Статті

Чи правильно ми чистимо зуби: відповідь стоматологів шокує

Чищення зубів – це щоденний звичний ритуал, і тому багато хто з нас навіть не підозрює, що виконує його неправильно. Однак, попереджають стоматологи, тривале ігнорування гігієни порожнини рота може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям. Отже, за якими ознаками можна дізнатися, що ми чистимо зуби неправильно і як це потрібно робити?

На думку стоматологів, неправильне чищення зубів – дуже поширена проблема, що часто призводить до запалення ясен або карієсу. Але проблемою може бути не лише неправильна техніка чищення, а й невдало підібрана щітка чи зубна паста.

Як дізнатися, що ви чистите зуби неправильно

Першим знаком того, що ви неправильно чистите зуби є наліт. Якщо він залишається і після процедури, це означає, що вам потрібно дізнатися про нові техніки чистки. Особливо важливо звертати увагу на наліт між зубами та на лінії ясен, адже він може призвести до запалення ротової порожнини.

Ще одна ознака – неприємний запах із рота. Якщо він не зникає, незважаючи на регулярне чищення зубів, ймовірно, у вас у роті залишилися бактерії та частинки їжі. Крім того, на погану чистку вказують і проблеми з яснами – спробувати чистити зуби інакше слід, якщо ясна постійно болять, кровоточать, червоніють і набрякають.

Якщо ваші зуби пожовтіли або змінили колір, це також може бути причиною неналежної гігієни.

Також погане чищення призводить до надмірної чутливості зубів, і вони болять при вживанні холодної, гарячої або солодкої їжі.

Як чистити зуби правильно

На ефективність чищення зубів дуже сильно впливає вибір зубної щітки. Експерти радять вибирати м’яку щітку з маленькою головкою, щоб вона могла легко діставатися всіх ділянок рота. А деякі ратують за вибір електричної зубної щітки.

Стоматологи радять чистити зуби двічі на день щонайменше дві-три хвилини, один зуб за раз, розташовуючи щітку під кутом 45 градусів до ясен і систематично обробляючи зуби по одному, щоб жодна ділянка не було пропущено.

Також зверніть увагу на ту зубну пасту, яку ви використовуєте. Лікарі рекомендують пасту з фтором, тому що він допомагає зміцнити зубну емаль і зробити її стійкішою до карієсу.

Читайте також:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Війна, день 1184: Росія планує захопити два великих міста України

У четвер, 22 травня 2025 року, розпочалася 1184-та доба з початку широкомасштабної збройної агресії Російської… Read More

22-05-2025 в 09:33
  • Новини

На Одещині попрощаються з 22-річним захисником

Сьогодні, 22 травня, Старокозацька громада проводить в останню путь свого земляка Сергія Олександровича Міщенка. Життя… Read More

22-05-2025 в 08:31
  • Новини

Енергетичне майбутнє Одеської області: Данія відправляє обладнання для Тилігульської станції

Компанія Vestas готує до відправлення перші компоненти для другої черги Тилігульської вітроелектростанції - найбільшого вітропарку… Read More

22-05-2025 в 07:34
  • Новини

Колишній в’язень гетто і хранитель пам’яті Голокосту стане новим почесним громадянином Одеси

Голова регіональної асоціації євреїв – колишніх в'язнів гетто і нацистських концтаборів 89-річний Роман Шварцман, який… Read More

22-05-2025 в 07:12
  • Новини

Березівка Одеської області планує очистити стічні води та врятувати річку Тилігул

Міська рада Березівки Одеської області ініціювала проєкт будівництва сучасних очисних споруд, щоб припинити забруднення річки… Read More

22-05-2025 в 06:42
  • Новини

Одеський гумор: Коли президенти базікають, а народ – сміється

Привіт, незламні одесити! Давайте не падати духом і сьогодні, тим більше, що до вихідних уже… Read More

22-05-2025 в 06:11