Новини Одеси та Одеської області

Чому кішки рухають вухами незалежно одне від одного

Чому кішки рухають вухами незалежно одне від одного

Шанувальники кішок напевно бачили, що їхні пухнасті улюбленці здатні рухати своїми вухами незалежно одне від одного. На перший погляд може здатися, що цей процес відбувається мимоволі і не пов’язаний з якимись особливими здібностями улюбленців. Однак ученим вдалося з’ясувати, з чим пов’язані ці кумедні рухи.

Про це повідомляють свіжі новини від Meta.ua. Інформація напевно зацікавить тих, хто любить спостерігати за своїми домашніми тваринами.

Основні причини руху вухами

Вчені визначили, що основною причиною, через яку коти починають рухати вушками є необхідність достеменно визначити, які звуки вони чують. Коли вони спрямовують вуха в той бік, де знаходиться джерело звуку, їхній слух поліпшується на 15-20%. Новина про дослідження вчених викликала інтерес читачів і, особливо, господарів домашніх улюбленців.

Коли котячі вуха повертаються, задіюється більш як три десятки м’язів, що дозволяють здійснювати поворот на 180 градусів. Кішки, на відміну від людей, мають великий частотний діапазон сприйняття, який становить 45000 – 65000 Гц. Вони здатні сприймати багато звуків на більш високих і низьких частотах, ніж люди. Слід зазначити, що ні собаки, ні кролики не мають такої здатності.

У собак під час руху вухами використовується тільки 18 м’язів. Діапазон частот, у якому вони можуть чути звуки, становить 30000 – 40000 Гц.  У деяких порід він може бути ширшим, але це виняток.

Що стосується кроликів, то вони можуть повертати вухами незалежно одне від одного на 270 градусів. Тому в них виходить чути кілька звуків одночасно, які виходять від різних джерел. У певному сенсі слух у кроликів навіть кращий, ніж у людини або собак, оскільки діапазон частот становить від 360 – 42000 Гц.

Як за вухами розпізнати емоції котів

Ще однією важливою особливістю кішок є те, що, якщо вони спрямовують вуха вперед, значить у цей момент відчувають позитивні емоції. У такі моменти вони налаштовані на спілкування з людьми та задоволені тим, що господар звернув на них увагу.

Якщо ж кішка витягує вушка вгору й уважно дивиться вдалину, значить вона чує якісь звуки, які здаються їй цікавими. Якщо рухи вухами відбуваються швидко, значить у вихованця виникло бажання пополювати. У цей час можна розважити його цікавою грою.

Коли кішка налякана, її вуха спрямовані в сторони. У такому стані вона може проявити агресію, тому краще не чіплятися до неї і залишити на якийсь час, поки вона не заспокоїться.

Якщо вушка виглядають приплющеними й спрямовані назад, значить кішка готується до нападу. Її краще не чіпати, оскільки вона може вкусити або подряпати. Для того, щоб визначити, що кішка перебуває в агресивному стані, можна також звернути увагу на її позу. Якщо у тварини спина вигнута, хвіст спрямований донизу, вона дивиться на людину впритул і видає шиплячі звуки, то з нею потрібно бути обережнішою.

Коли у кішки вуха опущені та повернуті назовні, то вона найімовірніше себе погано почуває. Це не слід залишати без уваги й в разі погіршення стану звернутися до ветеринара.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції