Статті

Чи правильно ми чистимо зуби: відповідь стоматологів шокує

Чищення зубів – це щоденний звичний ритуал, і тому багато хто з нас навіть не підозрює, що виконує його неправильно. Однак, попереджають стоматологи, тривале ігнорування гігієни порожнини рота може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям. Отже, за якими ознаками можна дізнатися, що ми чистимо зуби неправильно і як це потрібно робити?

На думку стоматологів, неправильне чищення зубів – дуже поширена проблема, що часто призводить до запалення ясен або карієсу. Але проблемою може бути не лише неправильна техніка чищення, а й невдало підібрана щітка чи зубна паста.

Як дізнатися, що ви чистите зуби неправильно

Першим знаком того, що ви неправильно чистите зуби є наліт. Якщо він залишається і після процедури, це означає, що вам потрібно дізнатися про нові техніки чистки. Особливо важливо звертати увагу на наліт між зубами та на лінії ясен, адже він може призвести до запалення ротової порожнини.

Ще одна ознака – неприємний запах із рота. Якщо він не зникає, незважаючи на регулярне чищення зубів, ймовірно, у вас у роті залишилися бактерії та частинки їжі. Крім того, на погану чистку вказують і проблеми з яснами – спробувати чистити зуби інакше слід, якщо ясна постійно болять, кровоточать, червоніють і набрякають.

Якщо ваші зуби пожовтіли або змінили колір, це також може бути причиною неналежної гігієни.

Також погане чищення призводить до надмірної чутливості зубів, і вони болять при вживанні холодної, гарячої або солодкої їжі.

Як чистити зуби правильно

На ефективність чищення зубів дуже сильно впливає вибір зубної щітки. Експерти радять вибирати м’яку щітку з маленькою головкою, щоб вона могла легко діставатися всіх ділянок рота. А деякі ратують за вибір електричної зубної щітки.

Стоматологи радять чистити зуби двічі на день щонайменше дві-три хвилини, один зуб за раз, розташовуючи щітку під кутом 45 градусів до ясен і систематично обробляючи зуби по одному, щоб жодна ділянка не було пропущено.

Також зверніть увагу на ту зубну пасту, яку ви використовуєте. Лікарі рекомендують пасту з фтором, тому що він допомагає зміцнити зубну емаль і зробити її стійкішою до карієсу.

Читайте також:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

Який інтернет обрати під час відключень світла?

У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More

2024-11-21
  • Новини

Завідувачку дитячої лікарні в Одесі викрили на хабарі

В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More

2024-11-21
  • Авторський блог

Андрій Вишинський — одесит на прізвисько «Ягуарович»: історія ката і «ланцюгового пса» диктатора

22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More

2024-11-21
  • Новини

Частина Одеси у п’ятницю залишиться без води: кому потрібно зробити запаси

У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More

2024-11-21
  • Новини

ЮНЕСКО відреагувала на звернення одеситів щодо збереження історичних пам’яток

В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More

2024-11-21
  • Новини

Одеса без світла: чи працюватимуть графіки 22 листопада (ОНОВЛЕНО)

Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More

2024-11-21