Статті

Грип і ковід: чи є загроза для Одеси?

Згідно з прогнозами Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ), до квітня 2025 року триватиме пік захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Це період, коли рівень захворюваності традиційно зростає, і важливо бути готовими до можливих ускладнень. Дійсно, зараз є ГРВІ, грип А та В, Covid-19, який продовжує циркулювати. Тому дуже важливо від початку захворювання правильно визначити, що саме викликало погіршення вашого стану, і застосовувати необхідні методи лікування.

Як визначити, чим ви захворіли?

Грип розвивається дуже швидко – за 2-3 години після спілкування з хворим ви можете відчути погіршення свого стану – різко підвищується температура (більше 38 і навіть до 400С), болять голова та суглоби, – розповідає доцентка кафедри інфекційних хвороб ОНМедУ Наталія Мовлянова. – Щодо ГРВІ, проблеми зʼявляються за 2-3 дні, і найчастіше – це нежить, сльозотеча, важке дихання через забитий ніс. Температура зазвичай не перевищує 380С.

Фахівці радять спостерігати за симптомами захворювання: якщо протягом трьох днів вони не збільшуються і людина почувається нормально, можна лікуватися вдома. Це ліжковий режим, тепле пиття, добре харчування – вітаміни в цей час краще отримувати через їжу, а не в синтетичному вигляді аптечних драже або крапель.

За умови появи незвичних симптомів, наприклад, проблем з серцево-судинною або нервовою системою, або погіршення стану – посилення головного та суглобового болю, підвищення температури, яка не знижується, краще звернутись до лікаря і в жодному разі не виходити на роботу, щоб не наражати на загрозу інфікування оточуючих.

Можна також зробити швидкий тест. Зараз є такі комплексні тести, досить прості у користуванні, які дозволяють в домашніх умовах визначити, з чим ви маєте справу – з грипом А чи грипом В, з ковідом чи з поєднанням цих збудників. Головне, не забувати – грип або ковід можуть бути легшими за ті важкі наслідки, які вони залишають по собі. Саме тому не треба самому собі призначати антибіотики або інші препарати. Віруси чудово призвичаїлися до ліків. І помилкове призначення значно спрощує шлях хвороби і ускладнює стан людини.     

Тести і вакцини за власні кошти

За словами заступника міністра охорони здоровʼя та головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, після піку ГРВІ та грипу в Україні на початку весни очікується більша циркуляція COVID-19. Прогнозується, що влітку 2025 року знову буде домінувати варіант «Омікрон», що підкреслює важливість підтримання високих рівнів вакцинації та готовності медичних установ до нових викликів.

За таких перспектив доводиться згадати про необхідність користуватися швидкими тестами і важливість щеплень від ковіду та грипу. Але не все це є безоплатним.

Зокрема, тест-набір Verus Covid-19/Грип А/В українського бренду, який дозволяє в домашніх умовах визначити і грип, і ковід, коштує в одеських аптеках (при замовленні через інтернет) від 271 гривні.

Вакцина від грипу «Ваксігрип тетра» доступна для замовлення через інтернет лише в одній аптеці в Одесі. Вартість – 490 гривень. Ви можете зробити щеплення в будь-якій амбулаторії сімейної медицини, але вакцину повинні придбати власним коштом.

Безоплатною залишається вакцинація від ковіду. Якщо з часу завершення повного курсу вакцинації від COVID-19 вже минуло шість місяців, ви можете записатися до сімейного лікаря і обговорити з ним свої подальші дії щодо щеплення.

*****

Зараз, в період підйому грипу, люди дуже часто скаржаться на високу вартість вакцин від грипу. Якби вона була нижчою, кількість тих, хто зробив би щеплення, була б значно більшою.

Люди мають надію, що наступного разу, з наближенням сезону грипу, уряд все ж знайде шляхи здешевлення цін на експрес-тести для визначення грипу та ковіду, на вакцини від грипу.

Share
Светлана Комисаренко

Родилась и выросла в большом одесском дворе. Как все дети двора, училась музыке (виолончель), занималась в театральной студии, играла в волейбол. Окончила физический факультет ОГУ имени И.И. Мечникова, факультет психологии ЮНПУ имени Ушинского. Люблю аналитику – только она помогает найти хоть какой-то смысл в любом происходящем хаосе. Наверное, поэтому и пошла в журналистику. В газете «На пенсии» работаю заместителем редактора с июля 2023 года.

Recent Posts

  • Новини

В Одеській області сільська лікарка, яка працює у ВЛК, купила 10 квартир

Лікарці Захарівської лікарні в Одеській області винесли вирок за недостовірне декларування: за рік жінка придбала… Read More

30-04-2025 в 11:26
  • Новини

Війна, день 1161: ворог ударив по лікарнях Харкова і житлових будинках у Дніпрі

У середу, 30 квітня 2025 року, розпочався 1161-й день повномасштабної війни Росії проти України. Противник… Read More

30-04-2025 в 10:14
  • Новини

У кого з одеситів до вечора не буде світла: адреси

Північний РЕМ Роботи до 19:00: 2-а лінія на ж/м, 12, 1-а Садова, 1-39, 2-а Садова,… Read More

30-04-2025 в 09:34
  • Новини

В Одеській області жінка встановила паркан на ділянці охоронної зони

Мешканка Білгорода-Дністровського самовільно зайняла шматок землі в охоронній зоні для зберігання сільгосптехніки. Тепер їй загрожує… Read More

30-04-2025 в 08:37
  • Новини

Одеський комік закликав прибрати «брудні лапи від Пушкіна» і став «зіркою» російських ЗМІ

Відомий одеський комік, зірка «Маски шоу» Борис Барський став зіркою російських пропагандистських ЗМІ через заклик… Read More

30-04-2025 в 07:43
  • Новини

Голову одеського ТЦК призначено заступником Кіпера

У вівторок, 29 квітня 2025 року стало відомо про нове кадрове призначення Кабміну: заступником голови… Read More

30-04-2025 в 07:12