Статті

Чи шкідлива газована вода для зубів – результати дослідження

Вчені довели, що газована вода не така вже й нешкідлива, як прийнято вважати, оскільки через дуже високий рівень кислотності здатна руйнувати зубну емаль, особливо якщо вживати її занадто часто. У той же час є різниця між звичайним газуванням та більшістю інших напоїв, особливо солодких.

Про це пише американське видання The Washington Post.

Що шкідливіше – газована вода чи сік?

Варто зазначити, що газована вода, незалежно від того, газують її природним або штучним способом, містить розчинений вуглекислий газ, який у ході хімічної реакції перетворюється на вуглецеву кислоту. Це надає напою шипучості і робить його більш кислим, ніж звичайна вода.

Відомо, що вода має нейтральний рівень кислотності (pH) – 7 (за шкалою кислотності), тоді як у кави цей показник становить 5, у лимонного соку або смузі – від 2 до 3,4, у вина та оцту – 3,6, а у шлункової кислоти – 1. А напої, pH яких нижче 4, можуть збільшувати ризик ерозії зубів.

При цьому дослідження, проведене в 2016 році, показало, що більшість протестованих вченими напоїв, таких як напої для спортсменів, газовані напої, соки, фруктові пунші та ароматизована вода, мали pH нижче 4, а деякі – і нижче 3. Експерти відзначають: якщо вживати напої з низьким pH щодня, ризик проблем із зубами зростає, але якщо не захоплюватися, серйозних проблем вони не створять.

А ось додавання ароматизаторів, особливо цитрусових, знищує рівень pH.

Як часто можна пити газовану воду

Загалом газована вода вважається найкращою альтернативою спортивним напоям, солодким газованим напоям або фруктовим пуншам. Однак важливо враховувати, що часте її вживання може впливати на здоров’я зубів.

За словами стоматологів, бульбашки газу роз’їдають зубну емаль і згодом зуби стають болючі, жовті та з тріщинами. Тому газовану мінеральну воду рекомендується пити через соломинку, щоб вона не контактувала із зубами.

Також вчені зазначають, що повторне споживання газованої води з пляшки протягом дня може знижувати рівень рН у роті та збільшувати ризик ерозії.

Американські вчені рекомендують уникати регулярного споживання більш ніж двох-трьох пляшок газування на день. Особливо важливо враховувати це тим, хто має ризик ерозії зубів. Пацієнтам рекомендується звертатися до свого стоматолога для визначення впливу їх звичок, зокрема, частого вживання газованих напоїв на зубну емаль.

Раніше ми розповідали, скільки потрібно пити води в холодну пору року, а також чи можна пити кип’ячену воду.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

В Одеському районі 20 травня біля доби не буде води: перелік адрес

20 травня у низці населених пунктів біля Одеси буде тимчасово припинене водопостачання. Причина — аварійні… Read More

19-05-2025 в 22:36
  • Статті

Фестиваль «Одесі-610». День третій: історична література, історичні знахідки (фоторепортаж)

Третій день фестивалю «Одесі-610» подарував одеситам нові знання, емоції та можливості для творчості. Гостям запропонована… Read More

19-05-2025 в 21:44
  • Новини

Розмова Трампа з Путіним: президент США наголошує на негайних мирних переговорах

Ввечері 19 травня відбулася телефонна розмова американського президента Дональда Трампа з правителем РФ Володимиром Путіним.… Read More

19-05-2025 в 21:29
  • Новини

Чи буде знову дощ: прогноз погоди на вівторок, 20 травня

У вівторок, 20 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується досить тепла погода… Read More

19-05-2025 в 20:27
  • Новини

Одесити можуть отримати допомогу від NRC: що для цього потрібно

Норвезька рада у справах біженців (NRC) оголосила про відкриття нового етапу реєстрації на грошову допомогу… Read More

19-05-2025 в 19:33
  • Новини

Одеські медики провели щорічні змагання з надання допомоги

В Одесі відбулися щорічні навчально-практичні змагання серед працівників екстреної медичної допомоги. У межах заходу медикам… Read More

19-05-2025 в 18:33