Новини Одеси та Одеської області

Які війська ЗСУ захищають Південь України?

Які війська ЗСУ захищають Південь України?

6 грудня ми відзначаємо День Збройних Сил України. Нещодавно було відновлено старовинну військову традицію — називати армійські формування на честь значних місць і видатних історичних діячів України. Ми розповімо про підрозділи, що входять до складу оперативного командування «Південь», серед завдань якого є оборона та Одеська область.

Бригада імені Лицарів зимового походу

Цю назву з 2019 року має 28-а окрема механізована бригада. Пункт постійної дислокації – селище Чорноморське Одеської області.

Назву бригада отримала на честь учасників Першого зимового походу військ УНР під час української революції. Наприкінці 1919 року Наддніпрянська армія опинилася в оточенні білогвардійської, червоноармійської та польської армій, і почала вести партизанську війну.

Її бійці використовували принцип раптовості та завдавали ворогам ударів з тилу, захопили два потяги білогвардійців, звільнили кілька міст. Ці успіхи дозволили їм на рівні вести переговори з поляками, з якими вони в 1920 році підписали угоду і почали наступ проти більшовиків. У травні об’єднані війська звільнили Київ, а учасників Першого зимового походу було нагороджено залізним хрестом УНР.

Під час російсько-української війни воїни бригади імені Лицарів зимового походу захищали Донецький аеропорт, а під час повномасштабного вторгнення — перешкоджали висадженню десанту біля села Коблево, звільняли Миколаївську область, воюють на Херсонщині.

Мотопіхотна бригада імені Костi Гордієнка

Так називається 57-а окрема мотопіхотна бригада. Місце її постійної дислокації – місто Нова Каховка Херсонської області.

Бригада була сформована восени 2014 року і стала однією з перших мотопіхотних бригад, створених у Сухопутних військах ЗСУ. гетьмана Пилипа Орлика. 1709 року Гордієнко відкрито виступив проти російського імператора і разом із запорізькими козаками підтримав гетьмана Івана Мазепу.

Влітку 2015 року бригаді було вручено Бойовий прапор, а 24 вересня 2022 року указом Президента України бригада отримала почесний знак «За мужність та відвагу».

Мотопіхотна бригада імені Якова Гандзюка

Це ім’я носить 59-а окрема мотопіхотна бригада. Її штаб розташований у місті Гайсин Вінницької області.

Бригада була сформована наприкінці 2014 року. У травні 2020 року бригаді було надано ім’я Якова Гандзюка, військового діяча часів Української революції 1917-1921 років, отамана бригади армії УНР. Він був бригадним командиром, потім генерал-майором, очолював піхотну дивізію. Частини під його командуванням утримували наступ більшовиків на Київ із півдня. У 1918 був розстріляний більшовиками.

Під час святкування Дня Незалежності України у 2015 році з’єднання отримало Прапор частини, а у 2019 році у бригади з’явилася нова емблема, на якій стоїть девіз бригади — «Воля, Перемога».

Артилерійська бригада імені князя Вітовта

Ім’я великого князя Вітовта має 40-та окрема артилерійська бригада. Місце постійної дислокації – місто Первомайськ Миколаївської області.

Бригада була створена у 2015 році, а її офіційний день народження відзначають 25 травня. Князь Вітовт, ім’я якого носить підрозділ, сприяв заселенню та освоєнню українських земель, боровся з татарами, намагаючись витіснити їх за межі українського Причорномор’я, ввів в українських містах Магдебурзьке право.

У вересні 2022 року артилерійську бригаду імені Великого князя Вітовта указом Президента України було відзначено почесним знаком «За мужність і відвагу».

Зенітний полк імені Юрія Тютюнника

Ім’я Юрія Тютюнника було надано 38-му зенітному ракетному полку. Місце постійної дислокації – смт Чорноморське Одеської області.

Полк був сформований у серпні 2016 року, днем народження підрозділу вважається 10 вересня, оскільки цього дня в частині було видано перший наказ.

23 серпня 2021-го полк отримав почесне звання і став носити ім’я генерал-хорунжої армії УНР Юрія Тютюнника. Він брав участь в українізації частин російської армії, створив Український військовий клуб, який згодом було перетворено на 1-й Сімферопольський полк імені гетьмана Дорошенка. 1918 року став уповноваженим військового міністерства УНР, а також одним із ініціаторів Першого зимового походу, за що отримав Залізний хрест, а пізніше генеральське звання.

Мотопіхотна Маріупольська бригада

Таку назву отримала 56-а окрема мотопіхотна бригада. Місце постійної дислокації – Маріуполь Донецької області. Бригада була сформована на початку 2015 року, а у 2018 році їй було надано почесне звання «Маріупольська». Тоді ж для неї була розроблена нова символіка – хвилі синього кольорута, що символізують Азовське море, та зірка Алатир – символ розвитку та прагнення до кращого майбутнього. Така зірка була традиційним елементом народної української вишивки.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції