Світова преса продовжує писати про війну в Україні. Цього разу основними темами стали скандал із Amnesty International, проникнення в країну агентів путіна перед вторгненням та ризиковані дії росії на Запорізькій АЕС.
Швеція. «Aftonbladet» – «Агенти путіна проникли в країну перед вторгненням»
- Як Кремль будував таємну мережу в Україні
- Новий огляд: Гірше, ніж боялися
- Підкуплені високопосадовці
Коли російська бронетехніка вкотилася в район Чорнобиля, вона зустріла обмежений опір. Державне агентство розслідувань з’ясовує, чи вчинили злочини підрозділи Нацгвардії в Чорнобилі, склавши зброю.
Кажуть, що Кремль створив мережу секретних агентів в Україні задовго до того, як вони почали вторгнення в країну.
Згідно з новим оглядом, інфільтрація була більшою, ніж вважалося раніше.
Холодного лютневого полудня перша російська бронетехніка досягла Чорнобильської АЕС на півночі України.
Там вони зустріли українську нацгвардію, яка мала завдання захищати АЕС.
Через дві години 169 українських військових склали зброю – без бою. Тепер російські війська могли націлитися на столицю Київ. Інформаційне агентство Reuters тепер може виявити, що російський успіх у Чорнобилі не був випадковим. Огляд показує, що плавне захоплення атомної електростанції було частиною комплексного російського плану.Кажуть, що Кремль проник в українську державу, створивши мережу секретних агентів задовго до початку вторгнення.
Агентство Reuters поспілкувалося з близько дюжиною офіційних осіб як у Росії, так і в Україні. Вони також брали участь у документах і розслідуваннях українського правосуддя. Розслідування інформаційного агентства показує, що російське проникнення в українську державу було значно масштабнішим, ніж відомо раніше.
Олексій Данілов – голова Ради національної безпеки і оборони України. Він підтверджує, що на момент початку російського вторгнення в секторі оборони та безпеки України були російські агенти.
– Крім зовнішнього ворога, у нас, на жаль, є і внутрішній ворог. Ворог не менш небезпечний, каже він в інтерв’ю.
Державне агентство розслідувань з’ясовує, чи вчинили злочини підрозділи Нацгвардії в Чорнобилі, склавши зброю. Нацгвардія захищає свої дії, вказуючи на ризики відкриття вогню на АЕС. До операції Кремля були залучені кілька високопосадовців української держави. Валентин Вітер, який був начальником охорони ЧАЕС, зараз під вартою. Його підозрюють у державній зраді. Вітер заявляє про свою невинуватість і каже, що сказав коменданту ЧАЕС «пощадити своїх людей», щоб уникнути кровопролиття.
Джерело, яке добре знає роботу Кремля, стверджує, що російські агенти вже були задіяні в Чорнобилі минулого року. Кажуть, що агентам було доручено підкупити місцевих чиновників і підготувати територію до російського захоплення.
Reuters не вдалося перевірити деталі заяви. Але українське державне слідче агентство каже, що розслідує колишнього високопоставленого чиновника української влади. Його підозрюють у передачі секретної інформації про Чорнобиль іноземній державі.
За даними джерел Reuters, у Москви були плани активізації «сплячих агентів» в українському державному апараті. Західні спецслужби раніше заявляли, що колишній український політик Олег Царьов мав очолити маріонетковий режим Путіна в Києві. У друга Путіна також нібито була зашифрована пряма лінія для зв’язку з Кремлем. Царьов каже, не коментуючи свої відносини з Росією, що розповідь Reuters про операцію Москви має “дуже мало спільного з реальністю”.
Чорнобильська операція стала частковою перемогою Росії, але взяти Київ Путіну не вдалося. Кажуть, що кілька російських агентів не виконали своїх місій.
– Кремль зробив ставку на клоунів, які мало що знали. Але вони завжди говорять те, що хоче почути керівництво, інакше їм не платять, каже лідер проросійського сепаратистського уряду на сході України.
У Кремлі очікували швидкого захоплення України. І хоча операція виявилася не такою успішною, як про неї говорили, агентурній мережі вдалося розхитати українську спецслужбу. Проникливі джерела кажуть, що інформація про російських агентів викликала недовіру в українському силовому відомстві.
Наприкінці липня президент Зеленський звільнив голову СБУ Івана Баканова, якого підозрюють у державній зраді.
Про це Reuters повідомили представники служби безпеки, що вони не могли дістатися до Баканова протягом кількох днів після початку вторгнення Росії, що нібито сприяло «відчуттю хаосу» в Києві.
Зеленський також заявив, що розслідується 651 справа про підозру в державній зраді.– Понад 60 співробітників СБУ та Генпрокуратури працюють проти українських інтересів на окупованих Росією територіях, – додав Зеленський
Велика Британія. «The Sunday Telegraph» – «Чому Amnesty International втратила сюжет»
Для всіх, хто стежив за Amnesty International в останні роки, її нападки на Україну за те, що вона наважилася захищатися від Росії і тим самим «наразити на небезпеку мирних жителів», були цілком характерними. Організація, яка колись була маяком надії для політв’язнів, стала де-факто відгалуженням «Зупинимо війну». Тепер вона діє з тим же порядком денним, що й інші групи на периферії вкрай лівої політики, просуваючи ті ж хардкорні антизахідні нав’язливі ідеї (протягом деякого часу навіть поєднуючись з Кейджем, британською ісламістською групою), але з більшим успіхом у піарі, ніж більшість , оскільки торгує своєю колишньою репутацією добрими справами.
За даними Amnesty International, українські сили у Харкові, Донбасі та Миколаєві порушили міжнародне право, діючи з житлових районів. «Ми зафіксували, як українські сили наражають на ризик мирних жителів і порушують закони війни, коли вони діють у населених пунктах», — написала її генеральний секретар Аньєс Калламар. Неважливо, що єдина причина, через яку українські сили перебувають у житлових районах, — захист їх від російських окупантів, які вбивають, катують і беруть у полон українських мирних жителів. Як заявив у відповідь президент України Володимир Зеленський, Amnesty намагається “перекласти відповідальність з агресора на жертву”.
Посольство Росії у Великій Британії з радістю вітало «звіт» Amnesty, написавши в Твіттері: «@Amnesty підтверджує, що тактика #України порушує міжнародне гуманітарне право і наражає на небезпеку мирних жителів… саме те, що #Росія говорила весь цей час. #СтопНаціУкраїна».
Про всяк випадок, якщо хтось може засумніватись у її позиції, пані Калламар відреагувала на те, що український уряд спростував її образи, прирівнявши його до російських окупантів і, про всяк випадок, назвавши українських міністрів тролями.
Але не лише український уряд засудив Amnesty за спотворення реальності. Як і власний український офіс Amnesty. Її голова Оксана Покальчук подала у відставку, заявивши, що Amnesty стала “інструментом російської пропаганди”. Коли співробітники AI в Україні поскаржилися на проект доповіді, їх проігнорували: «Аргументи нашої команди про неприпустимість та неповноту такого матеріалу не було взято до уваги. Представники українського офісу зробили все можливе, щоби цей матеріал не був опублікований».
Як і всі хороші організації вкрай лівих, Amnesty вже багато років одержима Ізраїлем. У 2012 році Крістіан Бенедикт, на той час керівник благодійної кампанії, опублікував у Твіттері «жарт» про трьох єврейських депутатів: «Луїза Елман, Роберт Халфон і Лусіан Бергер заходить до бару… кожна замовляє по порції B52… #Газа» . Як Amnesty відреагувала на те, що один із її ключових співробітників опублікував статтю, яку багато хто розцінив як антисемітську? Пан Бенедикт отримав підвищення і тепер є «менеджером з реагування на кризові ситуації».
У лютому Amnesty International опублікувала ще один звіт про Ізраїль, у якому стверджувалося, що це держава апартеїду. Як правило, він був пронизаний помилками як фактичними, так і юридичними. А хто очолив опозицію до нього? Як і в Україні, Amnesty має власних співробітників.
Виконавчий директор Amnesty Israel Моллі Малекар назвала ізраїльський звіт «ударом під дих», а програмний директор Ярів Мохар сказав, що був «шокований та розсерджений», коли почув його висновки.
Іншими словами, центральне командування вкрай лівої неурядової організації виробляло пропаганду, яка більше була пов’язана з ідеологією, ніж з фактами, тільки для того, щоб бути критикованою з боку своїх власних людей на місцях, які розуміють реальність.
Amnesty — марна, морально неспроможна афера, яка допомагає терористичним державам. Чим швидше вона звалиться під вагою власних спотворень, тим краще. Ії антизахідна одержимість загнала ії в канаву.
Оксана Покальчук, голова українського офісу Amnesty подала у відставку, заявивши, що це стало «інструментом російської пропаганди».
Стаття: «У Херсоні вбито проросійських чиновників»
Кількість гучних смертей та нападів зростає, оскільки Україна націлюється на повернення окупованої території
УКРАЇНСЬКІ партизани, схоже, розпочали кампанію вбивств проросійських чиновників в окупованому Херсоні напередодні запланованого наступу з метою повернути цей регіон.
Вчора було застрелено призначеного Москвою заступника голови міста Нова Каховка під Херсоном, коли він виходив зі свого будинку.
За повідомленнями російських ЗМІ, Віталій Гур помер дорогою до лікарні у Криму. Повідомляється, що біля будинку Гура слідчі виявили викинуті гільзи від напівавтоматичного пістолета Макарова. Надійний пістолет Макарова був стандартною зброєю для радянських військових, агентів КДБ та поліції.
“Наскільки я знаю, він помер”, – сказав Володимир Леонтьєв, голова проросійського уряду Херсонської області. «Він був у лікарні. Військові лікарі намагалися врятувати йому життя». Нова Каховка – місто з населенням близько 45 000 осіб, розташоване на південному березі Дніпра. Це життєво важливий вузол для російських зусиль щодо поповнення запасів Херсона за 35 миль нижче за течією на північному березі річки.
Це сталося наступного дня після того, як проросійському меру Херсона раптово стало так погано, що його довелося ввести у штучну кому. Володимира Сальдо відправили до Криму, а потім доправили до НДІ швидкої допомоги ім. Скліфосовського у Москві для токсикологічних досліджень.
У російських новинах розійшлися думки про те, від чого страждає Сальдо. Одні повідомляли, що він переніс інсульт, інші – що він хворий на Covid-19. Опозиційні ЗМІ заявили, що його отруїли.
За останні пару місяців диверсанти та кілери активізували свої атаки на Херсонщині. У червні внаслідок вибуху двох окремих замінованих автомобілів було вбито колабораціоніст-начальник тюремної служби та високопоставленого проросійського чиновника у цивільному уряді. У липні внаслідок вибуху бомби вибухнула машина, в якій перебували двоє поліцейських, за повідомленнями, один із них загинув.
Вбивства відбуваються у той час, коли Україна готується до наступу, щоб повернути собі стратегічний регіон. Російські війська без бою захопили район, що прилягає до Криму, у перші дні війни.
Бойові дії зупинилися на Донбасі, раніше у центрі уваги. Натомість британське міністерство оборони заявило, що зусилля перемістилися на південь, де війна вступала в «нову фазу» вздовж лінії фронту завдовжки 225 миль. Там українські сили висадили в повітря мости через річку Дніпро, життєво важливі для російських шляхів постачання Херсона. Щоб протистояти цьому, Росія направила тисячі солдатів на підкріплення.
«Довгі колони російських військових вантажівок, танків, буксированої артилерії та іншого озброєння продовжують віддалятися від українського Донбасу і прямують на південь. Російські сили також посилили свої ракетні удари по місту Миколаєву за 25 миль від Херсона.
Цими вихідними місто запровадило спеціальну комендантську годину з кінця п’ятниці до раннього ранку завтра, оскільки влада намагається зловити людей, які співпрацюють з Росією.
«Місто буде закрито на вихідні. Прошу поставитися з розумінням», — звернувся до мешканців у своєму Telegram-каналі губернатор Миколаївської області Віталій Кім. «Ми також працюємо над колабораціоністами. Райони проходитимуть перевірки».
В інтерв’ю The Telegraph минулого місяця він сказав, що колабораціоністи відправляли російській артилерії координати українських позицій у місті, і їх треба було вистежити.
«Arkansas Democrat-Gazette» – «Росіяни ігнорують небезпеку, снаряди з ядерної станції»
Бої точилися в суботу біля великої атомної електростанції на півдні України, незважаючи на попередження спостерігачів за ядерною безпекою минулого тижня про те, що умови там створюють ризики та «виходять з-під контролю».
Російські військові використовували Запорізький АЕС, найбільшу у Європі, як базу для нападу на контрольоване Україною місто Нікополь за річкою. У суботу він випустив залп із ракет “Град”, який пошкодив 11 багатоповерхівок і 36 приватних будинків, поранив трьох людей.
Про це повідомили українські військові. За словами українських військових, у результаті штурму також було припинено постачання електроенергії, води та природного газу в місті, куди мешканці тікали від артилерійських обстрілів і пов’язаного з цим ризику радіації.
Російські війська почали влаштовувати артилерійські обстріли з АЕС близько місяця тому, і українські військові заявили, що не можуть стріляти у відповідь через побоювання, що це вразить реактор на АЕС, викликавши радіаційну катастрофу.
Підпис під фото: Жінка стоїть у вікні своєї квартири в суботу в Слов’янську, на сході України, у будівлі, пошкодженій у травневому ракетному обстрілі. Українські військові укріплюють свої позиції навколо стратегічного міста для очікуваного нового штурму російських військ.
Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ