Початок літа в Україні – період активності кліщів. Тому, виїжджаючи на природу або просто гуляючи у парку чи лісопосадці, слід бути обачними. Однак, крім звичайних кліщів, існують і літаючі – небезпечніші для людського здоров'я та життя.
Від звичайного кліща літаючий (або, як його ще називають, лосиний кліщ) відрізняється насамперед своїм зовнішнім виглядом – це крихітне створення довжиною 4-6 міліметрів зі сплюснутим тільцем та лапками з гачками на кінцях.
Ще одна особливість будови кліща, що літає, – хітинова оболонка на тілі, яка не дає просто роздавити комаху. До того ж оболонка створює тіло кліща коричневого кольору, що допомагає йому ховатися в шерсті тварин чи корі дерев.
Головним видобутком кліщів, що літають, є дикі та домашні тварини. Люди ці комахи кусають рідко.
Першим симптомом укусу є свербіж та біль. Оскільки цих комах важко відірвати від шкіри, слід укусу може зберігатися протягом трьох тижнів.
У той же час кліщі, що літають, є переносниками бактерій виду Anaplasma, які викликають інфекційне захворювання – анаплазмоз. Для нього характерні висока температура, біль у м’язах та суглобах, пітливість, блювання, діарея, біль у животі, збільшення печінки та селезінки, кашель, пневмонія, а в окремих випадках – навіть сепсис.
Крім цього, кліщі, що літають, можуть переносити бактерію Borrelia, що є збудником хвороби Лайма. Однак остаточно це твердження вчені ще не довели.
Читайте також: Кліщі: як захиститися і що робити, коли вас вкусили
Літаючі кліщі несуть загрозу з кінця літа до пізньої осені, мало відрізняючись у цьому плані від своїх «звичайних» побратимів. Деякі види кліщів, що літають, активні з початку червня. Зазвичай вони живуть у лісах і чагарниках трави. Тому вирушаючи на прогулянку до лісу, обов’язково закривайте руки, ноги, шию та плечі.
Крім закритого одягу, використовуйте репеленти для захисту від комах.
Що стосується одягу, то ставтеся до його вибору уважно. Якщо тканина буде слизькою, комаха не зможе зачепитися за неї. А на світлому одязі темний кліщ буде помітнішим, тому ви заздалегідь зможете прибрати непроханого гостя.
Місце укусу кліща, що літає, необхідно знезаразити, наприклад, перекисом водню або октенісептом, а при появі набряку або сверблячки можна застосувати антигістамінну мазь.
У жодному разі не розчісуйте місце ураження, оскільки підвищується ризик бактеріальної інфекції та нагноєння рани.
Слід спостерігати за місцем укусу. Також слід щодня протягом кількох днів оглядати все тіло на наявність мігруючої еритеми. Це поразка шкірі, що є сигналом зараження хворобою Лайма. У такому разі слід негайно звернутися до лікаря.
Ще на тему: Отдыхающим на природе одесситам. Нужно ли ловить укусившего вас клеща?
Джерело: rbc.ua
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More