Незважаючи на те, що осінь (принаймні вересень і жовтень) цьогоріч видалися в нас доволі погожою, похолодання, як, зрештою, і морозна зима, вже не за горами. А відмовлятися від прогулянок на свіжому повітрі не слід за будь-якої пори року і за будь-якої погоди. Головне - правильно утеплитися, і тоді ніякий холод буде нам не страшний.
«Одеське життя» продовжує ділитися «зігріваючими» корисними порадами. Про те, як зігрітися вдома ми вже розповідали, а сьогодні поговоримо про те, як правильно одягнутися, щоб не замерзнути на вулиці.
Зберегти тепло та відвести від тіла зайву вологу вам допоможуть кілька шарів одягу. Адже часто ми переохолоджуємося, тому що недостатньо утеплюємося. В одязі потрібно використовувати три шари: базовий (термобілизна або футболка з довгим рукавом і лосини), основний (толстовка, светр, кофта) і верхній (пальто, пуховик, шуба, дублянка або кожух). У термобілизні та толстовці буде набагато тепліше, ніж просто у светрі – при цьому важливо, щоб базовий шар щільно прилягав до тіла.
Бавовна здатна швидко вбирати вологу. Але для холодної пори року це швидше недолік, адже волога залишається всередині одягу, чому та остигає. Тому віддайте перевагу мериносовій вовні або високотехнологічній синтетиці.
Так, рукавички зручніші і практичніші, однак і ймовірність замерзання рук у них набагато вища. У рукавичках всі пальці зігрівають один одного. Тому, якщо ви плануєте довгі прогулянки або гру в сніжки, бажано надіти рукавиці із щільної непромокаючої синтетичної тканини.
Читайте також: Як одягнутися, щоб зігрітися?
На морози чи ожеледицю потрібно взувати черевики на рельєфній негумової платформі. А якщо відчуваєте, що підошва надто гладка, наклейте на підбор і носочку наждачний папір. І ніколи не носите взимку тісне взуття – краще віддати перевагу черевикам на розмір більше, щоб у разі сильних морозів можна було одягнути товсті вовняні шкарпетки.
І мова зараз не про «важку» рок-музику, а про металеві прикраси. Так, металеві сережки, кільця та браслети досить швидко остигають на морозі і тим самим охолоджують і нашу шкіру. Тому від прикрас (особливо великих) варто на якийсь час відмовитися. Цю саму пораду застосовуємо і до окулярів у металевій оправі – краще замінити їх оправою пластиковою.
Перед виходом на холод (і особливо на мороз) рекомендується щільно поїсти. Адже чим калорійніша їжа, тим вища ймовірність, що ви не замерзнете. Після щільного прийому їжі організм вироблятиме більше енергії та тепла, тим самим зігріваючи вас зсередини. Однак не варто пити перед прогулянкою гарячі напої, адже вони викликають зайве потовиділення. А на морозі не можна перебувати у вологому одязі, оскільки високий ризик застудитися.
Стаття по темі: Як правильно харчуватися, щоб не замерзнути?
Якщо ви плануєте активний зимовий відпочинок, вибирайте верхній одяг зі спеціальними вентильованими відділами, який не дозволить вам спітніти вже через десять хвилин після початку занять. Особливо це стосується тренувань на відкритому повітрі – навіть якщо спочатку вам буде трохи прохолодно, потім ви відчуватимете максимальний комфорт.
Ви також можете дізнатися: Якщо немає опалення: як швидко нагріти постіль та зігрітися перед сном?
За матеріалами telegraf.com.ua
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More