Новини Одеси та Одеської області

П’ять одеситок, яких не привітають із 8 Березня

П’ять одеситок, яких не привітають із 8 Березня

В Одесі є жінки, які, швидше за все, цього свята Весни, залишаться без уваги. А деякі з них дуже відомі і популярні не лише серед городян, а й у всьому світі. Кореспондент «Одеського життя» відвідав п’ять найвідоміших «одеситок».

Тітка Соня з «Привозу»

тітка Соня з привозу

У центрі рибного ряду знаменитого ринку «Привоз» знаходиться пам’ятник «Тете Соні». Його відкрили тут 2006 року. Автор скульптури Ігор Івченко розповів, що такий він зобразив знамениту «рибачку Соню» на пенсії. З іншого боку, скульптура виконує роль своєрідного талісмана для покупців. Якщо в кишеньку Тітки Соні кинути монетку, то з міських чуток вам обов’язково пощастить зі знижкою. Але тільки якщо ви збираєтеся отоваритися на Привозі. Цікаво ще й те, що монетки, які кидають у кишеньку, потрапляють у спеціальну коробку, яка знаходиться в області подола спідниці Соні. І коли приходять співробітники Привозу, щоб звільнити цю коробочку від монет — продавці жартівливо кажуть: О! Гінекологи прийшли!».

Морячка

Морячка

Пам’ятник дружині моряка встановлено у 2002 році на Морвокзалі. Скульптура зображує жінку з дитиною, які махають своїм коханим, чи проводжаючи, чи зустрічаючи їх з походу. За словами автора пам’ятника Олександра Токарєва, скульптура відтворює якесь почуття очікування коханого чоловіка та батька. Драматизм пам’ятнику надає табличка зі словами з вірша одеського поета Івана Рядченка:

«Той, що в нелегку годину смутку,
Коли йдуть кораблі,
Вся залишається на причалі
У спокусливій землі».

Цікавий факт: для скульптури позувала справжня балерина, яка невдовзі після відкриття пам’ятника пішла працювати до Одеської міської ради.

Катерина Велика

Катерина Велика

Цього року Катерина точно не отримає вітання. Рішенням одеської міськради пам’ятник знесли. На його місці зараз встановлено прапор України.

У центрі Катерининської площі знаходиться пам’ятник Катерині II, яка своїм указом 1794 року, започаткувала заснування міста Одеса та порту. Пам’ятник встановили вдячні одесити 1900 року. Однак після приходу до влади більшовиків його знесли. А на місці Катерини встановили погруддя Карла Маркса. Але городяни дуже любили Маркса і щодо нового меморіалу часто здійснювалися акти вандалізму. Тому Маркса на площі замінили пам’ятником Потьомкінцям. Весь цей час залишки пам’ятника (фігури фаворитів та бронзова голова Катерини) перебували у краєзнавчому музеї. А у 2007 році, під час проекту «Про комплексну реставрацію та благоустрій Катерининської площі міста Одеси з відтворенням її історичного вигляду», Катерина знову зайняла свій постамент. Відновлена пам’ятка майже нічим не відрізняється від оригіналу.

Віра Холодна

віра холодна

Віра Холодна була відомою і дуже популярною у одеситів зіркою німого кіно. Вона приїхала до нашого міста у 1918 році для зйомок чергового фільму. Але сильно захворіла — як з’ясували лікарі, грипом «іспанка» від якого на той час померло більше людей, ніж на полях битви під час Першої світової війни. Останні дні свого життя вона провела на орендованій квартирі на Соборній площі і в 1919 році померла. Тут же у 2003 році їй встановили пам’ятник. До бронзової скульптури досі приносять квіти. До речі, до 8 Березня їй все ж таки дістався невеликий букет тюльпанів. Вже підсохлий, але все ж…

Одеса-Мама

Одеса-Мама

Ще одна улюблена жінка одеситів — це, звичайно, сама Одеса-Мама. Пам’ятник улюбленому місту одесити відкрили у 2000 році до Саду скульптур. Підійшли до цього, як завжди, з любов’ю та гумором. Тут Одеса зображена на трьох китах: медицині, торгівлі та мистецтві. У руках віна тримає п’ятьох засновників міста (Дюк де Рішельє, Йосип Дерібас, Франц Деволан, Олександр Ланжерон та Михайло Воронцов). А оскільки кожна одеситка має трохи вітру в голові, голову Одеси прикрасили вітрилами.

Пам’ятайте про своїх жінок і у свята, і у звичайні дні, даруйте їм квіти та свою увагу! Зі Святом дорогі жінки!

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції