Статті

Дачні поради на червень: добрива, боротьба зі шкідниками та профілактика для рослин

В саду и огороде в июне продолжается бурный рост растений. И если наши плодовые деревья с годами набрали «обороты», то овощным культурам нужно помочь корневыми и внекорневыми подкормками. Кому-то проще развести в воде минеральные удобрения, кто-то предпочитает травяную бродиловку, но можно накормить и напоить растения также компостным чаем.

Найефективніше внесення бору через позакореневі підживлення, коли добриво потрапляє безпосередньо на лист і максимально засвоюється рослиною.

Загнута коронка на виноградній лозі — основний індикатор здатності втечі по навантаженню: якщо випрямилася передчасно — треба забирати зайве гроно, інакше не вигодує.

Причин передчасного випрямлення коронок навесні та на початку літа кілька, а саме: перевантаження (або суцвіттями, або пагонами); нестача поживних елементів; дефіцит вологи.

Залишки розсади, якої забракло місця, можна підсадити на сусідні грядки, де місцями не зійшла морква, буряк та інші овочеві культури.

Чи не помітили на томатах величезні пасинки? Чи не викидайте їх, а поставте в банку з водою прямо на грядці, під рослинами. Через 7-10 днів пасинки дадуть коріння, а деякі навіть квіти, і їх можна висадити в ґрунт. Дуже зручно так розмножувати розсаду гібридних томатів, які цього сезону коштували від 25 гривень за рослину в горщику.

Як приготувати компостний чай

У період активного розвитку овочевих культур рослини найбільше потребують азоту. Крім традиційної трав’яної бродилівки, можна приготувати компостний чай.

Вам знадобиться будь-яка свіжа трава, якою заповнюють пакет для сміття, зав’язують його, роблять кілька отворів у різних місцях і залишають під деревом. Через тиждень, внаслідок ферментації, виходить трав’яна маса, що нагадує гній. На відміну від трав’яної бродилівки це добриво не має специфічного запаху. Ферментованою травою наповнюють велике відро на третину, заливають 10 л води і ретельно перемішують.

Під кожну рослину томату, огірка, перцю, баклажану, капусти та інших овочевих культур на грядці або в теплиці достатньо 1 літра розчину по зволоженому ґрунту.

Боротьба зі слимаками обприскуванням рослин аміаком

Хорошу ефективність у боротьбі зі слимаками показав 10-відсотковий розчин аміаку. Причому аміак набагато ефективніший, ніж агресивні хімічні засоби.

Ще однією перевагою цього засобу є те, що його можна сміливо використати під час збирання врожаю. Для приготування захисного засобу потрібно розвести в одному літрі води 3 столові ложки аміаку і обприскати розчином місця скупчення слимаків, перебуваючи при цьому з підвітряного боку, щоб самому «не підбадьоритися».

Ефективність засобу обумовлена тим, що слимакам не подобається різкий запах аміаку, а потрапляння засобу на їх покриви викликає сильні опіки, що призводять до загибелі шкідників. Тому краще такі роботи проводити пізно ввечері, коли шкідник розпочинає свою діяльність.

Виноградник: як контролювати появу грибкових захворювань

Троянди на виноградниках висаджують не тільки для краси, вони є чудовим індикатором, який попереджає виноградаря про швидку появу грибкових захворювань.

Виноградарі також зауважили, що якщо на листі хмелю, хрону, берізки, магонії падуболістної або споришу з’явилася перша пляма борошнистої роси — це сигнал до обприскування виноградника, оскільки створені сприятливі умови для проростання спор оідіуму.

Профілактика та захист рослин без отрутохімікатів

При постійній профілактиці (не рідше одного разу на 7-10 днів) проти багатьох хвороб та шкідників є управа без застосування «забійних» отрутохімікатів. Безперечною перевагою народних і біопрепаратів є їх відносна безпека, тому що плоди можна вживати вже на другий день.

Смородина. З борошнистою росою на смородині можна боротися опудрювання кущів золою. Для кращого прилипання золи робити це потрібно відразу після дощу, доки лист мокрий. Дочекавшись сухої погоди, обприскують баковою сумішшю з біопрепаратів: біологічний фунгіцид Фітоцид (100 г), гумати (10 г) та прилипач Ліпосам (15 г) на 10 літрів дощової води.

Проти склянки на кущах чорної смородини, аґрусу та йошти використовують Актофіт із розрахунку 80 грамів на 10 літрів дощової води.

Протягом усього вегетаційного періоду проти попелиці обприскують кущі баковою сумішшю з Бітоксибацеліну (100 г), Лепідоциду (100 г), Ліпосаму (15 г) і гуматів (для підживлення) на 10 літрів води. Допомагає впоратися зі шкідником та Актофітом.

Натуральне добриво для підживлення цибулі та часнику

Щоб отримати хороший урожай часнику та цибулі, у червні необхідно провести три підживлення, які не коштуватимуть вам жодної копійки.

Для приготування натурального добрива літр деревної золи залийте дев’ятьма літрами води та додайте 1 літр свіжої трав’яної бродилівки. Вік свіжого трав’яного настою має становити 7-10 днів. Ретельно перемішайте розчин і пролийте грядки з часником та цибулею. Розчин фільтрувати не потрібно, його можна використовувати в суху та дощову погоду, в холод та спеку.

Як правильно приготувати бордоську суміш

Попри безліч готових фунгіцидів, бордоська суміш, як і раніше, є популярною серед садівників і виноградарів. Однак навіть після фільтрування сопло обприскувача часто забивається.

Правильно приготовлена бордоська суміш обприскувач не забиває. Перевірений робочий розчин, наприклад, одновідсоткової бордоської суміші, готують так:

  • мідний купорос — 100 грамів;
  • комова негашене вапно — 120-140 грамів.

Розчиняють мідний купорос у трьох літрах гарячої води (70-80 градусів). У неметалевій (!) ємності гасять вапно в 1,5-2 літрах гарячої води, помішують дерев’яною палицею, доки пройде реакція. Залишають на кілька хвилин і зливають із осаду, що сталося. Якщо осаду багато, то вапно неякісне, і потрібно різницю заповнити новим вапном. У результаті виходить вапняне молоко. Вливають у вапно мідний купорос, помішуючи. Доводять холодною водою до 10 л.

Зміцнення шпалерних стовпчиків цементним розчином

При влаштуванні шпалер та арок для винограду, плетистих рослин або огородження дачної ділянки часто застосовують сталеві труби.

При збільшенні вегетативної маси рослин та загальної ваги врожаю навантаження на труби зростає, і вони починають гнутися. Дачні умільці завжди знаходять зручне рішення із мінімальними витратами. Всередину металевої труби через лійку (баклажка без дна) заливається цементно-піщаний розчин (співвідношення від 1:1 до 1:4). Для пластичності до розчину слід додати рідке мило з розрахунку 2 чайні ложки на відро води. Щоб уникнути утворення повітряних пробок, розчин заливають порціями, постійно обстукуючи трубу молотком.

Коли цемент застигає, він розширюється всередині труби, і виходить внутрішня напруга металу. Опора стає схожою на товсту струну, яка дзвенить при ударі. Навіть при великій висоті опори (вище 2,5 метра) та діаметрі 45-50 міліметрів під навантаженням опора може нахилятися, але після зняття врожаю вона знову випрямиться.

Мінеральне підживлення томатів для сильної зав’язки

Універсального мінерального добрива для підживлення томатів під час цвітіння та утворення плодів немає. Адже землі у всіх різні, умови догляду також індивідуальні.

Однак є три елементи, які під час утворення плодів потрібні найбільше: калій, азот та кальцій у співвідношенні 1:0,5:0,5. Також необхідний 0,1 від кількості калію фосфор, але монофосфат калію дуже дорогий і його цілком може замінити трав’яна бродилівка.

Тому зараз томатам дуже потрібна калієва селітра: 2 столові ложки на 10 літрів води або по одній столовій ложці калієвої селітри та сульфату калію. Під рослину по вологому ґрунту вносять 0,5 літра розчину. Чуйні на таке підживлення також баклажани, перці та огірки.

Не менш хорошим калійним підживленням для томатів є зольний розчин: 1 літр золи на 10 літрів води плюс 200 мілілітрів 9-відсоткового оцту. Під кожну рослину вносять 1 літр зольно-оцтового розчину. Крім того, він містить додаткову кількість кальцію. Якщо томати зажували, замініть калієву селітру на сульфат калію: 2 столові ложки на 10 літрів води.

Читайте також:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Прогноз погоди: до чого готуватись одеситам 19 вересня

За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 19 вересня 2024 року, в… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

В Україні можливий потужний землетрус – він захопить і Одесу: прогноз

Кандидат геологічних наук Сергій Кадурін не виключає, що в Україні може статися сильний землетрус, який… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеські школярі отримуватимуть по 10 тисяч: хто і коли

В Одесі школярі, чиї батьки загинули, захищаючи Україну від російських окупантів, щороку отримуватимуть від міста… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеська Книжка називатиметься інакше (відеофакт)

Хвиля дерусифікації, що захлеснула Одесу, дісталася і до знаменитого Книжкового ринку (він же – Книжка).… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеська міськрада виділила на допомогу ЗСУ сотні мільйонів гривень

Одеська міська рада у ході сесії, що відбулася сьогодні, 18 вересня 2024 року, виділила понад… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

В Одесі відремонтують узвіз Марінеско: коли почнуть ремонт і скільки він триватиме

Сьогодні, 18 вересня 2024 року, на черговій сесії Одеської міськради ухвалили рішення щодо ремонту злощасного… Читати далі

2024-09-18