Статті

Як вчителька молодших класів стала військовим психологом

Вчителька молодших класів Любашівського опорного закладу загальної середньої освіти Катерина Драбчук (Беженар) із-за війни залишила мирну працю і подалася до військкомату, щоб стати на захист Вітчизни. Враховуючи її педагогічну освіту, жінку направили опановувати професію військового психолога.

Катерина закінчила Шликарівську школу та Уманський виш, встигла шість років пропрацювати зі школярами. Навіть балотувалася на посаду голови Зеленогірської ОТГ, прагнучи поліпшити життя земляків.

Кардинально змінити життя

Цьогоріч Катерина Драбчук мала випустити свій четвертий клас, але у січні, після року затяжної війни, вирішила кардинально змінити своє життя, пов’язавши його з військовою справою. 

Спершу мобілізована в ЗСУ пройшла так званий курс молодого бійця у навчальному центрі на Чернігівщині. На полігоні вона тренувалася стріляти, загалом, виживати в бойових умовах, перевіряючи на собі, чи зможе бути військовою.

Зараз курсантка Драбчук наполегливо опановує фах психологині у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка, на кафедрі військової психології та педагогіки. 

До 2012 року заклад взагалі не мав державного замовлення на підготовку військових психологів, за рік до початку збройного конфлікту програму планували згортати.

— Навчаючи нас, викладачі наголошують, що внаслідок війни з росією, починаючи з 2014 року, з’явилися нові категорії людей, з якими потрібно прискіпливо працювати. Це добровольці й мобілізовані, військові різних вікових категорій, які отримали бойові психічні травми і супутні розлади психіки, — розповіла жінка. —  Ми будемо допомагати їм справлятися з бойовим стресом.

Після навчання — на фронт

Вже за місяць-два, отримавши звання молодшого лейтенанта, новоспечений фахівець має стати для бійців психологічною опорою. 

Фахівці стверджують, що саме стрес робить неефективними дії 50-75 відсотків воїнів у першому бою. Щоб запобігти цьому, і потрібен військовий психолог.

Читайте також:

Share
Юрій Федорчук

Народився в селі Острожани Жашківського району Черкаської області. Свою трудову біографію розпочав у 1977 році рибалкою на підприємстві «Гірський Тікич» (Черкащина). Працював формувальником на Київському заводі залізобетонних виробів. Був учасником бойових дій в ДРА (Афганістан). Після здобуття вищої освіти в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті почав працювати у журналістиці. Був власкором газети «Одеські вісті». За плідну журналістську діяльність відзначений Почесними відзнаками та грамотами. Лауреат премії ім. Р.М. Палецького, лауреат Всеукраїнської премії ім. С.І. Олійника, лауреат конкурсу «Українська мова - мова єднання».

Recent Posts

  • Новини

Війна, день 1137: дитячий майданчик у Кривому Розі перетворився на меморіал жертвам російського терору

Сьогодні, у суботу, 5 квітня 2025 року, розпочалася 1137-та доба з початку повномасштабної війни в… Read More

05-04-2025 в 12:07
  • Статті

Конституція Орлика: 315 років першому в історії людства демократичному суспільству

5 квітня 1710 року під містечком Тягин на козацькій раді старшини одностайно обирають Пилипа Орлика… Read More

05-04-2025 в 10:31
  • Новини

На війні загинув відомий альпініст із Одеси

На фронті загинув майстер спорту, дійсний член альпіністського клубу «Одеса» Тарас Цушко. Йому було лише… Read More

05-04-2025 в 09:58
  • Статті

Фонтан у Міському саду: струмені ― на радість (фоторепортаж)

Біля фонтану у Міському саду фотографуються. Звична картина. А ще люди фотографують і сам фонтан.… Read More

05-04-2025 в 08:33
  • Новини

Одеські вчителі отримають додаткові виплати за роботу: хто та скільки

У 2025 році одеські вчителі почнуть отримувати додаткові муніципальні виплати. Сума підтримки становитиме від 1… Read More

05-04-2025 в 07:33
  • Новини

Одеський гумор: монстр під ліжком та бруд у коментарях

Вітаємо з суботою, друзі! Час відпочити та посміятися від душі! Ми підготували для вас добірку… Read More

05-04-2025 в 06:11