Зараз дістатися південних районів Одеської області вкрай важко. Єдиний шлях – це траса Одеса – Рені, яка частково проходить територією Молдови. Тому весь транспорт вимушений проходити митний та прикордонний контроль. Нова дорога має позбавити українців цих незручностей.
«Одеське Життя» зібрало наявну інформацію щодо проєкту.
Про будівництво цього так потрібного відрізку траси говорять вже давно. Зараз про нього знову згадали після інтерв’ю голови Одеської військової адміністрації Олега Кіпера.
За його словами, поштовх до будівництва автошляху має дати інше будівництво – енергетичне. Параллельно маршруту автотраси має пройти нова високовольтна лінія електропередач (ЛЕП).
Зараз склалася така ситуація, що електрика на південь Одещини також має проходити через відрізок на території Молдови, причому через МолдДРЕС, яка контролюється владою невизнаного Придністров’я. Це анклав проросійський сепаратистів на території сусідньої держави. Така залежність дуже небезпечна для забезпечення енергетичної незалежності цього регіону нашої держави. Тому спочатку збудують лінію ЛЕП, а лише згодом – відрізок автомагістралі.
– Я думаю, поки вони не протягнуть ЛЕП, питання про дорогу не підніматиметься, – припустив голова ОВА.
Але поява ЛЕП сприятиме й появі автошляху, бо підсипну частину яка з’явиться при встановленні електроопор, можна використати і як основи для дороги.
– Я запропонував Кабміну, щоб під час прокладання ЛЕП, – а вона пройде в плавнях Маяк, де були сильні пожежі, – та створення підсипної частини для опор використати цю підсипну для будівництва окремої дороги в обхід Паланки, – пояснив Олег Кіпер.
Новий відрізок траси Одеса – Рені має бути довжиною біля десяти кілометрів та пройде виключно по території України – через плавні Дністровського лиману, які входять до Нижньодністровського національного природного парку.
Наразі ще навіть немає проекту нової дороги. Майже два роки його розробляло підприємство, яке перемогло у тендері 2021 року, але контракт з ним було розірвано державою і наразі оголошено новий тендер.
Попередні розробники пропонували два варіанти: насипной та естакадний. Причому Державна служба з питань відновлення територій наголошувала, що в пріоритеті має бути естакадний варіант. Але який буде обрано – поки що невідомо.
Зазначимо лише, що насипну дорогу збудувати швидше і дешевше. Також її легше відновлювати в разі пошкодження ворогом.
Але естакадний варіант менше шкодить живій природі. А це важливо, бо дорога проляже через територію природного парку.
Де саме проляже новий відрізок траси сказати важко, бо немає навіть проєкту.
Зараз же українці мають багато складнощів з тим, як потрапити в південні райони Одещини. Трасі через Молдову була лише одна альтернатива – через міст в районі Затоки, але після російських обстрілів це споруда не працює.
А транспорт, що їде трасою Одеса – Рені, вимушений проходити через митний та прикордонний контроль. Це часто призводить до утворення багатогодинних заторів. Тому так необхідно побудувати шлях, який бі цілковито проходив територією нашої країни.
До речі, був і більш дешевший варіант уникнути контролю в пунктах перетину кордону і прискорити рух. Була пропозиція відгородити частину траси, що проходить територією Молдови великим парканом, що унеможливлювало би нелегальний перетин кордону. Повідомлялося, що на це навіть була згода молдовської сторони. Але проєкт чомусь не було реалізовано.
Перед війною також планували будівництво другого, більш зручного, ніж в Затоці, мосту через Дністровський лиман. Але війна змусила владу відкласти ці плани до завершення бойових дій.
Фото з сайту yug.today
Захисні характеристики бронежилету насамперед залежать від якості бронеплити. Підбирати їх потрібно в залежності від завдань,… Read More
Завтра, у четвер, 3 квітня 2025 року, у медзакладах Одеси проведуть День профілактики та раннього… Read More
За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 3 квітня 2025 року, в… Read More
У міському парку відпочинку міста Балта Одеської області сьогодні, 2 квітня, з’явився питний фонтан. Він… Read More
Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) виявило ознаки незаконного збагачення на понад 81 млн грн… Read More
У вівторок, 1 квітня 2025 року, у США у віці 65 років помер популярний голлівудський… Read More
View Comments
А що це за слова «длиною», «война», «насипь»? І як тоді бути з землею біля Румунії , яку на влада віддала на при кінці 90х?