Новини Одеси та Одеської області

Як одесити створюють мобільні укриття для Миколаєва та Херсона

Як одесити створюють мобільні укриття для Миколаєва та Херсона

За 11 місяців жорстокої війни українці вже звикли до звуків сирен та регулярних ракетних обстрілів. Часто такі обстріли люди застають на вулиці. Буває, що гинуть або зазнають тяжких поранень, бо їм просто ніде було сховатися.

Після чергової ракетної атаки, де загинули безневинні люди, одесит Ілля Блохін та його команда вирішили створити мобільні укриття для громадських місць, парків, скверів та автобусних зупинок.

«Ідея виникла після страшних кадрів з Вінниці та Кременчука, де люди під час обстрілу не знали, куди бігти і де сховатися. 90% жертв серед мирного населення під час обстрілу на відкритому просторі походять саме від розльоту уламків, впливу ударної хвилі», — розповідає керівник проекту SafePlace4UA Ілля Блохін.

Мобільні укриття на основі ізраїльського досвіду

Перед тим як стати до роботи розробники вивчили досвід Ізраїлю, щодо захисту мирного населення в районах, які найчастіше зазнають обстрілів. Вивчили види мобільних вуличних укриттів та визначили, який варіант найбільш підходить до наших умов. Після чого було розроблено проект та розпочали збір коштів на його реалізацію.

«Наше мобільне укриття – це монолітна залізобетонна конструкція з високоякісного міцного бетону, з подвійним армуванням з арматури товщиною 12-мм. Усередині є лавки, світильники, розетки та вентиляція. Вміщується 25 осіб, але впевнений, що за екстреної ситуації поміститься і більше. Захищає від ударної хвилі до 10 тонн/м2, уламків та куль», – додає Ілля Блохін.

Бюрократія та пілотний проект в Одесі

Перше своє укриття розробники планували встановити в Одесі в парку Перемоги. Втім, зіткнулися з бюрократією і вирішили не гаяти час на зайві папери і відвезти мобільний бункер до сусіднього Миколаєва, який у той час по кілька разів на день обстрілювався не тільки ракетами, але ще й з РСЗВ.

«В Одесі не те, щоб відмовили. Ми розуміли, що нас заводять у бюрократичну процедуру, алгоритм якої самим чиновникам був незрозумілий. Тому ми спільно з нашими спонсорами вирішили везти укриття до Миколаєва. Протягом двох днів усі контакти були організовані, і за тиждень укриття вже стояло у Миколаєві. Далі було ще одне укриття для Миколаєва, яке було профінансовано вже іншою компанією-спонсором», — згадує керівник проекту.

Мобільні укриття для Херсона

Після деокупації Херсона команда Іллі зібрала та продовжує збирати кошти на укриття для мешканців звільненої частини міста.

«Перше укриття ми встановили 9 січня. 18 січня ми привезли ще три», – додає Блохін.

У рамках проекту SafePlace4UA вже виготовлено та встановлено шість укриттів. Проте за місяць можна виготовити і до 15 таких бетонних споруд, але потрібне належне фінансування.

Розробники продовжують збирати кошти на бетонні споруди для Херсона та Запоріжжя. Гроші на реалізацію цього проекту переважно надають бізнеси. Втім, кожна гривня є важливою. Якщо ви бажаєте приєднатися до збору коштів, всю детальну інформацію можна знайти на сайті проекту.

Людмила Шитова

Виталий Ким и
Мобильные укрытия для Николаева и Херсона
Мобильные укрытия для Николаева и Херсона
Мобильные укрытия для Николаева и Херсона
Мобильные укрытия для Николаева и Херсона
Мобильные укрытия для Николаева и Херсона
Мобильные укрытия для Николаева и Херсона
Мобильные укрытия для Николаева и Херсона
Мобильные укрытия для Николаева и Херсона

Читайте також: Тривога! Куди тікати? — Як працюють притулки в Одесі?

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції