Сьогодні, через рік війни, вже не виникає питання, чи на часі культура, чи є їй місце в нашому сьогоденні.
На початку ж війни багато хто з односельців, отримавши запрошення на перший благодійний концерт «Мистецький фронт – для ЗСУ», дивувався: «Як можна співати, коли в країні війна, коли гинуть наші сини й доньки?».
— А за що воюють наші воїни? – запитували у відповідь Світлана і Сергій Олійники. – Воюють за землю, за нашу культуру, за нашу національну ідентичність. Ми маємо засвідчити, що українська культура є, пульсує і живе. А отже, є Україна, є ми з вами!
Сергій – директор Загнітківського Будинку культури, Світлана – художній керівник.
Концертна програма таки прозвучала тоді при велелюдді та за участі 14 перших воїнів-земляків, які пішли боронити Україну: всі вони свого часу були зірками на рідній сцені.
Аматори сцени – дитячий колектив «Витоки», жіночий гурт «Майстриха», чоловічий гурт «Дебют», група «Гармонія» — дали вже шість благочинних концертів: в Шершенцях, Олексіївці, в Кодимі, у загнітківському парку та на сцені свого культурного закладу. Ярмаркували, розставивши кіоски з традиційними загнітківськими стравами, знайомили гостей з автентичною культурою, розповідаючи про традиції і обряди та збагачуючи благодійну скриньку.
Зароблені 25 тисяч гривень передали волонтеру земляку Юрію Ковбелю. Кошти складали на два авто для ЗСУ — одну машину вже відправили на передову.
В репертуарі колективів — понад 200 українських пісень. Нині вони готуються до сьомого мистецько-благодійного заходу. А ще долучаються до всіх добродійних справ, які проводить село: плетуть захисні сітки, готують консерви, збирають посилки.
— Акція триватиме до Перемоги України. А потім наш фронт перейде на мирні рейки, аби з новою силою зазвучала наша українська пісня! – запевняє Сергій.
«Від кулі Янгол захистить крилом, на спаленій землі розквітнуть квіти, і буде мирне небо за вікном, і усміхнуться сонцю діти!» – оселяється у серцях людей пісня митців Загнітківського Будинку культури.
Читайте також: Як у Рені з будь-якого одягу роблять вишиванку за допомогою бісеру
Білу кашу у родині Надії Адамової люблять усі. Колись цю кашу готувала її мама. Від… Read More
Завтра, в неділю, 6 квітня 2025 року, в Одесі на території парку Перемоги заплановано проведення… Read More
Сьогодні, у суботу, 5 квітня 2025 року, розпочалася 1137-та доба з початку повномасштабної війни в… Read More
5 квітня 1710 року під містечком Тягин на козацькій раді старшини одностайно обирають Пилипа Орлика… Read More
На фронті загинув майстер спорту, дійсний член альпіністського клубу «Одеса» Тарас Цушко. Йому було лише… Read More
Біля фонтану у Міському саду фотографуються. Звична картина. А ще люди фотографують і сам фонтан.… Read More