Сьогодні, в четвер, 3 листопада, своє професійне свято відзначають ті, хто стоять на першій лінії фронту, «боги війни» – ракетні війська, артилеристи, а також інженерні війська України. «Одеське життя» впізнавало історію цих свят, а також кого слід привітати цього дня.
День ракетних військ та артилерії України – державне свято, яке щорічно відзначається 3 листопада. Воно було встановлено 1964 року, але в Україні його почали відзначати лише 1997 року. Дата свята присвячена початку операції зі звільнення Києва у 1943 році.
Ракетні війська та артилерія входять до роду сухопутних військ ЗСУ. Вони є основною вогневою силою військових операцій, вражаючи рухому силу, танків, артилерії та авіації супротивника, а також об’єктів протиповітряної оборони. Застосування артилерії допомагає утримувати вогневу перевагу та забезпечувати ураження його угруповань.
«Наші артилеристи сьогодні кращі у світі. Вони опанували більшість сучасних артилерійських систем, що перебувають на озброєнні у провідних країнах, і майстерно їх застосовують. Такого бойового досвіду не має ніхто.
Попри вогневу перевагу противника, ми даємо йому гідну відсіч. Їхній кількості ми протиставляємо нашу якість.
Дякую воїнам ракетних військ і артилерії за службу! Ви бережете кров піхоти! Зупиняєте ворожий наступ і створюєте умови для просування наших військ уперед. Самовіддано наближаєте нашу Перемогу»,
– написав сьогодні на честь свята головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.
Стаття на тему: Зброя Перемоги: чим воюють з окупантами наші захисники?
Привітаємо ж із професійним святом наших «богів війни» та побажаємо їм точних пострілів та влучних влучень прямо в ціль.
Щороку 3 листопада своє професійне свято відзначають і інженерні війська України. Це свято встановлено у 1999 році за указом президента Леоніда Кучми, «з огляду на заслуги інженерних військ у зміцненні обороноздатності держави».
Цього дня військовослужбовці інженерних військ отримують привітання від командирів, колег та близьких, а також приймають нагороди та почесні звання.
Інженерні війська – це рід спеціальних військ ЗСУ. Підрозділи інженерних військ входять до складу сухопутних військ, військ протиповітряної оборони та військово-морських сил. Вони займаються інженерним забезпеченням при бойових діях – проводять інженерну розвідку, зводять переправи та безпечні проходи через мінні поля, розчищають шляхи від завалів, обладнають територію для подальшого наступу та супроводжують військо. Без їхньої роботи проводити бойові операції було б неможливо. При цьому більшу частину робіт ці воїни проводять буквально «під носом» у противника, ризикуючи своїм життям для безпечного просування армії. Також інженерні війська допомагають під час оборони.
Крім того, інженерні війська знищують вибухонебезпечні предмети, охороняють гідротехнічні споруди та мости під час льодоходів та паводків, а також разом із ДСНС беруть участь у ліквідації наслідків стихійних лих, утилізації та знищенні застарілих боєприпасів.
Модернізація інженерних військ в Україні проходила у кілька етапів – до 2005 року, до 2013 та до 2022 і продовжується досі.
І цього дня слід подякувати тим, хто забезпечує та підтримує дії наших військ та рятує життя як військових, так і мирних людей, та побажати їм, щоб по побудованим ними мостам мчали лише мирні потяги, а прокладеними дорогами курсували цивільні автомобілі.
Читайте також: День захисників та козаків: кого вшановують українці 14 жовтня?
Фото: Обозреватель і з Facebook-сторінки Генштабу ЗСУ
Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак прокоментував рішення приєднати… Read More
Білгород-Дністровський прощається з підполковником Володимиром Анатолійовичем Гложиком, який тривалий час вважався зниклим безвісти. Read More
На новому катері «Лоцман Чеберяков» відбулася урочиста церемонія підняття прапора. Це вже другий катер, побудований… Read More
У Подільській громаді презентовано мобільне аварійне джерело живлення - інноваційний комплекс із дизельним генератором, фотоелектричною… Read More
У п'ятницю, 4 квітня 2025 року, розпочалася 1136-та доба з початку повномасштабної війни в Україні.… Read More
У Подільському районі Одеської області Одеської області планують побудувати власний завод із виробництва карбамідо-аміачної суміші… Read More