Статті

Чи правильно ми чистимо зуби: відповідь стоматологів шокує

Чищення зубів – це щоденний звичний ритуал, і тому багато хто з нас навіть не підозрює, що виконує його неправильно. Однак, попереджають стоматологи, тривале ігнорування гігієни порожнини рота може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям. Отже, за якими ознаками можна дізнатися, що ми чистимо зуби неправильно і як це потрібно робити?

На думку стоматологів, неправильне чищення зубів – дуже поширена проблема, що часто призводить до запалення ясен або карієсу. Але проблемою може бути не лише неправильна техніка чищення, а й невдало підібрана щітка чи зубна паста.

Як дізнатися, що ви чистите зуби неправильно

Першим знаком того, що ви неправильно чистите зуби є наліт. Якщо він залишається і після процедури, це означає, що вам потрібно дізнатися про нові техніки чистки. Особливо важливо звертати увагу на наліт між зубами та на лінії ясен, адже він може призвести до запалення ротової порожнини.

Ще одна ознака – неприємний запах із рота. Якщо він не зникає, незважаючи на регулярне чищення зубів, ймовірно, у вас у роті залишилися бактерії та частинки їжі. Крім того, на погану чистку вказують і проблеми з яснами – спробувати чистити зуби інакше слід, якщо ясна постійно болять, кровоточать, червоніють і набрякають.

Якщо ваші зуби пожовтіли або змінили колір, це також може бути причиною неналежної гігієни.

Також погане чищення призводить до надмірної чутливості зубів, і вони болять при вживанні холодної, гарячої або солодкої їжі.

Як чистити зуби правильно

На ефективність чищення зубів дуже сильно впливає вибір зубної щітки. Експерти радять вибирати м’яку щітку з маленькою головкою, щоб вона могла легко діставатися всіх ділянок рота. А деякі ратують за вибір електричної зубної щітки.

Стоматологи радять чистити зуби двічі на день щонайменше дві-три хвилини, один зуб за раз, розташовуючи щітку під кутом 45 градусів до ясен і систематично обробляючи зуби по одному, щоб жодна ділянка не було пропущено.

Також зверніть увагу на ту зубну пасту, яку ви використовуєте. Лікарі рекомендують пасту з фтором, тому що він допомагає зміцнити зубну емаль і зробити її стійкішою до карієсу.

Читайте також:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 20 вересня: трохи потеплішає

Завтра, у п'ятницю, 20 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується невеликий дощ… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Куди очі дивляться: як організувати відпустку восени?

Не любите пекуче літнє сонце? Активно працюєте влітку і немає часу на відпустку? Тоді відпочинок… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Юний художник з Одещини створює галерею захисників України

Шістнадцятирічний Назар Ковальчук з невеличкого села Вербове Ананьївської громади з дитинства бореться з важкою недугою,… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Затверджено проєкт утримання парку імені Шевченка: що це означає

На пленарному засіданні сесії Одеської міської ради було затверджено новий проєкт утримання центрального парку імені… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Узимку в Україні може не бути світла по 18 годин на добу, – прогноз ООН

За прогнозами Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) цієї зими в Україні… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19