Рашисти кошмарять Одесу ракетними «прильотами». Російська сторона застосовує зараз в основному ракети типу Х-22 (старий радянський виріб 60-х років, з ймовірною помилковою відхилення 200-300 метрів з дуже складною і небезпечною процедурою спорядження/застосування, там високотоксичне паливо) і «Кинджали» – сучасну гіперзвукову ракету з літаків МІГ-31.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє радник Офісу президента України Олексій Арестович.
У чому особливість та небезпека такого ракетного «міксу»?
Ефект створення загального негативного фону
«Застосування одночасно найдавніших (і найнебезпечніших) і найсучасніших ракет показує, що в них пішла економія високоточних ракет, що займають нішу між унилим старінням та небагатьом кількістю найсучаснішої зброї. Це означає дві речі:
- буде більше промахів та, відповідно, попадань у житлові квартали (Х-22);
- буде більше влучень у вибрані цілі («Кинжал»), без можливості перехопити (гіперзвукові ракети не перехоплюються)»,
– пише Олексій Арестович.
Читайте також: Подробиці нічного обстрілу 9 травня: згоріли ТЦ та склади, є жертви
Він також наголошує на цілях такого ракетного терору: поєднання точних влучень з одного боку і почастішання випадків руйнувань житлових кварталів з іншого дасть медійну, а значить і психологічну картинку масового ракетного терору.
А така «картинка», у свою чергу, має породити ефект нездатності ЗСУ протистояти супротивникові в цьому відношенні та підштовхне істеричні зриви у суспільній свідомості, або «ефект створення загального негативного фону».
«Так само було в Німеччині під час масових бомбардувань, і ірано-іракську «війну міст», і в ракетному терорі Ізраїлю у 1991 та 2006, і ракетних стрільбах по азербайджанських містах у 2020-му»,
– пише Олексій Арестович.
Не підірвіть у собі віру
Який же вихід (якщо в цьому випадку взагалі доречне саме це поняття)?
Олексій Арестович вважає, що головне для нас зараз – не «підірватися» психологічно:
«Істерики розганяються в психіці у вигляді страшних картинок, що переходять у слайди, на наступному етапі – у діафільми, а потім уже – у безперервний серіал. Так от тільки від людини залежить, чи крутить він цей фільм у голові добровільно чи каже йому ні… Ці картинки мають погану властивість – саморозкручуватися, варто один раз допустити. На це весь і розрахунок, і саме з цією метою вони створюються та впроваджуються. А якщо такий задум супротивника, то наше священне завдання – його зірвати. Кожен – у своїй голові».
Війна – вона скрізь.
І насамперед – усередині кожного з нас.
Не думайте, що її виграє лише солдат на фронті.
Кожному належить перемогти її в собі.
Фото з Facebook-сторінки Олексія Арестовича