Податок на нерухомість приносить недостатньо грошей бюджету і є одним із найменш ефективних, заявив Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.
Чому так відбувається? Власники нерухомості, які повинні сплачувати цей податок, часто не одержують відповідних квитанцій. А у разі несплати система також їх «не бачить», а тому не накладаються штрафи.
На думку Гетманцева, вирішити проблему допоможе активніша робота місцевих громад над інвентаризацією об’єктів оподаткування.
Нагадаємо, податок на нерухомість було впроваджено у 2020 році. Платити його мусять власники квартир площею понад 60 квадратних метрів і приватних будинків площею понад 120 квадратних метрів.
Розмір податку прив’язаний до показника мінімальної зарплати, але не за поточний, а за минулий рік. Це пов’язано з тим, що цього року сплата провадиться за попередній рік. Наприклад, 2024-го треба платити за 2023-й.
Максимальна ставка податку становить 1,5% від розміру мінімальної зарплати за кожен «зайвий» квадратний метр. Весь 2023 рік мінімалка становила 6700 гривень, і цього року треба буде заплатити 100,5 гривні за квадрат (6700÷100х1,5=100,5). Це межа, яку не можна перевищувати, але ставки може змінити місцева влада. Зазвичай квитанції надходять до 1 липня, а заплатити треба до 1 вересня.
Як кажуть у податковій, якщо квитанція не прийшла, але площа квартири вища за «норму», власники зобов’язані самі звертатися до чиновників. Але часто люди не звертаються, бо за це немає фінансових санкцій.
Ви також можете дізнатися: Програма «Відновлення»: хто ще отримає компенсацію за зруйноване житло?
У середу, 21 листопада, Повітряні сили ЗСУ заявили про удар по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою.… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More