Кодима — ріка дитинства для жителів надкодимських сіл. Старожили пам’ятають, як на станції Заплази у великих плетених кошиках продавали раків. І сподіваються, що їх також будуть розводити у промислових масштабах.
В межах Заплазького водосховища, що на Кодимі, зариблення проводиться працівниками підприємства «Синергія-Е», яке, згідно з Режимом спеціального товарного рибного господарства, здійснює тут рибогосподарську діяльність. Щоосені популяція біоресурсів річки Кодима поповнюється десятками тисяч молодняка промислових видів риб. Зарибок здебільшого закуповується на Вінниччині.
У водойму щоразу запускають близько десяти тонн дволіток товстолобика, білого амура і коропа. Кількість біоресурсів відповідає обґрунтуванням та рекомендаціям, наданим рибоводам вченими інституту рибного господарства. Рибовод Сергій Поперечний розповів, що зараз триває промисловий вилов риби. Найбільший товстолобик, який втрапив у рибальські сіті, важив близько 40 кілограмів.
Зарибнення Кодими, насамперед товстолобиком, сприяє очищенню річкової води. Адже ця риба є найкращим біологічним меліоратором водойм. Навесні новосели перешкоджають розростанню і цвітінню синьо-зелених водоростей, що може призвести до задухи риби влітку від нестачі кисню.
Заплазьке водосховище використовується як рекреаційна зона. Тут є громадський пляж та бази відпочинку, де оздоровлюються багато людей з навколишніх сіл та всієї України.
Рибалки-любителі з Гвоздавки, Ясенового та Зеленогірського вкотре планують заселити річку мальками коропа та рослиноїдних білого амура і товстолобика.
Ще 2016-го ініціатори природоохоронної акції — жителі села Гвоздавка Друга Зеленогірської громади Михайло Єпур, Дмитро Діденкул і Василь Шлікар — за підтримки тодішньої районної влади організували пів сотні затятих рибалок, щоб відновити фауну в Кодимі. Зібравши 60 тисяч гривень, закупили півтори тонни малька в одному з риборозплідників Чечельницького району, що на Вінниччині. Перед зарибленням рибалки на своїх човнах провели повну інспекцію 85-гектарного річкового плеса річки Кодими в межах Гвоздавки — Ясенового і знешкодили чимало недозволених риболовецьких снастей.
Пізніше створили громадську організацію любителів рибної ловлі і загін самооборони, щоб оберігати річку від браконьєрів та очистити прибережну зону від різного сміття.
Місцевий люд радий, що хлопці гарну справу роблять для відродження річки-годувальниці. Адже востаннє Кодиму зариблювали років 35 тому, ще за колгоспів. І задля підтримки ЗСУ підприємці надають рибу для виготовлення смачних консервів.
Тож раціональне господарювання разом з проведенням природоохоронних заходів сприятимуть відродженню річки, чистоті довкілля та розвитку регіону.
У Сергіївці завершено відновлення житлової дев'ятиповерхівки, яка була зруйнована російською ракетою 1 липня 2022 року.… Read More
Ви вже бачили новину: American House Odesa знову працює та запрошує на цікаві події, які… Read More
Директор Одеського зоопарку Ігор Бєляков повідомив, що зниклих після «прильоту» до його будинку котиків вдалося… Read More
Білгород-Дністровський порт до кінця 2025 року планує почати транзит вантажів з Азії до країн Європейського… Read More
У вівторок, 20 травня 2025 року, розпочалася 1182-га доба з початку широкомасштабної збройної агресії Російської… Read More
В Ізмаїлі сталася ДТП за участю карети швидкої допомоги та легкового автомобіля. Постраждали семеро людей,… Read More