2 квітня у всьому світі святкується Міжнародний день дитячої книги. Для дітей книга може стати найближчим другом. Вона розповідає гарну історію, вчить моралі та добрим справам, робить нас грамотними, а найголовніше — занурює у казковій світ, де ми стаємо головним героєм, і обов'язково перемагаємо зло.
Отже, як помінялося ставлення до дитячої книги під час війни, та що краще читати дітям під час повітряної тривоги, сьогодні нам розповіла Ольга Стемберська — директорка одеської дитячої бібліотеки № 40.
— Якось змінилося ставлення дітей та їх батьків до книжок через війну?
— На скільки важлива та потрібна зараз книга дітям, я зрозуміла ще на початку вторгнення. Батьки почали писати у бібліотечний чат, що діти дуже хочуть щось читати! Особливо під час повітряної тривоги, коли всі сидять у бомбосховищі або у коридори та просто чекають… Тож зараз книжки — це справжній порятунок, вони допомагають відновити емоційний баланс. І головна порада для батьків дітей до 10 років: читайте своїм хлопчикам та дівчаткам добрі казки на ніч!
— Які книжки ви радите читати дітям зараз?
— Звісно я раджу читати дітям тільки позитивні книжки. Наприклад, Лоренцо Паулі «Лисичка йде до бібліотеки» та Мар’яна Горянська «Бузковий ведмедик або живий іграшковий я». Або історії, які мають сюжет в якому герої долають багато труднощів. Такі книжки приклад для малечі, а іноді і мотивація: Даніель Пеннак «Той ще песик» та «Місія «Порятунок» Євгенії Завалій. Я можу перерахувати кілька десятків книжок для кожної категорії дітей, але краще приходьте до бібліотеки, де вас чекають професіонали-бібліотекарі.
— Як під час війни живе звичайна дитяча бібліотека?
— Бібліотека продовжує працювати незважаючи ні на що. Намагаємося дітей не лише навчати, але й організовувати щось цікаве. Наприклад на тижні ми провели марафон «Дитячі письменники на захисті України». Розповідали дітям, та дорослим, хто з наших письменників зараз у лавах ЗСУ:
Читайте також:
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More