Статті

56 років ремонтує годинники: історія Миколи Панкратьєва з Тарутино

Годинникар повинен мати риси снайпера — гострим зором, твердою рукою, витримкою і терпінням. Микола Панкратьєв із селища Тарутине — єдиний годинниковий майстер на два колишні райони (Тарутинський і Арцизький). Миколі Костянтиновичу пішов 75-й рік. З них 56 років він ремонтує годинники.

Бути годинникарем не мріяв. Закінчив інтернат для дітей-інвалідів 1965-го — з дитинства проблеми з ногами. На річні курси годинникарів його направив директор райпобуткомбінату Іван Лапін.

— Я, звісно, погодився. Адже за станом здоров’я не можу бути водієм чи механіком, — каже Микола Костянтинович. — А така робота — по мені. Першим годинниковим майстром у Тарутиному був Павло Мурзін — справжній профі, мій учитель і наставник.

Починав працювати в старому тарутинському універмазі. На початку сімдесятих, коли збудували триповерховий Будинок побуту, усіх майстрів перевели туди.

— Саме тут я й познайомився зі своєю Шурочкою зі швейного відділу, який розташовувався на другому поверсі. Одружилися 1972 року, і вже п’ятдесят другий рік разом. Виростили прекрасну доньку Тетяну, яка подарувала нам онука Павла.

Робочий кабінет Миколи Костянтиновича — зовсім невеликий. Але, здається, що складається з мільйона крихітних деталей, пружинок, гвинтиків, які оживають у його вмілих руках.

Які годинники найякісніші та які майстер носить сам?

— Звичайно ж, швейцарські найкращі, а ще старі японські — «Сейко», «Орієнтир». Цим мені доводилося продовжувати життя, — каже годинникар. — Який годинник ношу? Та вже давненько ніяких — звик, що годинник під рукою завжди — і на роботі, і вдома.

Микола Панкратьєв — завзятий футбольний уболівальник.

— Сам, на жаль, грати не можу, але завжди вболіваю за улюблені команди — за тарутинські та одеський «Чорноморець». Мій батько був хорошим нападником. Хто ще пам’ятає чудову тарутинську команду 60-х, той пам’ятає і його.

Є в нашого героя хобі — він завзятий рибалка. Рибалять із друзями на ставках у Виноградівці та Вільному. Раніше з ночівлею їздили і в Приморське або Катранку. Щоправда, це було ще до воєнних подій.

— Ні про що не шкодую: хіба тільки, що нікому нині передати свій досвід. Онук хоче стати електромеханіком. Та й уся нинішня молодь скоро забуде цю, тепер уже рідкісну, професію. От і думаю — хто людям ремонтуватиме годинники, коли я піду? — зізнається Микола Панкратьєв.

І, як і раніше, поспішає щоранку у «свій кабінет». Щосуботи, у базарний день, тут навіть утворюється черга. Чоловік із Підгірного приїхав із проханням оживити його «Побєду», а жінка привезла старий будильник: «Він дорогий мені як пам’ять, а тутешній майстер — дуже хороша людина. І бере за свою роботу зовсім небагато».

Віктор Таганський, член Національної спілки журналістів України

Share
Анна Терзивец

Я родилась и выросла среди бескрайних степей Буджака, которые люблю всем сердцем. После окончания школы уехала в Болгарию, где в Софийском университете получила журналистское образование. Вернувшись в Одессу, с 1999 года с головой ушла в журналистику. Работала в газете «Роден край», сотрудничала со многими одесскими и киевскими изданиями, а еще - писала стихи: о родном крае, о песнях бабушки, о лозе, посаженной дедушкой… и о любви. «Любовь свята» - именно так называется мой первый сборник стихов. С 2013 года я - автор и ведущая телерадиопрограммы «Голос болгар». Но остаюсь верной и писательскому ремеслу. Буду рада делиться с вами историями замечательных людей Буджака и своей любовью к жизни.

Recent Posts

  • Статті

Де в Одесі можна вивчити українську безкоштовно?

Якщо вам здалося, що в Одесі стало більше української, вам не здалося. І відбувається це… Read More

05-07-2025 в 16:31
  • Новини

У СБУ назвали терактом ранковий вибух в Одесі

Служба безпеки України (СБУ) кваліфікує вибух авто, який пролунав сьогодні вранці, 5 липня, у Київському… Read More

05-07-2025 в 15:58
  • Статті

Одна з двадцяти тисяч: як смілива дівчина Лєра втекла з російської окупації

У руках – дві валізи, в очах – доросла рішучість. Сімнадцятирічна Лєра Сидорова з Нової… Read More

05-07-2025 в 14:59
  • Новини

Війна, день 1228: українські сили завдали болючого удару по аеродрому ворога

Сьогодні, у суботу 5 липня 2025 року, розпочалася 1228-та доба з початку повномасштабної війни в… Read More

05-07-2025 в 13:46
  • Новини партнерів

Лайфхаки для успішного імпорту техніки з Китаю

Імпортувати електроніку з Китаю - це водночас і прибуткова можливість, і непростий процес, що вимагає… Read More

05-07-2025 в 12:02
  • Статті
  • Суспільство

День визволення Слов’янська і Краматорська: як ЗСУ вибили окупантів 11 років тому

11 років тому, 5 липня 2014 року, після трьох місяців окупації, ЗСУ вдалося звільнити Слов'янськ… Read More

05-07-2025 в 11:33