Новини Одеси та Одеської області

Чи можна викликати працівника ЦНАП додому?

Чи можна викликати працівника ЦНАП додому?

Вже близько двох років одесити, які за станом на здоров’я не можуть відвідати Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), мають можливість скористатися безкоштовним сервісом «Доступні адмінпослуги».

У рамках соціальної програми співробітники центру оформлюють деякі документи вдома. Нещодавно Олена Зеленська поділилася інформацією про те, що у воєнний час виїзна адмінпослуга буде доступною і для мешканців Одеської області. Редакція «Одеського життя» спробувала дізнатися, чи це так?

Хто може скористатися?

Зручним та безкоштовним сервісом «Доступні адмінпослуги» можуть скористатися:

  • люди з інвалідністю,
  • люди похилого віку,
  • всі, хто за станом здоров’я тимчасово не може відвідати Центр надання адміністративних послуг.

Заявнику, який потребує цієї послуги, або його представнику (найближчому родичу, довіреній особі) необхідно подати до ЦНАП відповідну заяву. У ньому обов’язково вказати: номер телефону для зворотньої зв’язку, додати копію паспорта заявника та довідку, що підтверджує його постійну або тимчасову обмеженість у переміщенні.

Після розгляду заяви та погодження всіх необхідних даних до заявника має виїхати співробітник разом зі спеціальною мобільною цифровою валізою. А з недавньої заяви Олени Зеленської стало відомо, що сервіс «Доступні адмінпослуги» поступово впроваджуватиметься в громадах та віддалених населених пунктах, що особливо важливо під час війни. Найближчим часом пілотний проект вже мають намір запустити у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Луганській та Одеській областях.

Які послуги надають?

Ще у довоєнний час за допомогою сервісу «Доступні адмінпослуги» були можливі:

  •  реєстрація або зняття з реєстрації місця проживання;
  •  видача довідки про реєстрацію місця проживання та надання відомостей про зареєстрованих осіб;
  •  вклеювання фото;
  •  зміна персональних даних.

Також були послуги, які неможливо надати вдома як технічно, так і юридично. Це, наприклад, оформлення паспортів та нотаріальної довіреності, а також документів із земельного кадастру.

Чи можна зараз скористатися?

Щоб дізнатися, як працює виїзний сервіс «Доступні адмінпослуги» у воєнний час, ми дзвонили до ЦНАП за номерами (048) 70-55-555 і 15-35 . Але дзвінок обірвався. Також ми намагалися додзвонитися до Департаменту надання адміністративних послуг (048) 737-60-98, але там ніхто не відповів.

На час воєнних дій та через великий поток переселенців з інших областей України, громадян телефоном тимчасово не обслуговують. Співробітники консультують та обслуговують у відділеннях ЦНАПв режимі живої черги — з 10.00 до 15.00. Про це повідомили у Єдиному центрі звернення громадян (15-35).

Там порадили з усіх питань писати в онлайн-чат cnap.odessa.uaабо месенджер Департаменту надання адміністративних послуг у Фейсбуці.

Журналіст «Одеського життя» також особисто відвідала Центр надання адміністративних послуг (Косовська, 2д), щоб дізнатися, чи працює зараз у місті сервіс «Доступні адмінпослуги». У приймальні пояснили, що опція «виїзна послуга» стала недоступною ще в період карантину. Зараз сервіс не працює, тому що в країні війна, і ті послуги, які можна отримати дистанційно, — неактуальні (наприклад, реєстрація та зняття з місця реєстрації). Всі паспортні послуги займаються безпосередньо міграційною службою. /strong>

Журналіст також поцікавилася у співробітників ЦНАП планами щодо впровадження пілотного проекту «Доступні адмінпослуги» на Одещині. Проте такої інформації вони не володіють.

Крім того, «Одеське життя» зв’язалося з Міністерством цифрової трансформації, на сайті якого було опубліковано інформацію про проект «Доступні адмінпослуги» у деяких областях України. Але оператор гарячої лінії не зміг проконсультувати нас і попросив передзвонити до Міністерства соціальної політики, де на дзвінок так і не відповіли.

Наша редакція стежитиме за новинами сервісу «Доступні адмінпослуги» у місті та області та ділиться інформацією з читачами.

Виклик співробітника ЦНАП додому | Одеське Життя

Одесити, які станом на здоров’я не можуть відвідати ЦНАП, мають можливість скористатися безкоштовним сервісом «Доступні адмінпослуги» – Одеське Життя

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: