В Одеській національній науковій бібліотеці (ОННБ) сьогодні, 9 червня 2023 року, розпочав роботу Інтелект-форум-2023 — щорічний загальнонаціональний захід соціокультурного та науково-комунікативного спрямування. Його головна подія — XXIII Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» та Всеукраїнська науково-практичну конференцію з міжнародною участю «IV ОдесаБібліоСаміт». Всі події форуму відбуватимуться з 9 по 11 червня.
Співорганізаторами та партнерами форуму стали органи державної влади та місцевого самоврядування міста та регіону, фахові об’єднання представників видавничої галузі та інформаційно-бібліотечної справи, бібліотечні, наукові, освітянські, театральні заклади Одещини, загальнодержавні та локальні засоби масової інформації.
В нашій книжковій скарбниці нагадують:
Минулого року давню традицію проведення заходу було перервано через повномасштабну російську військову агресію проти України. Війна стала для українського народу найтяжчим випробуванням за всю історію його незалежності та призвела до непоправних втрат, зруйнувала значну частину нашої країни й змусила мільйони українців залишити свої домівки. Проте завдяки героїчному спротиву Збройних Сил України та всього українського народу наша держава відстоює свою незалежність, захищає національно-культурну ідентичність та територіальну цілісність, а виклики воєнного часу стимулюють адаптацію культурної інфраструктури, сприяють зростанню суспільного запиту на національний культурний продукт.
Концепція форуму в 2023 році ґрунтується на ключових поняттях: Єдність. Стійкість. Перемога.
На відкритті форуму генеральний директор ОННБ заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова наголосила:
Цим форумом ми даємо свою відповідь зневірі і болю, який переживаємо під час війни. Книга — це потужний інструмент, що веде нас у майбутнє. Наді мною — старовинний годинник, який ми не зупиняли ні під час карантину, ні під час жорстокого повномасштабного вторгнення. Ми будемо робити все від нас залежне, аби він не зупинявся і в майбутньому!..
Інтелект-форум-2023, що проходить в Одесі 9-11 червня — це більш ніж насичена програма.
«Ми всі разом натхненно попрацювали, аби 9-11 червня 2023 року Одеса стала книжковою столицею України!», — так представляють подію в ОННБ.
Зустрічі з письменниками та літературознавцями, презентації книжок та видавничих проектів, автограф-сесії, фахові дискусії. А ще — цікаві книжкові конкурси, культурно-мистецька програма і навіть виїзне Свято української книги в смт Авангард Одеського району Одеської області.
Більш детально з програмою заходів можна ознайомитись за цим посиланням.
Розмаїття книжок!.. Від деяких очей не відвести: ціла палітра наукової, учбової, художньої, дитячої літератури. Альбоми, карти… Ми поспілкувались з деякими авторами, видавцями, читачами.
Кирило Булаховський — представник видавництва «Апріорі» (м. Львів):
Цей форум — насправді дуже важлива подія. Так, часи важкі, і люди більшою мірою купують книжки в Інтернеті. Але все ж як хочеться поспілкуватися з авторами книжок, представниками видавництв, потримати нову книгу в руках, розкрити її, познайомитись. Тому я б сказав, що на тлі нелегких часів такий форум — це дуже радісна подія. До нас підходять люди, цікавляться новинками, спілкуються, і, звісно, купують книжки. Таке розмаїття бажань! Ось жінка шукала для онука книжку про піратів, так зраділа, коли знайшла! Дуже багато людей цікавляться книжками про історію України, запитують твори українських авторів. От, наприклад, зараз Іван Багряний, як то кажуть, «в тренді». І це при тому, що книжки зараз значно подорожчали — такі обставини…
Одеський краєзнавець, педагог Дмитро Жданов проводить час виставки-форуму автограф-сесію своєї книги «Історія води в Одесі: від Кочубієва до дністровського водопроводу»:
Люди підходять та й одразу задають дуже багато запитань. Це прекрасно, бо ця тема — завжди на часі. Книга спростовує дуже багато міфів про історію води в нашому місті. Ось, наприклад, суто імперський міф, що Одеса була заснована у безводному степу! Але ж ще в середні віки навколо було чимало річок, від яких залишилися ті самі балки, з якими знайомий кожен одесит. Вони і в міську топоніміку увійшли: вул. Балківська, Кривобалківська, Усатівська балка, Військова та ін. Тож за час автограф-сесії доводиться ще й багато чого розказувати, пояснювати, виникає жваве спілкування. Приємно, що книга викликала таке живе зацікавлення!
Галина Дольник — гостинна хазяйка відомої одеської «Книгарні-кав’ярні»:
От виставка-форум тільки почалась, а спілкуватися вже довелось багато. Тому можна зробити деякі висновки. Багато людей на форумі цікавляться, перш за все, дитячою книжкою. Цікавість викликають начально-пізнавальні видання. Запитують підручники і посібники з ділової української мови. Ну і, звісно, зараз ну дуже багатий попит на книжки з української історії.
Олена Яворська — зав. відділом експозиційної роботи Одеського літературного музею:
Придбала на виставці-форумі декілька книжок для нашого музею. Це, по-перше, п’єси Микола Куліша, одна з них, до речі, маловідома, події в ній пов’язані з Одесою… На жаль, не змогла придбати одне рідке видання. Це пов’язані з Олександром Довженко матеріали з архівів КДБ: вартість цього двотомника — 1700 гривень…
Читайте також: Книголюб-2023: Одеська бібліотека оголосила читацький конкурс.
В Одесі пройде зустріч з відомим письменником Андрієм Кокотюхою.
Марія Котова
Фото авторки
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи в Україні — одне із знакових державних… Read More
За прогнозом Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в… Read More
Арцизьку громаду Одеської області знову сколихнула трагічна звістка: на фронті загинув уродженець села Главані Денис… Read More
Чорна п’ятниця — це міжнародна традиція масштабних розпродажів, яка традиційно щорічно проходить в листопаді в… Read More
В Одеському зоопарку з'явилася пара котячих лемурів - хлопчик і дівчинка. Побачити цих екзотичних тварин… Read More
Сьогодні, на честь Дня Десантно-штурмових військ Збройних сил України, «Одеське життя» розповідає історію Антона Крутенка… Read More