Новини Одеси та Одеської області

Ковід в Одесі: чи повернуть карантин?

Ковід в Одесі: чи повернуть карантин?

Війна відсунула тему коронавірусу на задній план. Але сам підступний вірус нікуди не подівся. І сьогодні пандемія знову накрила світ. На жаль, не оминула нова хвиля інфікування та Одесу. За останній місяць помітно зросла кількість хворих на ковід у нашому місті. Чи можуть нам повернути карантин, дізнавалася «Одеське життя».

Ще один «Омікрон»

Коронавірус продовжує вести свою страшну статистику. За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, лише за тиждень у світі зареєстровано 15 000 смертей внаслідок ускладнень, спричинених ковідом.

Переважним штамом коронавірусу продовжує залишатися «Омікрон». До того ж, вірус видозмінився. І сьогодні нову хвилю захворювань вірусологи пов’язують із його різновидом BA.5.

З поширенням цього штаму, стверджують медики, від повторного зараження ніхто не застрахував. Навіть якщо недавно ви перехворіли на COVID-19 або вакцинувалися.

Коронавирус, штамм Омикрон

Ковід настає

В Україні ВА.5 поки що виявили у Волинській та Чернівецькій областях. У ході епідрозслідування було встановлено, що «завозять» новий штам українці, повертаючись із Європи додому.

На Одещині ВА.5 ще не зафіксували. Водночас захворюваність на коронавірус загрозливо зростає.

– З початку липня поточного року на території Одеського регіону ми почали спостерігати чітку тенденцію зростання захворюваності на COVID-19, – розповів Сергій Дементьєв, заступник директора Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України. – Якщо у червні ми реєстрували близько 20 випадків за тиждень, то у липні – близько 200. А зараз – 300-400. Середньодобова захворюваність у серпні порівняно з липнем зросла втричі. За останній тиждень було зареєстровано 376 випадків інфікування. Зафіксовано шість смертей. Тенденція зростання насамперед зберігається в Одесі, Ізмаїльському районі, Татарбунарській громаді.

За інформацією Одеського міськздоров’я, за тиждень у нашому місті реєструються 40-45 випадків захворювання на коронавірус. Станом на 15 серпня, до інфекційної лікарні госпіталізовано понад 100 осіб. Є пацієнти, які лікуються амбулаторно. І якщо кількість хворих збільшуватиметься, карантинних обмежень не уникнути.

Карантин не скасовували

маска, масочный режим, нарушитель

– Власне, масковий режим ніхто не скасовував, – зазначає в.о. директора департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради Левон Нікогосян. – Хоча через війну деякі коронавірусні обмеження було припинено. Але якщо зростання захворюваності COVID-19 буде продовжуватися, ми повернемося до маскового режиму. Кабмін запровадить усі обмеження, які були у нас минулого року.

– Щодо сьогоднішньої ситуації, згідно з прийнятою Кабміном у грудні 2020 року постановою №1236, зараз в Одеському регіоні мають діяти протиепідемічні обмеження, передбачені для «зеленої» карантинної зони, – розповів Сергій Дементьєв. – У місцях загального користування, у міському транспорті люди зобов’язані носити маски, діяльність підприємств – бути організованою із забезпеченням протиепідемічного режиму. Зокрема – обслуговувати населення лише в масках, дотримуватись безпечної дистанції між клієнтами, використовувати антисептик. Дотримуються ці вимоги чи ні – це вже відповідальність підприємств та нагляд контролюючих органів за їх виконанням.

Таблетка від ковіда

– На сьогоднішній день єдина «пігулка» від ковіда – це вакцинація, – переконаний Левон Нікогосян. – І зараз у нашому місті працюють 16 кабінетів вакцинації – у кожному Центрі первинної медико-санітарної допомоги.

вакцинация

Щоб пройти вакцинацію, слід звернутись до свого сімейного лікаря. Переселенці, які приїхали до Одеси, можуть укласти декларацію у будь-якому районному центрі гуманітарної допомоги. За словами Нікогосяна, у кожному з них чергують медичні працівники.

Сьогодні, запевняють у міськздоров’ї, є в достатній кількості вакцини CoronaVac і Pfizer. І якщо ви вже зробили дві вакцинації, можете зробити бустерну дозу тією ж вакциною.

Бустерне, додаткове щеплення необхідне для підтримки імунітету, набутого після першого курсу вакцинації. А українцям старше 60 років, людям з інвалідністю та ослабленим імунітетом МОЗ дозволило вакцинуватися другою бустерною дозою.

Щоб не було проблем

Лікарі готуються до зростання захворюваності ближче до осені. І вже сьогодні в Одесі окрім інфекційки базовими медзакладами для лікування від ковіда є лікарня №5, пологовий будинок №2, дитяча лікарня №3. За словами Нікогосяна, за потреби будуть відкриті стаціонари у лікарнях №1 та №10.

В інфекційній та лікарні №5 встановлено по дві кисневі станції. По одній – у лікарнях №1, №10 та дитячій №3.

– Сподіватимемося, що проблем із киснем цього року не буде. Але щоб ця проблема не турбувала, треба йти вакцинуватися, – переконаний Нікогосян.

Тож чи введуть карантин в Одесі, значною мірою залежить від самих одеситів. Не хочете обтяжливих обмежень – вакцинуйтеся вчасно.

Де вакцинуватися від коронавірусу в Одесі.

Міністерство охорони здоров’я просить громадян із серйозністю поставитися до вірусу та вакцинуватися. На час воєнного стану зробити це можна безкоштовно в одеських центрах первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСП).

Через військові дії роботу центрів масової вакцинації в різних точках міста було тимчасово припинено. А ось у кабінетах щеплень у Центрах первинної медико-санітарної допомоги можна вакцинуватися. Там одеситів та тимчасово переміщених громадян безкоштовно прищеплюють «Пфайзером» (Pfizer) та «Коранаваком» (Coronavac), навіть без укладання декларації із сімейним лікарем.

Приморський район:

  • вулиця Маршала Говорова, 26;
    вулиця Пастера, 56;
    вулиця Торгова, 29/31.

Київський район:

  • Фонтанська дорога, 30/32;
    Фонтанська дорога, 110;
    вулиця Ільфа та Петрова, 63/1;
    вулиця Ушакова, 9;
    вулиця Юхима Геллера, 43;
    вулиця Левітана, 62;
    вулиця Академіка Філатова, 7а.

Малинівський район:

  • вулиця Болгарська, 38;
    вулиця Житомирська
    (Академіка Гаркавого), 2;
    вулиця Івана та Юрія Лип, 1.

Суворівський район:

  • вулиця Академіка Заболотного, 59/1;
    вулиця Отамана Чепіги, 54;
    вулиця Академіка Воробйова, 5;
    Балтська дорога, 40;
    Хабжибейська дорога, 32;
    вулиця Героїв оборони Одеси, 52;
    вулиця Давида Ойстраха, 7.

Для консультацій звертайтеся до свого сімейного лікаря або до кол-центру департаменту охорони здоров’я:

15-50

безкоштовно зі стаціонарних телефонів;

0 (800) 50-15-50

безкоштовно із мобільних телефонів.

Зверніть увагу: бригади невідкладної медичної допомоги виїжджають додому до хворого на коронавірус тільки у разі складних станів.

Телефон невідкладної допомоги – 103.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції