Чому ми хропимо?
На появу хропіння впливає багато причин. Воно може виникнути через травми порожнини носа, викривлення носової перегородки, запалення мигдаликів, нежить або поліпи в носі. Також може впливати сухе повітря у приміщенні – тому важливо часто провітрювати кімнати та не захоплюватися кондиціонерами та приладами обігріву.
Як лікуються народними засобами
- Полощіть горло відваром ромашки, він зменшує набряклість і допомагає уникнути хропіння.
- Зволожуйте ніс олією обліпихи за кілька годин для сну.
- Робіть інгаляцію перед сном з евкаліптовою, розмариновою, м’ятною або сосновою ефірною олією. Сильний аромат швидко допомагає прочистити ніс, справляє антимікробну та протизапальну дію.
- Свіжий сік капусти змішайте з однією чайною ложкою меду і вживайте на ніч.
- Також вибирайте для сну зручні подушки (краще ортопедичні). Вони зафіксують голову та шию у правильному анатомічному положенні. І підтримуйте м’язи шиї в тонусі – робіть гарячі та холодні компреси або приймайте контрастний душ, приділяючи увагу зоні шиї та декольте. Розтягуйте шию – сидячи, закидайте голову назад і нахиляйте вперед.
Який лікар лікує хропіння?
Якщо ви або хтось із ваших близьких хропить, зверніться по допомогу до отоларинголога. Лікар огляне ніс і горло, призначить обстеження та виявить причину хропіння.
Перед застосуванням засобів народної медицини неодмінно порадьтеся з лікарем.
Раніше ми розповідали про народні засоби лікування ГРВІ та грипу.