«Котилася торба, або Пригоди Івасика-Телесика» – це прем’єрна вистава в Одеському академічному театрі ляльок, що відбулася у першій декаді липня цього року. Казка? Так, казка! Але «не просто», бо поки дітки занурюються в пригоди класичного українського Івасика-Телесика, дорослі з самого початку поглинаються у філософські глибини дійства.
«Ця вистава – незвичайна компіляція сюжету класичної української казки з мотивами старовинних народних легенд і біблійних історій», – так представили в Театрі ляльок прем’єру.
Тож глядач ще перед виставою має «натяк» на те саме «не просто»…
Режисер-постановник вистави – засновник і багаторічний керівник єдиного в Україні Театру маріонеток Михайло Яремчук (м. Київ). Художниця-постановниця – Тетяна Торбенко (м. Київ). До речі, Михайло Яремчук співпрацює з Одеським театром ляльок вже більше десяти років.
«Котилася торба з великого горба»… Це і звісна дитяча лічилочка, і початок багатьох давніх українських приказок, ці рядки використовуються і в сучасній творчості…
На сцені ми бачимо не тільки ляльок-маріонеток, а й тих, хто ними керує. Все – перед очима. А «все» – це створення Світу, яким уявляли його наші пращури. Все – як в стародавньому українському фольклорі… І ми бачимо цей «процес», поданий з дивною «янгольською» легкістю.
І от вже оживають герої вистави – Дід та Баба, інші герої. І все це – під «керівництвом» тих самих янголів з крильцями. Біблійні мотиви немов пронизують виставу (побачимо навіть яблуко на Дереві пізнання).
А далі – пригоди, пригоди, бо ж вистава – для всіх, вона «поза віком». І ляльководи-янголи являють нам диво – дитинка «з дерева» оживає, перетворившись на хлопчика, якому дають ім’я Івасик-Телесик.
І все би було добре, якби… А чи буває життя без цього «якби»?.. Без отих хитрючих Змії і Зміючки, що вічно крутяться поруч?
Така от філософська гра, де (ви ж вже зрозуміли!) перемагає сміливе намагання перемогти тяжкі обставини.
Ляльки-маріонетки під керівництвом талановитих майстрів сцени – заслуженої артистки України Ольги Чабан, Олександра Богдановича, Любові Солдатової…
І самі майстри-ляльководи – на сцені, як же ніжно керують вони долею своїх героїв! То ж, виявляється, перед нами – і висока символіка народного фольклору, і українська казка, коріння якої – в сивій давнині.
Цю яскраву, емоційну виставу дивитися легко і доступно. В неї вдивляєшся і прислухаєшся, як до дивної казкової історії, а її глибокий зміст залишається в душі.
А торба… А торба собі котиться і котиться, і життя триває, і проростає новими гілками дерево, як герой вистави – милішими діточками…
Читайте також: Під владою чаклунства: на сцені одеського Театру ляльок – комедія Шекспіра.
Фото авторки
У Ростові-на-Дону російський суд засудив до увʼязнення в колонії суворого режиму 23 полонених українців –… Read More
Нещодавно президент США Дональд Трамп зупиняв військову допомогу Україні. На широкий загал цей крок пояснюється… Read More
В Одесі завершено опитування «Яким ініціативам у розвитку міського простору ви віддаєте перевагу?». З'ясувалося, що… Read More
За підсумками 2024 року до бюджету Одеси надійшло понад 835 мільйонів гривень від плати за… Read More
Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак прокоментував рішення приєднати… Read More
Білгород-Дністровський прощається з підполковником Володимиром Анатолійовичем Гложиком, який тривалий час вважався зниклим безвісти. Read More