Вже близько двох років одесити, які за станом на здоров’я не можуть відвідати Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), мають можливість скористатися безкоштовним сервісом «Доступні адмінпослуги».
У рамках соціальної програми співробітники центру оформлюють деякі документи вдома. Нещодавно Олена Зеленська поділилася інформацією про те, що у воєнний час виїзна адмінпослуга буде доступною і для мешканців Одеської області. Редакція «Одеського життя» спробувала дізнатися, чи це так?
Хто може скористатися?
Зручним та безкоштовним сервісом «Доступні адмінпослуги» можуть скористатися:
- люди з інвалідністю,
- люди похилого віку,
- всі, хто за станом здоров’я тимчасово не може відвідати Центр надання адміністративних послуг.
Заявнику, який потребує цієї послуги, або його представнику (найближчому родичу, довіреній особі) необхідно подати до ЦНАП відповідну заяву. У ньому обов’язково вказати: номер телефону для зворотньої зв’язку, додати копію паспорта заявника та довідку, що підтверджує його постійну або тимчасову обмеженість у переміщенні.
Після розгляду заяви та погодження всіх необхідних даних до заявника має виїхати співробітник разом зі спеціальною мобільною цифровою валізою. А з недавньої заяви Олени Зеленської стало відомо, що сервіс «Доступні адмінпослуги» поступово впроваджуватиметься в громадах та віддалених населених пунктах, що особливо важливо під час війни. Найближчим часом пілотний проект вже мають намір запустити у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Луганській та Одеській областях.
Які послуги надають?
Ще у довоєнний час за допомогою сервісу «Доступні адмінпослуги» були можливі:
- реєстрація або зняття з реєстрації місця проживання;
- видача довідки про реєстрацію місця проживання та надання відомостей про зареєстрованих осіб;
- вклеювання фото;
- зміна персональних даних.
Також були послуги, які неможливо надати вдома як технічно, так і юридично. Це, наприклад, оформлення паспортів та нотаріальної довіреності, а також документів із земельного кадастру.
Чи можна зараз скористатися?
Щоб дізнатися, як працює виїзний сервіс «Доступні адмінпослуги» у воєнний час, ми дзвонили до ЦНАП за номерами (048) 70-55-555 і 15-35 . Але дзвінок обірвався. Також ми намагалися додзвонитися до Департаменту надання адміністративних послуг — (048) 737-60-98, але там ніхто не відповів.
На час воєнних дій та через великий поток переселенців з інших областей України, громадян телефоном тимчасово не обслуговують. Співробітники консультують та обслуговують у відділеннях ЦНАПв режимі живої черги — з 10.00 до 15.00. Про це повідомили у Єдиному центрі звернення громадян (15-35).
Там порадили з усіх питань писати в онлайн-чат cnap.odessa.uaабо месенджер Департаменту надання адміністративних послуг у Фейсбуці.
Журналіст «Одеського життя» також особисто відвідала Центр надання адміністративних послуг (Косовська, 2д), щоб дізнатися, чи працює зараз у місті сервіс «Доступні адмінпослуги». У приймальні пояснили, що опція «виїзна послуга» стала недоступною ще в період карантину. Зараз сервіс не працює, тому що в країні війна, і ті послуги, які можна отримати дистанційно, — неактуальні (наприклад, реєстрація та зняття з місця реєстрації). Всі паспортні послуги займаються безпосередньо міграційною службою. /strong>
Журналіст також поцікавилася у співробітників ЦНАП планами щодо впровадження пілотного проекту «Доступні адмінпослуги» на Одещині. Проте такої інформації вони не володіють.
Крім того, «Одеське життя» зв’язалося з Міністерством цифрової трансформації, на сайті якого було опубліковано інформацію про проект «Доступні адмінпослуги» у деяких областях України. Але оператор гарячої лінії не зміг проконсультувати нас і попросив передзвонити до Міністерства соціальної політики, де на дзвінок так і не відповіли.
Наша редакція стежитиме за новинами сервісу «Доступні адмінпослуги» у місті та області та ділиться інформацією з читачами.
Виклик співробітника ЦНАП додому | Одеське Життя
Одесити, які станом на здоров’я не можуть відвідати ЦНАП, мають можливість скористатися безкоштовним сервісом «Доступні адмінпослуги» – Одеське Життя
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту з NDF. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів.