Поради для дачників на весну 2023 року. Прості рекомендації та пристрої, які допоможуть уникнути проріджування сходів, а приготований вами поживний еліксир підвищить врожайність та покращить вологопроникність сухого ґрунту.
Як тільки видається можливість вийти в город, ми поспішаємо швидше засіяти його насінням овочів. І буквально через пів години присідань над кожною грядкою наш ентузіазм після зимової сплячки швидко згасає, особливо при посіві дрібного насіння.
Якщо використовувати для посадки пророщені бульби, то сходи будуть більш швидкими та рівномірними, а врожай високим та якісним.
Пророщування проводять за 35-45 днів до посадки в залежності від сорту, мета полягає в тому, щоб отримати сильні паростки, які дозволять отримати більш ранній урожай. Пророслі бульби сходять через 15, а непророслі лише через 30 днів.
Краще брати бульби вагою близько 55 грамів, а для виробництва молодої картоплі слід відбирати дрібніші бульби, оскільки вони дають меншу кількість стебел, що дозволяє збирати молоду картоплю раніше.
Якщо під час проростання холодно, ящики можна накрити ковдрами, забезпечивши тепло та темне середовище. Коли з’являться маленькі паростки, картоплю потрібно виставити на світ.
Під час пророщування бульби поміщають нирками вгору в дерев’яні або пластикові ящики, де і тримають до посадки. Ящики розставляють у два яруси, періодично змінюючи їх місцями та повертаючи, щоб усі бульби отримували однакову кількість світла.
Правильно пророслі бульби повинні мати міцні паростки завдовжки 2-3 сантиметри і бути інтенсивно пігментованими. Бульби, які хворі та мають неправильно розвинені паростки, слід видаляти, щоб після посадки не залишалося порожніх місць на грядках.
При поливанні дачники часто стикаються з явищем, коли вода розтікається по поверхні ґрунту, немов ртуть, як при поливі в контейнери, так і у відкритому ґрунті.
Найчастіше це спостерігається на сухому і замульчованому ґрунті, особливо корою хвойних рослин. Вихід із такої ситуації дуже простий: одна чайна ложка зеленого мила на відро води. Саме зелене калієве мило, а не рідке чи господарське натрієве!
При поливі таким мильним розчином вода затримується на поверхні ґрунту лічені секунди, а потім відмінно вбирається в ґрунт. Полив можна поєднувати з розчинами монофосфату калію, сульфату калію, сульфату амонію, аміачної селітри, але тільки щоб у добривах не було магнію та кальцію. Також можна додавати в готовий (!) мильний розчин, біопрепарати для кореневого та позакореневого підгодування.
І найважливіше: мильний розчин чудово підходить для використання в системах крапельного поливу! Ефективність такого поливу набагато вища, а коріння краще поглинає мінеральні речовини та воду.
Хтось тільки посіяв насіння на розсаду, а хтось віддає перевагу посівам у відкритий ґрунт. У будь-якому випадку рослинам знадобиться борне підгодування. Приготувати його потрібно заздалегідь, щоб під руками завжди був готовий еліксир, який зміцнює розсаду та збільшує врожайність.
Таке мінеральне підгодування підійде для всіх овочевих та зернових, ягідних та плодових культур, декоративних рослин та квітів протягом усього вегетаційного періоду або хоча б одноразово перед бутонізацією та цвітінням.
Передозування бором небезпечне як для рослин, так і для людини, тому запропонований рецепт еліксиру з трьох різних кислот дозволяє суттєво зменшити кількість борної кислоти при значному збільшенні ефективності застосування підгодування.
Для приготування підгодування в банку ємністю 700 мілілітрів висипають 30 грамів борної кислоти, 2 грами бурштинової кислоти (як правило, це 20 аптечних таблеток по 0,1 грама), виливають 4-процентного столового оцту, 200 мілілітрів нашатирного спирту (10-відсотковий розчин аміаку) та 100 мілілітрів аптечного гліцерину. Банку закривають кришкою. Через тиждень все розчиниться та прореагує, достатньо лише перед відкриттям банки все перемішати. Можливий осад, на який не варто зважати.
Застосування: 2 столові ложки на 10 літрів води. Найкраще на борне підживлення реагують рослини, які розмножуються насінням, а вживаються в їжу плоди.
Таким розчином можна поливати, дощувати з лійки або обприскувати рослини. Так, за два тижні після пікірування розсади проводять одноразовий полив. Квітучі перці, огірки, томати, баклажани раз на 10-12 днів обприскують по верхніх ярусах. Дуже добре відгукуються на підживлення будь-які види капусти, сходи редиски, а також картопля, якщо під час цвітіння її обприскати борним добривом. Плодові та ягідні культури найкраще обприскувати за бутонами та першими квітками — це абсолютно безпечно для бджіл.
І не забудьте банку підписати. Розчин зберігається нескінченно довго, не боїться замерзання чи впливу сонячних променів.
Як тільки на чубуках з’являються перші коріння, їх висаджують для дорощування в контейнери. Якщо деякі саджанці гинуть, це пов’язують із перезволоженням ґрунту та загниванням коренів.
Виноградар Юрій Єгорутін простим експериментом стверджує протилежне. Пара чубуків одного сорту дорощувалась під штучним освітленням (на фото зліва), права пара – під природним освітленням на південному вікні. При однаковому догляді протягом місяця результат при вирощуванні під штучним освітленням очевидний. Вся справа саме у освітленні, завдяки якому в листі проходить хороший фотосинтез, що сприяє інтенсивному зростанню коріння та листя. При розвиненому листовому апараті досить складно перезволожити саджанці, оскільки велика листова поверхня добре випаровує вологу.
Науково доведено, що будь-який лист винограду починає виробляти харчування для куща, коли його розміри досягають більше половини нормального розміру листа. При недостатньому освітленні листя тільки споживає харчування, не даючи розвиватися саджанцю, що й видно на фото праворуч.
Тому не поспішайте зарано вкорінювати чубуки, якщо не зможете забезпечити їм достатнього освітлення.
Посів насіння на паперові стрічки сам по собі не новий, просто запропонований метод не вимагає жодного клейстера або виснажливого нарізування ножицями смуг з газетного паперу.
На початку 2000-х років умільці придумали саморобні машинки, які дозволяли укладати на стрічку туалетного паперу насіння на певній відстані, а потім згортати його в шпагат. Шпагат вручну згортали у звичайні клубки і потім розмотували безпосередньо на грядці перед сівбою. Швидше за все, через складність виготовлення машинки нововведення так і не прижилося, хоча багато дачників, особливо на великих земельних ділянках, оцінили переваги такого посіву.Пропонований спосіб дуже простий. Знадобиться стіл та туалетний папір із натуральної целюлози без барвників та запаху. Стрічку попередньо змочують з обприскувача і посередині розкладають дрібне насіння на потрібній відстані, щоб потім не довелося проріджувати. Потім стрічку акуратно складають навпіл (по довжині) і згортають у рулон. Ось, власне, і все! Далі йдете на грядку і розмотує стрічки, щоб провести посів у підготовлені борозни.
Не всякі багаторічні і навіть однорічні квіти варто висаджувати в квітнику. Потрапивши у більш сприятливі умови, деякі з них можуть розростатися та виживати інші рослини.
До активних загарбників квітника, для яких хвороби і шкідники не перешкода, відносяться яснотка, живучка, а також зеленчук. Останній, незважаючи ні на що, пробивається скрізь, повзе на всі боки. Навіть відламаний шматочок, прибитий вітром чи дощем, легко приживається.
Насіння ці губоцвіті рослини також дуже добре зав’язують, вони розносяться тваринами, на взутті людей і також добре приживаються. Як і в інших випадках — зрізайте зайві пагони, не давайте зав’язуватися насінняям або висаджуйте в контейнерах.
Вирощуючи на дачах лікарські рослини, ми часто називаємо такі посадки «аптека на грядці». Але часом навіть не замислюємося, що ліки зі звичайної аптеки давно допомагають нам боротися з хворобами та шкідниками рослин, виступають як підживлення.
Пам’ятайте: надлишок марганцю в ґрунті може несприятливо позначитися на розвитку культур. Тому все має бути в міру.
Читайте також:
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More