Новини

Катастрофа з морською водою: екологи дали прогноз, що найгірше ще попереду (відео)

Вода біля одеського узбережжя змінила колір. Також упала солоність води. А запахом вона більше нагадує річкову. Також на узбережжі щодня викидає сміття, яке несе течією з Каховського водосховища.

Екологи кажуть, найгірше попереду: температура повітря стрімко піднімається, тому в морі дуже активно цвітуть водорості. Деякі фахівці прогнозують, що загине багато риби, креветок, мідій та рапанів, повідомляють у ТСН.

В Одесі вже заборонили відвідувати пляжі та продавати морепродукти.

Морська вода біля одеського узбережжя вже змінила колір, екологи кажуть, що в морі почалися цвітіння. Все через прісну, забруднену воду, яку принесло з підірваного росіянами водосховища. Наразі фахівці перевіряють рівень солоності води, який упав у кілька разів.

“Показує солоність більше трьох проміле, хоча влітку десь до 15 має бути. Тобто зараз у три-п’ять разів нижче за норму”, — кажуть фахівці.

Це вже не звична солона морська вода і в ній ідеальні умови для розмноження синьо-зелених водоростей. Їхня шкода в тому, що вони порушують у воді кисневий баланс, через них вода змінює колір та запах. Також не вистачає кисню рибам і вони гинуть.

“Море не пахне, це річкова вода, а по-друге, токсичні цвітіння. Загроза саме в тому, що ці живі істоти розвиваються, вони поглинають кисень. Загроза у тому, що це спричиняє масові заморні явища”, — пояснює еколог Владислав.

Також у морі виявлено кишкову паличку, астровірус та холероподібний вібріон. Холеру він не викликає, а ось гострі кишкові інфекції може викликати. Людям не радять навіть заходити у воду.

“Ми бачимо забруднення морської води, це відзначається як за мікробіологічними показниками, так і вірусологічними. Неможливе користування морською водою — це купання в морі та вживання чорноморської риби й морепродуктів у їжу”, — кажуть у Центрі контролю та профілактики хвороб.

В Інституті екології моря намагаються спрогнозувати, чи впорається Чорне море з такою навалою сміття та прісної води.

“Море це переробить, але на це потрібен час. На це піде не один чи два роки. Зараз ми на етапі оцінки, а наступний крок буде прогнозом”, — кажуть вчені.

За прогнозами фахівців, на початку тижня до узбережжя течія може принести нафтопродукти, які змило з машинного відділення Каховської ГЕС. Якщо море забрудниться ще й паливом, про купання можна буде забути надовго.

Читайте також:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Одеський шпиталь для ветеранів реконструюватиме компанія, яку вже ловили на махінаціях

ТОВ «Консалтинг-Буд» стане виконавцем реконструкції частини будівлі Одеського шпиталю для ветеранів на Фонтанській дорозі. Вартість… Read More

05-07-2025 в 08:32
  • Новини

Ветеранів з Одеси звільнили від податків на житлову нерухомість: подробиці

Одеська міськрада ухвалила рішення, що звільняє учасників бойових дій і родини загиблих захисників від сплати… Read More

05-07-2025 в 07:33
  • Positive News

Одеський гумор: базарні голуби та яйця від котів

Вітаємо з суботою, друзі! Час відпочити та посміятися від душі! Ми підготували для вас добірку… Read More

05-07-2025 в 06:11
  • Новини

Тихий космос: прогноз магнітних бур на 5 липня

У суботу, 5 липня 2025 року, істотних магнітних бур на Землі не очікується. День обіцяє… Read More

05-07-2025 в 05:43
  • Новини партнерів

Де замовити смачну піцу в Одесі: огляд кращих доставок міста

Піца давно стала не просто улюбленою стравою мільйонів, а справжнім символом затишку, відпочинку та смачного… Read More

04-07-2025 в 23:52
  • Новини партнерів

Як підвищити ціну на свої послуги лешмейкера і не втратити клієнтів?

Правильне підвищення цін залучає платоспроможних клієнтів та підвищує прибутковість бізнесу. Головне — діяти стратегічно. Read More

04-07-2025 в 23:01