Як відомо, навіть питна вода може виявитися небезпечною для нашого здоров’я – вона може містити небезпечні бактерії, хлор або нітрити, які зі свого боку здатні спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям. Але є кілька простих способів переконатися, що ваша питна вода безпечна. Особливо актуально робити це після екологічної катастрофи на Каховській ГЕС, яку влаштували нам росіяни.
Як переконатися, що питна вода не є небезпечною
Перший спосіб перевірити якість якість питної води на перший погляд дуже очевидний, але при цьому дуже дієвий – спробувати воду на смак. Як відомо, питна вода не повинна мати ні запаху, ні смаку, а якщо вона не відповідає цим критеріям, швидше за все, щось не так.
Так, якщо вода віддає гіркотою, в ній містяться солі магнію, а якщо вона терпка, то там забагато заліза. Також не варто вживати воду з-під крана, якщо вона пахне чимось тухлим – це свідчить про гниття останків рослин чи тварин.
Якщо у вас є підозри щодо якості вашої питної води, можна скористатися набором для перевірки. Це один із найлегших і найдешевших способів переконатися, що вода у вашому будинку придатна до вживання.
Для того, щоб перевірити воду, необхідно опустити тест-смужку у склянку з рідиною. Смужка пофарбується певним кольором, після чого її необхідно звірити з таблицею, що йде в комплекті. Втім, фахівці також застерігають, що цей спосіб не є повністю надійним, але може дати загальне уявлення про наявність проблем із водою.
Ще один спосіб перевірити воду – звернутися до місцевої водопостачальної компанії. У таких організаціях періодично проводять тести води, тому вам нададуть актуальну інформацію і можуть порадити, як краще перевірити якість води в домашніх умовах.
Відзначимо, що станом на 4 липня 2023 року, за даними філії «Інфоксводоканалу» ТОВ «Інфокс», питна вода в Одесі та Одеській області відповідає санітарним нормам та придатна до вживання
Як очистити питну воду
А якщо ваша вода все ж таки забруднена, її можна зробити її придатною для вживання, очистивши всього в чотири кроки.
Перш за все, вам необхідно процідити воду через тканину – так вдасться відсіяти весь бруд. Згодом слід помістити воду в закриту ємність і залишити її на час, щоб на дні судини утворився осад. Наступні кроки – фільтрування та кип’ятіння води.
Але таке очищення води не є досконалим, його слід залишити на екстрений випадок. У МОЗ нагадують, що кип’ятіння вбиває бактерії, проте не робить воду чистішою, оскільки в ній все ще залишаються пестициди, інсектициди та важкі метали, а кип’ятіння може навіть збільшити концентрацію забруднень.
Якщо ви виявили, що вода у вашому крані брудна, краще до вирішення проблеми вживати бутильовану або привізну воду.
Читайте також: