Перше масонське товариство в Одесі з'явилося 24 грудня 1817 року. Того дня було відкрито масонську ложу шотландського обряду «Понт Евксинський». На чолі її стояв градоначальник Одеси граф Ланжерон.
Якраз у той час, коли відкрилася ложа «Понт Евксинський», в Одесі почався розквіт масонського руху, а ця ложа стала однією з найбільших і найчисленніших у всій імперії. До неї входили понад 180 осіб, або, як вони називали самі себе, «братів». Щоб отримати масонський ступінь, потрібно було пройти всі сходинки службових сходів: від учня і підмайстра до майстра. Коли в члени ложі приймали нового «брата», збори проходили в суворій таємниці. До речі, охочих бути посвяченими в таємниці масонства в Одесі виявилося чимало.
Хто з одеситів перебував у масонській ложі
Масонами були багато засновників і архітекторів Одеси, і під час будівництва будівель вони залишали для нащадків таємні знаки – символи й атрибути масонства. До нинішніх часів збереглися не всі будівлі, але якщо уважно придивитися, то можна без зусиль виявити символіку масонства на найстаріших будинках у місті.
Символіка масонів говорить сама за себе, але найпікантніше те, що основними її символами були серп і молот. Крім того, масони використовували циркуль і косинець, п’ятикутну зірку і «всевидюче око». Також у масонській архітектурі можна побачити меч, бойову сокиру, корону, ключ, ліхтар, хрест, петлю, драбину і птахів – орла і пелікана.
Масонські ложі, як і інші таємні товариства, були заборонені. Під час зібрань влада влаштовувала обшуки і облави, але у членів ложі завжди був готовий шлях до відступу. Приміщення, де проводили збори, мали вихід у катакомби, тому учасникам таємного товариства завжди вдавалося сховатися.
Серед відомих одеситів масонами були: Йосип де Рібас, інженер Франц де Волан, негоціанти Маврокордато, Маразлі, Раллі, Родоканакі, а також знаменитий архітектор Олександр Бернардацці.
Джерела: proza.ru, 048.ua
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More