Новини Одеси та Одеської області

Як бачить війну в Україні світ: перші шпальти газет за 11 липня

Як бачить війну в Україні світ: перші шпальти газет за 11 липня

З моменту вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року ця війна не сходить з перших шпальт світової преси. Як дивляться на конфлікт в інших країнах, як змінюються оцінки того, що відбувається – про це в нашому дайджесті провідних газет світу.

Польща. «Gazeta Wyborcza» – «Палають путінські склади»

Українська армія вміло скористалася допомогою. Росіяни намагаються заповнити втрати у знекровлених частинах, щоб розпочати новий наступ на Донбасі. Завдяки західній артилерії українці змогли перекреслити їхні плани

Не минає дня без великого вибуху в тилу російського тилу. У суботу вранці стався землетрус в Алчевську, шахтарському містечку з населенням 100 000 осіб неподалік Луганська. Вибухнув російський склад боєприпасів.

Алчевськ перебуває під контролем Росії з 2014 року, коли прокремлівські найманці відокремили частини Луганської та Донецької областей від України та створили там самопроголошені народні республіки, контрольовані кремлівською псевдодержавою. Лінія фронту нині проходить приблизно 50 км на захід від Алчевська. Незважаючи на таку відстань, українцям вдалося точно вразити російський склад — про що свідчить відео, на якому видно великогабаритну вогненну кулю, що супроводжується вторинними вибухами.

У ніч проти суботи в російській глибинці було зафіксовано близько десятка вибухів. Українські ракети потрапили на склади постачання, бази техніки та командні пункти у Шахтарську, Іловайську, на околицях Донецька або в окупованих Херсоні та Маріуполі.

Так працює передана до Києва американська ракетна установка класу «земля-земля» типу HIMARS.

Перші екземпляри досягли передової наприкінці червня. Сьогодні в українців їх дев’ять, а американці надсилають ще. Керовані по супутниковій навігації ракети можуть вражати цілі з відривом до 70 км. Це озброєння, а також кілька десятків самохідних гаубиць, надісланих Польщею, Францією, Німеччиною та Словаччиною, дозволяють Україні паралізувати російську логістику та командний ланцюжок.

Після виходу українців із Сєвєродонецька та Лисичанської росіяни оголосили про оперативну перерву, яку мають намір використати для поповнення втрат у знекровлених під час боїв частинах. Саме тому українська артилерія завдавала ударів по складах боєприпасів та спорядження. Це ускладнює підготовку росіян до наступу на Донбасі.

Українці чудово знають розташування російських складів. Одні були створені до початку війни, інші були виявлені розвідкою,

шляхом підслуховування військовослужбовців або аналізу супутникових зображень НАТО.

Російська армія від початку війни довела, що не справляється з логістикою. Вже на третій день вторгнення танки, що йдуть на Київ, зупинилися в полі через брак палива. Українські атаки на конвої постачання посилили ці проблеми.

Зрештою, росіянам довелося підвернути хвіст і піти з Києва.

Ще одна проблема для їхньої армії – рекрути, які б заповнювали втрати в частинах. За українськими джерелами, їх понад 37 тисяч.

Володимир Путін, побоюючись громадського протесту, відмовляється оголошувати загальну мобілізацію; тому про заклик нічого не йдеться, і серед іншого розшукуються новобранці серед ув’язнених трудових таборів.

Нові озброєння у росіян також відсутні. Нова техніка, що постачається в Україну, це60-річні бронетранспортери МТ-ЛБ.

Данія. «Morgenavisen Jyllands-Posten» – «Саамов* використовують на російській війні»

Саами бачать саамську територію в Норвегії, Швеції, Фінляндії та Росії як одну країну без кордонів, але вони відчувають виклик нової залізної завіси проти Росії.

Підпис під фото: «Росіяни намагаються намалювати картину, як усі саами підтримують війну. Вони хочуть, щоб усі були однакові», — каже саамський оленяр Ян-Еерік Паадар.

* Саами – нечисленний фінно-угорський народ; корінний народ Північної Європи. Скандинави називали їх lappar або lapper, росіяни – “лопарі”, “лопляни” або “лоп”, від цього найменування походить назва Лапландія, тобто “земля лопарей”; самі саами називають свою країну Sápmi.

Німеччина. «F.A.Z.» – «Шредер: не відмовляйтеся від контактів із Путіним»

Незважаючи на напад Росії на Україну, який триває вже чотири з половиною місяці, Герхард Шредер не готовий переривати контакти із президентом Росії Володимиром Путіним. “Я не проґавлю можливості поговорити з президентом Путіним”, – сказав Шредер в інтерв’ю F.A.Z. Він з нерозумінням стежить за німецькими дебатами щодо доставки важких озброєнь: «Чому ви концентруєтеся на доставці озброєнь? Я не вірю у військове рішення». На початку березня Шредер побував у Москві і говорив із Путіним про війну в Україні. «Наскільки я зрозумів із моєї розмови, він був зацікавлений у переговорному рішенні. Як виглядає таке рішення, можна буде з’ясувати лише під час переговорів». На його думку, «усі сторони» мають допомогти «не допустити подальшої ескалації конфлікту». Судовий розгляд проти Шредера розпочнеться у четвер у підрайоні СДПН у Ганновері, який може закінчитися винятком із партії. Шредер розповів FAZ про своє дистанціювання від лідера СДПН Ларса Клінгбейла

Колонка: «Термін Мельника «закінчується за кілька тижнів»

Посол Андрій Мельник, відкликаний президентом України Володимиром Зеленським у суботу, заявив FAZ, що термін його повноважень формально “ймовірно, спливе за кілька тижнів”. Потім він із сім’єю вирушить до України. «Німеччина залишається в наших серцях, – сказав Мельник. За словами Президента України, ротація є “стандартною” частиною дипломатичної практики. Повідомлення про те, що Мельник стане заступником глави МЗС, поки офіційно не підтверджено

«Südwest Presse» – «Зеленський відкликає посла Мельника»

Крім посла в Берліні мають їхати й інші дипломати.

На посаді посла України в Німеччині Андрій Мельник неодноразово викликав резонанс своєю жорсткою критикою федеральної влади – тепер його замінюють. Глава держави Володимир Зеленський у суботу підписав указ про звільнення 46-річного та кількох інших українських послів. Причини для цього не були вказані; Нещодавно Мельник також викликав роздратування в Києві заявами про суперечливого лідера українських націоналістів Степана Бандеру.

Окрім Мельника, глава держави Зеленський відкликав послів у Чехії, Норвегії, Угорщині, Індії, Непалі, Мальдівах, Шрі-Ланці та Бангладеш. Це “проста ротація, як це прийнято”, запевнив Зеленський. “Українська сторона поки не повідомила Міністерство закордонних справ про відкликання посла”, – сказала в неділю прес-секретар міністерства.

Нещодавно Мельник зробив собі ім’я в інтерв’ю, в якому назвав лідера націоналістів Бандеру українським «борцем за свободу» і заперечив свою відповідальність за масові вбивства євреїв і поляків у Другій світовій війні. Бандера – одна з найбільш суперечливих постатей в історії України.

Багато українців вважають національним героєм, він воював як лідер українських націоналістів проти радянської влади у Другій світовій війні.

Швейцарія. «Tages-Anzeiger» – «Для Путіна поступки – це не кінець, а початок, знак рухатися далі». Редактор про дедалі більші заклики до переговорів з Росією

Уявіть наступний сценарій: Франція несподівано нападає на Швейцарію. Президент Макрон хоче повернути частини франкомовної Швейцарії, які були анексовані після Віденського конгресу у 1815 році. Він вважає, що Швейцарія приділяє надто мало уваги інтересам франкомовних регіонів і посилається на Röstigraben. Франція, за словами Макрона, не почувається сприйнятою всерйоз, ні, навіть спровокованою. Отже, Макрон хоче возз’єднати Женеву, Невшатель та Базель у велику французьку імперію минулих років.

Голоси, які закликають до переговорів з Путіним, звучать дедалі голосніше. Ви кажете «переговори» і маєте на увазі «здачу». У цьому божевільному реченні відсутня логіка. Путіну начхати на свою репутацію в Європі. Він завжди може продати свої дії в Росії як успіх.

«NYT» – «Росія використовує «невидиму мобілізацію», щоб уникнути призову»

Гроші волонтерам і тактика сильної руки. Четверо російських ветеранів війни в Україні нещодавно опублікували короткі відео в Інтернеті, щоб поскаржитися на те, що вони назвали пошарпаним ставленням до них після повернення до російського регіону Чечні після шести тижнів на полі бою.

Один стверджував, що йому було відмовлено у виплаті майже 2000 доларів. Інший скаржився, що місцева лікарня відмовилася видалити осколки, які застрягли в його тілі. Їхні публічні прохання про допомогу дали результати, але не ті, на які вони сподівалися.

Помічник Рамзана Кадирова, автократа, який керує Чечнею, довго лаяв їх по телебаченню як невдячних і змусив їх відмовитися від своєї заяви. «Мені заплатили набагато більше, ніж обіцяли», — сказав Микола Липа, молодий росіянин, який до цього стверджував, що його ошукали.

“The Washington Times” – «Путін принесе напругу та можливості для G-20»

Альянс Зеленського тисне на Байдена

Він має стати знаменним економічним самітом, потенційним зіткненням між ворогуючими країнами та прямим протистоянням давніх міжнародних суперників, об’єднаних в одне ціле.

Ймовірно, це також буде одним із найделікатніших актів геополітичного балансування, з якими зіткнувся президент Байден за 18 місяців свого перебування на посаді.

Зустріч «G 20» в Індонезії в листопаді, зустріч лідерів багатих країн і країн, що розвиваються, вже стала гарячою темою у Вашингтоні, Пекіні, Москві, Києві та Джакарті.

Деякі аналітики в галузі зовнішньої політики кажуть, що за участю президента Росії Володимира Путіна та президента України Володимира Зеленського, який також у списку запрошених… форум може дати двом країнам шанс погодити угоду про припинення вогню, якщо припустити, що конфлікт все ще вирує і представники двох сторін погоджуються поговорити один з одним.

Для Байдена це ставить перед дилемою питання про те, як чинити з російським лідером, яке, за його словами, має бути повалено за розв’язання війни в Україні.

Для США та їх західних союзників ранні розмови про бойкот G-20 на знак протесту проти включення Путіна, схоже, згасли на користь участі, але, можливо, відсунення на другий план і публічного покарання російського лідера, наскільки це можливо. Ця стратегія була випробувана минулого тижня, коли міністри закордонних справ країн-учасниць, включаючи держсекретаря Ентоні Блінкена, зустрілися на Балі напередодні повномасштабної зустрічі за чотири місяці.

 

Уругвай. «El Pais» – РОСІЙСЬКІ РАКЕТИ ПРОТИ ГРОМАДЯНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ. Щонайменше 15 людей загинули у місті на сході України.

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції