Магніти і магнітики на дверцятах холодильників давно стали частиною інтер'єру кухні тисяч наших співгромадян. Адже це один з найпопулярніших сувенірів, які ми привозимо із закордонних поїздок і часто даруємо на пам'ять рідним і друзям. І чи варто зайвий раз говорити про те, що уявити собі сучасну кухню без холодильника практично неможливо? Причому це предмет побутової техніки, який ми купуємо на десятиліття, оскільки він здатний послужити нам досить довго. Але чи багато хто замислюється над тим, наскільки сумісні холодильна техніка і магніти? Що думають із цього приводу фахівці?
На думку деяких експертів, магнітні прикраси на холодильнику можуть негативно вплинути на на техніку та навіть на здоров’я тих, хто живе у квартирі. Особливо це стосується людей, які мають проблеми із серцево-судинною системою, адже магнітне поле, створюване безліччю дрібних магнітів, здатне згодом впливати на роботу кардіостимуляторів і в результаті погано позначитися на здоров’ї.
Ще одна причина позбавитися подібних прикрас, відзначають фахівці – це їхня здатність впливати на роботу теплообмінника. Адже магнітне поле може спричинити збій відведення тепла.
Але кому краще знати все про магніти і про магнітне поле, як не фізикам? І ось вони запевняють, що істотної шкоди декоративні магнітики не несуть, щоправда, багато тут залежить від їх потужності.
«Якщо ми говоримо про звичайні магніти на холодильник – феритові, вони створюють досить слабке магнітне поле. Але зараз досить легко купити магніти іншого типу – неодим-залізо-борові сталевого кольору, вони якраз досить потужні і вже можуть вплинути на електроніку. Якщо завішувати техніку, то феритовими магнітиками», – заявив з цього приводу викладач фізики та популяризатор науки Юрій Михайловський.
А от розміщуючи магніти на комп’ютері, потрібно враховувати кілька моментів, додав фізик.
«У комп’ютері є жорсткі диски, деякі види використовують принципи магнітного запису. Вони найдешевші на ринку, тому майже у всіх вони є. Потужний магніт своїм полем може його розмагнітити, тому з комп’ютером треба бути обережнішим, якщо вішаєте магніт, головне, щоб він не був впритул до жорсткого диска. Хоча феритові магніти навряд чи можуть щось зробити», – зазначив Юрій Михайловський.
Крім того, він порадив обережно поводитися з потужними магнітами людям, які мають в організмі якісь медичні прилади, наприклад кардіостимулятори.
«У будь-якому випадку, якщо в нашому організмі з тієї чи іншої причини є хоч якісь матеріали, які взаємодіють з магнітом, щось залізовмісне, не варто до них близько підносити магніти, як мінімум, чисто механічно може виникнути тяжіння або відштовхування, це вже не дуже добре. Це стосується, наприклад, людей із кардіостимуляторами. Однак магнітне поле має ще одну важливу властивість – воно дуже швидко падає з відстанню. Щоб магніт на нас якось впливав, треба з ним прямо обійматись, а на відстані 10 сантиметрів жодної взаємодії не буде», – заявив викладач фізики.
У той же час фахівці з фен-шуй вважають, що холодильник – не зовсім потрібне місце для магнітів з фото, фігурками живих істот та архітектурних споруд. Найкраще підійдуть магнітики із зображеннями їжі, але їх не повинно бути багато.
А дизайнери радять використовувати сувенірні магніти як декор в інших частинах квартири – це прикрасить житло і гарантовано не вплине на здоров’я членів сім’ї.
Читайте також:
Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More
Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More
Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More
Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More
Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More
3 листопада 2024 року в Україні поздоровляють захисників, які служать в інженерних, ракетних військах та… Read More
View Comments
Весьма весьма !