (Приморський бульвар, 15/пер. Чайковського, 2) будинок Магнера, що стоїть до нього, «впритул» може постраждати.

Будинок Фука – це той самий, який з давніх-давен захований за драпіруванням і потребує порятунку. Як це вплине на будинок Магнера? Чи не впаде? Відповіді на це питання має надати спеціальна комісія.

Таку комісію (це було ще до війни) одного разу вже було створено. Наразі прийнято рішення про створення ще однієї комісії, яка обстежує будівлю. Щоб уникнути, як наголосив мер Геннадій Труханов, «обвалу в самому центрі міста».

Одеський будинок Магнера: трохи історії та сьогоднішній день

Пам’ятник архітектури було збудовано у 1904 році за проектом архітектора Леоніда Чернігова у стилі модерн. Будувався як прибутковий будинок. Рік побудови, до речі, ще можна розглянути на фасаді.

На фасаді також є меморіальна табличка (встановлена в 2009 році) на честь Еміля Гілельса, який жив тут, і його сестри – скрипальки Єлизавети Гілельс.

Як повідомляє Архітектурна фотобаза PhotoBuildings, будинок входить до складу комплексу «Приморський бульвар».

Триповерховий будинок Бориса Магнера – житловий. Гарно виглядає, якщо, звичайно, не підходити близько і не вдивлятися деталі. Він весь у тріщинах і сколах… Як усе це виглядає дивіться на наших фото.

Можна, правда, ще розглянути колись чудову ліпнину на фасаді, багато фрагментів якої не «дожили» до наших днів…

Читайте також:

Фото автора

Share
Марія Котова

Авторка видання "Одеське життя". Журналістка з майже 20-річним досвідом. Пише про життя, культуру та історію Одеси. Членкиня Національної спілки журналістів України (НСЖУ), авторка чотирьох книг прози. Публікації доповнює власними фото.

Recent Posts

  • Статті

Чи можна з усіх зробити «моцартів»: чому навчають у Бессарабській школі мистецтв на Одещині

Напевно, більшість людей люблять бути душею компанії. Є різні способи привернути до себе увагу і… Read More

04-07-2025 в 17:45
  • Статті

Простий рецепт «Дівочого» пирога: готується з того, що є вдома (відео)

Албанці, як і представники інших народів Нижнього Придунав'я, переживали різні часи. Були й ситі роки,… Read More

04-07-2025 в 16:15
  • Новини

У Вилковому озброєні особи зірвали громадські слухання: екологи заявляють про напад (ОНОВЛЕНО)

У місті Вилкове Ізмаїльського району під час громадських слухань зі стратегічної екологічної оцінки сталося надзвичайне… Read More

04-07-2025 в 15:29
  • Статті

Оренда чи розстрочка: що вибрати в Одесі

Вибір між орендою та розстрочкою житла — поширене питання серед тих, хто прагне жити в… Read More

04-07-2025 в 15:17
  • Новини

У трьох балах від рекорду і профтех ламає стереотипи – підсумки національного мультитесту-2025 на Одещині

В Одеській області підбили підсумки Національного мультитесту-2025. Пишатися є чим: 190 учасників набрали 200 балів… Read More

04-07-2025 в 14:34
  • Новини

Одеська область: ще два пам’ятники Пушкіну готують до знесення

Міністерство культури готує наказ про виведення з обліку пам'ятників Пушкіну на території Одеської області. Це… Read More

04-07-2025 в 13:32