Статті

Як вчителька молодших класів стала військовим психологом

Вчителька молодших класів Любашівського опорного закладу загальної середньої освіти Катерина Драбчук (Беженар) із-за війни залишила мирну працю і подалася до військкомату, щоб стати на захист Вітчизни. Враховуючи її педагогічну освіту, жінку направили опановувати професію військового психолога.

Катерина закінчила Шликарівську школу та Уманський виш, встигла шість років пропрацювати зі школярами. Навіть балотувалася на посаду голови Зеленогірської ОТГ, прагнучи поліпшити життя земляків.

Кардинально змінити життя

Цьогоріч Катерина Драбчук мала випустити свій четвертий клас, але у січні, після року затяжної війни, вирішила кардинально змінити своє життя, пов’язавши його з військовою справою. 

Спершу мобілізована в ЗСУ пройшла так званий курс молодого бійця у навчальному центрі на Чернігівщині. На полігоні вона тренувалася стріляти, загалом, виживати в бойових умовах, перевіряючи на собі, чи зможе бути військовою.

Зараз курсантка Драбчук наполегливо опановує фах психологині у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка, на кафедрі військової психології та педагогіки. 

До 2012 року заклад взагалі не мав державного замовлення на підготовку військових психологів, за рік до початку збройного конфлікту програму планували згортати.

— Навчаючи нас, викладачі наголошують, що внаслідок війни з росією, починаючи з 2014 року, з’явилися нові категорії людей, з якими потрібно прискіпливо працювати. Це добровольці й мобілізовані, військові різних вікових категорій, які отримали бойові психічні травми і супутні розлади психіки, — розповіла жінка. —  Ми будемо допомагати їм справлятися з бойовим стресом.

Після навчання — на фронт

Вже за місяць-два, отримавши звання молодшого лейтенанта, новоспечений фахівець має стати для бійців психологічною опорою. 

Фахівці стверджують, що саме стрес робить неефективними дії 50-75 відсотків воїнів у першому бою. Щоб запобігти цьому, і потрібен військовий психолог.

Читайте також:

Share
Юрій Федорчук

Народився в селі Острожани Жашківського району Черкаської області. Свою трудову біографію розпочав у 1977 році рибалкою на підприємстві «Гірський Тікич» (Черкащина). Працював формувальником на Київському заводі залізобетонних виробів. Був учасником бойових дій в ДРА (Афганістан). Після здобуття вищої освіти в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті почав працювати у журналістиці. Був власкором газети «Одеські вісті». За плідну журналістську діяльність відзначений Почесними відзнаками та грамотами. Лауреат премії ім. Р.М. Палецького, лауреат Всеукраїнської премії ім. С.І. Олійника, лауреат конкурсу «Українська мова - мова єднання».

Останні статті

  • Новини

Магнітні бурі: якою буде геомагнітна обстановка у суботу, 21 вересня

Сьогодні сонячна активність трохи зросте, очікується слабка магнітна буря, яка може вплинути на метеозалежних людей. Читати далі

2024-09-21
  • Новини

Прогноз синоптиків на суботу, 21 вересня: ще більше потеплішає

Завтра, у суботу, 21 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується ще більше… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Дерев’яна вагонка: перевага та простота монтажу

Вагонка з натуральних порід дерева - саме той матеріал, який дозволить створити в будинку затишок… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Головне в голубцях – кісточки перемити: як жителі Рені готували ярмарок до дня міста

На честь Дня міста Рені жителі Ренійської громади провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ, в… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Нікіта Тітов: захисник Маріуполя про тридцять місяців у російському полоні

З російського полону повернувся захисник Маріуполя, воїн Національної гвардії України балтянин Нікіта Тітов. Коли він… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Як війна впливає на українську фауну: біолог Іван Русєв дав невтішні прогнози (відео)

Українська фауна нині переживає безліч викликів. Війну, кліматичні зміни та агресивну діяльність людей. У цьому… Читати далі

2024-09-20