Штучний інтелект та алгоритми вміють досить точно розпізнавати підроблені відгуки. Facebook, Amazon та eBay, наприклад, блокують їх в автоматичному режимі. Але що робити звичайним людям, які не мають доступу до подібних технологій? Як зрозуміти, що відгук фейковий?
Давайте розберемося, на що звертати увагу, коли маємо справу з відгуками.
Це працює трохи не так. Машини не знають, що таке брехня. Вони обробляють величезні обсяги даних і знаходять схожі елементи. А ще машини вміють навчатися, це так і називається – машинне навчання. Якщо показати штучному інтелекту фальшиві відгуки, він побачить закономірності.
Читайте також: Подмена лица и голоса. Что такое дипфейки и можно ли их распознать?
У дослідженні Корнеллського університету з приводу фальшивих відгуків, комп’ютер знайшов три основні риси, які їм притаманні:
Дивіться на дату. Якщо багато відгуків залишено в один день, і між ними невеликий часовий проміжок, варто задуматися. Великий потік відгуків здатен підняти товар у пошукових системах. Цим користуються деякі спеціалісти з просування, сподіваючись, що ніхто нічого не помітить.
Стережіться «чорно-білих» відгуків. Зазвичай люди не пишуть про свою 100% любов або 100% ненависть до продукту. Автори ж підроблених відгуків наводять у оглядах «чорно-білі» аргументи.
Підроблені відгуки написані простими реченнями. Це пов’язано з тим, що говорити та писати правду набагато легше, ніж брехати. Коли людина знає про що пише, вона може використати складні конструкції. Брехун змушений напружувати свій мозок, щоб вигадувати неіснуючі деталі. Він зосереджений на створенні правдоподібного відгуку, тому часто використовує короткі речення та прості слова.
Статья на тему: Как понять, что человек говорит неправду?
Зверніть увагу на повторюваний шаблон. Якщо ви побачили негативний відгук, а потім шквал позитивних – найімовірніше, власник хоче таким чином відновити середню оцінку й “поховати” поганий відгук.
Люди чи машини. Якщо для написання відгуку не потрібна реєстрація або тест Тюрінга (усім знайома Google CAPTCHA ) – це можуть робити спам-боти.
На великих ресурсах або на власних сайтах користуються послугами людей. Платять за кількість знаків або в обмін на товар. Іноді підроблені відгуки пишуть самі працівники, щоби виглядати в очах роботодавця краще. Іноді їх залишають конкуренти.
Читайте також: Будьте внимательны — как уберечься от мошенников?
Фото: BBC, Freepik
Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» пройде ювілейний 25-й раз. Цього разу подію приймуть Одеса… Read More
Одеса встановила партнерські відносини із німецьким містом Гейдельбергом. Така угода була укладена днями у рамках… Read More
Про одеські маршрутки пасажири здебільшого говорять з обуренням. Проте продовжують ними користуватися, сплачуючи за проїзд… Read More
Сьогодні я вже знаю, чому улюбленим анекдотом людей з вадами слуху став саме цей. Господь… Read More
У Хаджибейському районі Одеси ліквідували сміттєзвалище в районі вулиці М. Грушевського і Травневого провулка і… Read More
В Одесі набирає обертів процес деколонізації, Невідомі демонтували дошку моряку-підводникові Олександру Маринеско на вулиці Пастера,… Read More