Новини Одеси та Одеської області

Архітектурні таємниці Одеси: друїди та леви особняка Леонарда

Архітектурні таємниці Одеси: друїди та леви особняка Леонарда

Будинок по вулиці Канатній, 9 належить до найкрасивіших будинків міського типу. Такі особняки зводили наприкінці ХІХ-початку ХХ століття. Їх архітектурний вигляд свідчить про поступову зміну стилю та перехід від академічних форм до більш вільного модерну.

На жаль, в архівних документах не збереглися ні рік побудови, ні ім’я архітектора. Припускається, що будівля була зведена на початку XX століття у стилі модернізованої еклектики. Щодо авторства проекту, то за деякими ознаками фахівці роблять висновок, що проектував і будував будинок відомий архітектор Мойсей Лінецький. Вважається, що саме в оформленні цього особняка багато деталей та декоративних елементів було застосовано ним вперше.

Будинок належав родині Леонард. Карл Леонард володів скульптурно-мармуровою майстернею, а Георгій – дзеркальною фабрикою, яка знаходилася в цьому ж будинку: «Магазин та майстерня скульптурних, позолотних виробів та єдиний склад в Одесі французьких дзеркал». Потім будівля змінила власників, які стали здавати приміщення в оренду.

Після революції будинок зазнав перепланування, а мешканці – «ущільнення». Змінилися до невпізнання інтер’єри будинку, натомість його фасад дійшов до нас майже в первозданному вигляді. Зберігся навіть ліпний вензель перших власників особняка – велика латинська буква «L», яку можна побачити над балконними дверима та на козирку.

З фасадного боку будинку на першому поверсі виділяється скульптурна група у вигляді двох атлантів, що підтримують балкон. Між атлантами ще недавно можна було побачити вікно, на місці якого під час будівництва будинку було обладнано вхід до майстерні. На це вказують залишки щаблів, що виходять на тротуар. Також фасад будівлі прикрашений картушами та грифонами, з дотриманням принципів геральдичної композиції. Над вікнами першого поверху нависають маскарони, що зображують друїдів та левів, а на другому вікна прикрашають маскарони антропоморфних (схожих із людиною) істот.

Читайте також:

Ірина Сорокіна
Джерело: all.archodessa.com

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: