Всі ми практично щодня здійснюємо покупки. І може так статися, що ви ненавмисно розбили, зломали або ще якось пошкодили товар. При цьому до вас підходить продавець або навіть охоронець і змушує заплатити за нього. Що робити у подібних випадках, розповіли у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Києві.
У відомстві наголошують: згідно із статтею 17 Закону України «Про захист прав споживачів», ніхто не може змусити покупця купувати непотрібний чи неякісний товар.
Крім того, за весь товар у магазині – за його цілісність та товарний вигляд – несуть відповідальність працівники магазину. Отже, вони відповідають за нього, поки хтось не сплатить його вартість на касі, говорить та ж стаття 17. І, варто зазначити, часто інциденти з ненавмисним псуванням товару покупцями трапляються через те, що товар або погано складний, або просто не вміщується на полицях.
Якщо вас все одно змушують платити за ненавмисно пошкоджений товар, вимагайте переглянути записи з камер відеоспостереження, які допоможуть довести, що покупець пошкодив упаковку товару ненавмисно.
Якщо ж покупця однаково змушують платити, він має право викликати поліцію.
Насамперед, зазначають у відомстві, не треба забувати про те, що щодо товарів необхідно говорити лише з продавцями магазину. Тобто охоронець або технічний персонал не можуть регулювати ваші дії.
Що робити, якщо якийсь товар пошкодили не ви, але платити за нього змушують саме вас? В цьому випадку алгоритм дій ідентичний:
Провину покупця магазин має довести у суді, тому не піддавайтеся маніпуляціям адміністрації. Самостійно стягувати такі виплати працівники магазину не мають права – можуть лише зафіксувати факт пошкодження свого майна.
Якщо до вас підійшов власник закладу, охоронець чи продавець із вимогою показати особисті речі, насамперед перевірте документи цієї особи.
Відповідно до Закону «Про захист прав споживачів», коли у охоронців виникають сумніви чи підозри щодо відвідувача супермаркету, вони мають стежити за товаром у торговому залі, а за діями покупця – за допомогою камер спостереження.
Викликати поліцію охоронець має право, якщо:
А споживачам важливо пам’ятати, що, вимагаючи провести обшук речей покупця без його згоди та без залучення поліції, охоронець порушує закон: відповідно до статті 29 Конституції України та статті 289 Цивільного кодексу України, кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність.
Читайте також:
Гроші від держави для малозабезпечених не завжди надходять вчасно. Причина – насамперед фінансують оборону, а… Read More
Із завтрашнього дня, 21 травня 2025 року, одеський трамвай №7 тимчасово припиняє роботу на час… Read More
Завтра, у середу, 21 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області істотних опадів синоптики… Read More
Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» пройде ювілейний 25-й раз. Цього разу подію приймуть Одеса… Read More
Одеса встановила партнерські відносини із німецьким містом Гейдельбергом. Така угода була укладена днями у рамках… Read More
Про одеські маршрутки пасажири здебільшого говорять з обуренням. Проте продовжують ними користуватися, сплачуючи за проїзд… Read More