Новини Одеси та Одеської області

День захисників та козаків: кого вшановують українці 14 жовтня?

День захисників та козаків: кого вшановують українці 14 жовтня?

Сьогодні, 14 жовтня, українці відзначають одразу три свята: крім православного свята Покрови Пресвятої Богородиці, ми вшановуємо наших захисників та захисниць, а також згадуємо українських козаків – уособлення сміливості та мужності нашого народу.

День захисників та захисниць України: як з’явилося це свято?

День захисників та захисниць України

День захисника України – щодо молоде свято. Його було засновано указом президента Петра Порошенка 14 жовтня 2014 року. Цим же указом скасовувався указ президента Леоніда Кучми, згідно з яким День захисників вітчизни відзначався 23 лютого.

Згідно з Указом, це зроблено «з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві».

Нагальна необхідність у такому загальнодержавному святі особливо гостро виникла після російської окупації Криму та початку військових дій на території Донецької та Луганської областей.

Дата 14 жовтня обрана не випадково: у цей день відзначається християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, а 1999 року встановлено і День українського козацтва.

2021 року назву свята перейменували, давши гендерно-нейтральну назву – День захисників та захисниць України.

Цього дня українці вшановують мужність та героїзм захисників незалежності та територіальної цілісності України. Побажаємо ж нашим захисникам міцних сил та незламної віри, незгасаючого оптимізму та відмінного виконання всіх поставлених бойових завдань!

День козацтва: історія та традиції

День козацтва

Окрім Дня захисника України, 14 жовтня відзначають ще й День українського козацтва. І цю дату обрано не випадково: адже козаки завжди шанували Діву Марію – молилися їй і просили допомоги у своїх справах.

За переказами, саме на свято Покрови в Україні проходила Велика рада, на якій обирали гетьмана та визначалися з подальшими військовими планами.

Здавна козаки боролися за свободу і незалежність, уславилися хоробрими і відважними захисниками людей, а також своєї Держави.

У мирний час цього дня в Україні проходили тематичні фестивалі та конкурси, ігри та змагання. Одна з головних традицій – виконання народного українського танцю – гопака. Молоді люди змагаються між собою у цьому мистецтві, вихваляючи своїх предків.

Зараз, у період військового стану, всі масові заходи скасовані, тому національне свято відзначити з розмахом не вдасться, однак, віддати шану своїм предкам і привітати сучасних захисників країни все ж таки варто.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції